Datça Aktur Kamping
Datça Aktur Kamping

Muğla bölgesinde nerede olduğu merak edilen kamp alanlarından biri de Datça Aktur Kamping. Biz de buraya nasıl gidilir? konaklama fiyatları nedir? gibi merak edilen tüm sorulara cevap olmaya çalıştık.

Özellikle yaz aylarında klasik bir tatil gerçekleştirmek istemeyen kimselerin öncelikli tercihleri arasında yer alan Datça’da kamp ve doğa keyfini çıkarmak adına tercih edebileceğiniz onlarca mekan vardır. Ancak bu mekanlar arasında en iyi olanlarını bulmak sizin için bir ayrıcalık olacaktır.

Datça Aktur Kamping Video

Kısa bilgi: Muğla‘ya kadar gelmişken Muğla’da gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Datça Aktur Kamping Hakkında Kısaca Bilgiler

33 bin 500 m2 alan üzerine kurulu olan ve kamp alanları ile hemen herkesi memnun etmeyi başaran bu Datça Aktur Kamping; Datça bölgesindeki en ünlü tatil sitesi Aktur Tatil Sitesi’nin yanı başında yer alıyor.

Üstelik sadece çadır ile değil aynı zamanda karavan için de yerleri bulunan bu kamp alanının sınırları içerisinde mavi bayrağa sahip 2 adet de plaj yer alıyor.

Datça Aktur Kamping Plaji
Aktur Kamp Alanı Plaji

Mavi bayraklı plajlara sahip olmasının yanı sıra Uluslararası Kampçı Rehberi ADAC tarafından verilen dünyanın en iyi kamp alanları arasında birinci olan bu merkez yıl içerisinde dolup taşan bir yer olmayı başarıyor.

Aktur Çadır ve Karavan Kampı Olanakları

Kamp severler için sosyal imkanları ciddi düzeyde olan bir alanda kamp yapmak hem keyifli hem de konforlu bir hal almayı başarıyor. 5 yıldızlı otel konforunda kamp yapmak isteyenler için eşsiz seçeneklere sahip Datça’nın bu en özel bölgesinde yok yok desek çok da abartmış sayılmayız.

Datça Aktur Kamping Karavan Konaklama
Datça Aktur Kamping Karavan Konaklama

Datça Aktur Kamping içerisinde para çekme ihtiyacınızı gidereceğiniz ATM, ilaç ve diğer sağlık ürünlerini satın alabileceğiniz eczane, hastalık durumunda başvurabileceğiniz sağlık ocağı, sıcak ekmek ve simitleri temin edebileceğiniz fırın ve market alışverişlerinizde en büyük yardımcınız olacak üç adet süpermarket bulunuyor. Peki, site içerisinde yer alan imkanlar sadece bunlar mı?

Elbette hayır, dedik ya 5 yıldızlı bir otel konforu olan bu kamp alanında restoranlar ve bar-disko konseptindeki eğlence mekanları da var.

Datça Aktur Kamping Çadır Konaklama
Datça Aktur Kamping Çadır Konaklama

Bunun yanında boş zamanlarınızı değerlendirmek adına vakit geçirebileceğiniz yelken okulu, internet kafe ve okuma salonu da sizlere hizmet vermek adına bekliyor. Kamp keyfini farklı bir boyuta taşıyarak insanlar için enfes deneyimler sunan bu kamp alanının yürüyüş ve bisiklet turu yapmak için ayrılan alanlarında da vakit geçirmek doğa severler için vazgeçilmez tutkular arasında yer alıyor.

Restoran ve Bar Deneyimi

Datça Aktur Kamping Restoran ve bar deneyimi klasik bir kamp alanında çok da karşılaşılması muhtemel olmayan durumlar arasındadır. Kamp ateşinin yanı başında yemek pişirmek ve dumanlar arasında kalmak sizin için bir güzel bir deneyim olsa da zaman zaman yorgunluktan dolayı tembellik yapmak istediğinizde kamp alanı içerisinde bulunan restoran ve bar kısmındaki yemeklerin tadına bakabileceğinizi ifade ediyoruz.

Deniz mahsulleri, et ürünleri ve sebze yemekleri konusunda çok geniş bir menüsü olan bu restoranda karnınızı doyurduktan sonra bar kısmında eğlenerek çeşitli içeceklerin doyum olmaz tadı ile buluşabilirsiniz.

Datça Aktur Kamping Konaklama Fiyatları: 2020

Kamp ve karavan alanında konaklamak istiyorsanız tatil yapmak istediğiniz zaman diliminin ödeyeceğiniz ücretler üzerinde etkili olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekir.

Mayıs ve Ekim ayları arasında siz değerli kamp severlere hizmet sunan Datça Aktur Kamping’de fiyatların Karavan için 32 ile 45 TL arasında değişkenlik gösterdiği ifade edilebilirken Çadır için fiyatların 22 ila 32 TL arasında olduğunu söylemek gerekir.

Siz de en uygun fiyatlardan yararlanmak ve seyahat planınızı en kaliteli şekilde sonuçlandırmak için aşağıdaki fiyatları detaylı bir şekilde incelemeli ve kararınızı sonrasında vermelisiniz.

Not: Mobil girişlerde liste yana doğru uzamakta. Fiyat listesinin tamamı için yana kaydırın.

DATÇA AKTUR CAMPINGKARAVANKARAVAN KİŞİ BAŞIÇADIRÇADIR KİŞİ BAŞI
MAYIS32,00 TL22,00 TL22,00 TL22,00 TL
HAZİRAN45,00 TL32,00 TL32,00 TL32,00 TL
TEMMUZ 45,00 TL45,00 TL32,00 TL45,00 TL
AĞUSTOS 45,00 TL45,00 TL32,00 TL45,00 TL
EYLÜL 45,00TL32,00 TL32,00 TL32,00 TL
EKİM 32,00 TL22,00 TL22,00 TL22,00 TL

Aktur Çadır ve Karavan Kampı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Emecik, Ok: 48900 – Datça / Muğla

Telefon: (0252) 724 61 68

Çalışma Saatleri: 08:00–20:00

Nerede: Muğla ilinin Datça ilçesinde bulunan Datça Aktur Kamping 33 bin 500 m2 alan üzerine kurulu. Aktur Tatil Sitesinin yanı başında yer alıyor.

Nasıl gidilir?: Kamp alanına ulaşmak için Marmaris – Datça istikametinde 46 km ilerledikten sonra Aktur yönüne sapmanız gerekir.

Muğla merkezinden 100 km uzaklıktaki bu alana ulaşmak için Kurucabük bölgesini de geride bırakmanız gerekecektir. Kendi aracınızla ulaşım sağlayamadığınız durumlarda Aktur dolmuşları ile de konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Konum Bilgisi