Büyük Liman Plajı Özellikleri | Nerede, Giriş Ücretleri – İSTANBUL

Büyük Liman Plajı Sarıyer
Büyük Liman Plajı - İstanbul

İstanbul’da yaşayan biri olarak Akdeniz ve Ege sahillerine gidememek sizi üzmemeli. Çünkü İstanbul’da bulunan Büyük Liman Plajı hem görselliği hem de sunduğu eşsiz deneyimler sayesinde size adeta Ege ve Akdeniz plajlarındaymışsınız hissi veriyor. Nitekim plajın İstanbul’un Ölüdeniz’i olarak anılması da bu yönünü kanıtlıyor.

İstanbullular için kısa bir kaçamak yapmak adına oldukça ideal olan enfes manzaralı bu plajda zamanın nasıl akıp gittiğini anlayamayacaksınız.

Önemli bilgi: Hazır konu plajlardan açılmışken İstanbul Avrupa Yakasına Yakın Plajlar listemize de bir göz atmanızı öneririm.

Büyük Liman Plajı Özellikleri

İstanbul’da Sarıyer ilçesi Garipçe Köyü sınırları içinde bulunan Büyük Liman Plajı, bölge halkının en çok tercih ettiği noktalardan bir tanesi. (Ayrıca; Sarıyer Gezilecek Yerler listemize de bir bknz.) Yavuz Sultan Selim Köprüsü manzarası ve tertemiz bir plajının olması bu noktanın tercih edilmesini sağlıyor.

Kadın ve erkeklerin karışık olarak kullanabildiği bu plajın en ilgi çekici yanı damsız girişlere izin verilmemesi. Bu nedenle de çift olarak gelerek burada eğlenmek mümkün.

Aile plajı statüsü sayesinde konforlu ve huzurlu bir deneyim sunarken ücretli olması da nezih bir ortam sağlıyor. Siz de aileniz ve sevdiklerinizle keyifli bir plaj deneyimi arayışındaysanız bu yer sizin için ideal bir seçenek olacak.

Yapılabilecek Aktiviteler

Büyük Liman Plajı Nerede
Büyük Liman Plajı Nerede ve Aktiviteler

Aileler için ideal bir dinlence ve eğlence alanı olan plaj, Marmara Denizi’nin temiz sularında serinlemek için tercih edebileceğiniz bir nokta. Peki, plajda zaman geçirmenizi sağlayacak aktivite ve imkânlar neler? Gelin birlikte bir göz atalım.

İstanbul’un çok uğrak noktalarından bir tanesi olmasa da Büyük Liman Plajı denize girmek için ideal noktalardan bir tanesi. Ancak bölgede çok ciddi bir tesisleşmenin olmaması hizmet alınacak noktaların kısıtlı kalmasına neden oluyor.

Plaj içerisinde şezlong ve şemsiye hizmetlerine ulaşmak mümkün. Plaja gelenlerin duş ve WC gibi ihtiyaçlarını karşılayacakları noktalar da bulunuyor. Buna ek olarak temel ihtiyaçların karşılanabileceği büfe de var.

İmkânlar çok fazla olmasa da kalabalıktan uzak kafa dinleyebileceğiniz bir yer olması sizi gerçek anlamda memnun edecek!

Giriş ve Şezlong Ücretleri: 2023

Giriş ücreti: Plaja girişler için kişi başı 200 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

Şezlong ücreti: Giriş yapan bütün misafirlere ücretsiz şezlong ve şemsiye hizmeti verilmektedir.

Ziyaret saatleri: sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında plajda bulunabilirsiniz.

Büyük Liman Plajı Ulaşım

Adres: Merkez, Kumsal Arkası Sk. No:19, Pk: 34450 – Sarıyer / İstanbul

Nerede?: Sarıyer’e yaklaşık 8 km uzaklıkta bulunan Büyük Liman Plajı’na ulaşım için özel aracınızı kullanabileceğiniz gibi toplu ulaşımı da tercih edebilirsiniz.

Nasıl gidilir?: Garipçe Köyü sınırlarında bulunan plaja ulaşmak için Garipçe Köyü istikametine doğru yola çıkabilirsiniz. Buraya ulaştıktan sonra aracınızı ücretsiz otoparka park edebilirsiniz.

Toplu ulaşım tercih edecekseniz: 150 numaralı İETT hattı ile Köprü Yolu durağında inerek patika yolu izlemelisiniz. Üstelik plaja gelmek isteyenler için Hacıosman ve Sarıyer Mado’dan kalkan servisi de kullanabilirsiniz.

Konum Bilgisi