Erenköy Sosyete Pazarı

Erenköy Sosyete Pazarı

İstanbul’un en meşhur sosyete pazarlarından birisi olan Erenköy Sosyete Pazarı, Beylikdüzü Beygah pazarı kadar olmasa da, bu pazarında alanının geniş olduğunu söylemek mümkün. Sosyete pazarları İstanbul’un birçok ilçesinde kuruluyor ancak, Erenköy Sosyete Pazarı kadar meşhur olanı yok.

İstanbul’un her ilçesinden akın akın gelen misafirleri karşılıyor Pazar. Meşhurluğunu elbette pazarda satılan birbirinden renkli ve değişik süs eşyaları, tekstil ve dekorasyon ürünlerinden alıyor. Fiyatlar konusunda da olabildiğince ucuza kaçılmış diyebiliriz. Lüks mağazalardan aldığınız bluz, etek veya şapkalarınızı bu pazarda daha uygun fiyattan satın alabilirsiniz. Hem de orijinal bir şekilde…

İhracat fazlası mallar, bu pazarda çok uygun fiyatlardan elden çıkartılıyor. İkindiye doğru giderseniz, akşam sosyete pazarının daha uygun fiyatlarına denk gelirsiniz. Tezgahtarlar akşama yakın fiyatlarını daha da düşürerek, ellerlinden malları çıkarmak istiyorlar. Buda müşterilerin işine yarıyor.

Öğlen vakitlerinde pazara geldiğinizde büyük bir kalabalıkla karşılaşabilirsiniz. Kimisinin elinde poşetler, kimisinin elinde ise fotoğraf makineleri var. Sizin anlayacağınız herkes Erenköy sosyete pazarına alışveriş yapak için gelmiyor. Bizim gibi tarihi ve meşhur olmuş pazarın sıcaklığını fotoğraflayanlar da var.

Erenköy Sosyete Pazarında Her şey çok ucuza

erenkoy-sosyete-pazari-02
Erenköy Sosyete Pazarı

Evlerinizde farklı bir dekoratif ahenk oluşturmak isteyebilirsiniz. Bunun için elbette ufak dokunuşlarla, büyük farklılıklar elde edemeyecek kimse yok. Dekoratif aksesuarları Erenköy sosyete pazarından aldığınızda iki şeyi elde etmiş oluyorsunuz.

Hem ucuzluğu, hem de evinizin dekoratif akışını ve görünümünü değiştirecek mükemmel aksesuarları… Klasik sevenler için nostalji kokan ürünler, modernlik ve lükslük sevenler içinse rustik tasarıma sahip aksesuarlar pazarda sahiplerini bekliyor.

Tekstil ürünleri bakımından da Pazar oldukça gelişmiş. Çocuklar, gençler ve yaşlılar için büyük  bir ürün yelpazesi mevcut. Genelde modayı takip edenler ve moda uyumlu giyinenler buralardan hatta pazarlardan elbise alışverişi yapmazlar. Ancak kendi modasını meydana getirenler veya kendisine yakışanı moda sayan kişiler, Erenköy sosyete pazarında elbise satan tezgahları dik didik ediyorlar. Zaten tezgaha elbiseler yayılmış. Herkes kendisine en uygun olanı koca tezgahta buluyor. Bu pirincin içerisinde taş aramaya benziyor. Hanımların bu konudaki yeteneklerini hayretle temaşa ediyoruz. Elbiseler elden ele dolaşarak, birisinin beğendiğini diğeri de inceliyor ve onay veriyor.

Perşembe günleri sosyete pazarı

erenkoy-sosyete-pazari-03
Erenköy Sosyete Pazarı

İstanbul’un birçok ilçesinde sosyete pazarlarının kurulduğunu söyledik. Perşembe günü de birçok bölgede sosyete pazarının kurulduğunu söylemek mümkün ama, en çok alışverişin döndüğü yer Erenköy sosyete pazarıdır diyebiliriz. Farazi bir şekilde bunu söylemiyoruz. Öğlen vakitlerindeki kalabalık, alanın büyüklüğü de hesaba katıldığında çok fazla. Kendinizi miting alanındaymış gibi hayal etmeniz mümkün. Bu kalabalıkla karşılaşmak istemeyenler sabah vakitlerinde veya ikindi vakitlerinde pazara giriş yapsınlar derim.

Erenköy Sosyete Pazarına nasıl gidilir?

Adres: Erenköy, Ethem Efendi Cd. No:84, 34738 – Kadıköy / İstanbul

Nasıl gidilir?: Erenköy’e otobüs duraklarının bulunduğu son durağa ulaştığınızda, minibüs yolculuğuyla pazara ulaşmanız mümkün. Erenköy ve Suadiye arasında işleyen minibüs hattının sağ tarafından Pazar kuruluyor. Dolayısıyla Suadiye tarafına giden her minibüse binebilir, kısa sürede pazara ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi