Muğla’da Gezilecek Yerler Listesi | En İyi 50 Yer ve Plajları

Muğla'da Gezilecek Yerler Listesi | En İyi 50 Yer ve Plajları
Muğla'da Gezilecek Yerler Listesi

Türkiye’nin oksijeni Muğla plajları ile olduğu kadar gezilecek yerler ile de ünlü. Muğla’da bulunan koylar, kamp alanları ve tarihi antik kentler bunlardan sadece bir kaçını oluşturuyor.

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Muğla turistlere ve yerli halka pek çok aktivite  alternatifi sunuyor. Eşsiz güzellikleri, doğası ve büyüleyici manzaraları ile her yıl 8 milyona yakın turiste ev sahipliği yapan kent hem gece hem de gündüz son derece hareketli bir yapıdadır.

Muğla’da Gezilecek Yerler Listesi ve Plajları

Siz de Muğla’nın eşsiz güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız Muğla gezilecek yerler listesini detaylı bir şekilde inceleyerek, kendi gezi rotanızı oluşturabilirsiniz.

Kısa bilgi: Sadece belirli bir bölgeyi gezmeyi düşünüyorsanız ayrı ayrı oluşturduğumuz aşağıdaki gezi listelerimize de mutlaka bir göz atmalısınız!

Mesela; Fethiye içinde bir gezi planınız varsa; Fethiye’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listeye ama sadece güneş, kum ve denizin tadını çıkarmak istiyorsanız; Fethiye plajlar ve koyları ya da Bodrum plajları ve kolayları için oluşturduğumuz listeleri inceleyerek kendinize daha detaylı bir rota oluşturabilirsiniz. Lafı çok uzattım biliyorum. Hadi Muğla gezi listemize hemen başlayalım!

Dalaman Çayı

Dalaman Çayı ve Rafting
Dalaman Çayı ve Rafting

Tertemiz görüntüsü ile Muğla’nın en güzel yerlerden bir tanesidir. 230 kilometre uzunluğa sahip olan Damla Çayı, Marmaris ve Fethiye’nin ortasında konumlanmıştır. Turkuaz bir renge sahip olan Çay, Kocaş Dağı’ndan süzülerek aşağı doğru iniyor ve Ege Denizi’ne dökülüyor. Kusursuz bir manzara sahip olan çay, Muğla gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalıdır.

Giriş Ücreti: Yok

Rafting Fiyatları: 250-300 TL

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu
Saklıkent Kanyonu – Muğla’da Gezilecek Yerler

Muğla’nın en doğal yeri olarak bilinir. Kanyon, 30 kilometre uzunluğundadır. Bu sayede Saklıkent Kanyonu’nun Türkiye’nin en uzun kanyonu olduğunu ifade edebiliriz. Yaklaşık 10 yıl önce keşfedildiğini de belirtmek isteriz. Kanyonda yer alan restoranda bir şeyler yiyip içerek buranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Adres: Muğla ve Antalya il sınırı

Giriş Ücreti: 50 TL

Gökçeler kanyonu ve İncirliin Mağarası

Gökçeler kanyonu içerisinde yer alan mağara, hem Muğla’nın hem de Türkiye’nin en büyüleyici doğal mağaralarından biridir. İncirliin Mağarası, özellikle doğanın tadını çıkartmak isteyen kişilerin tercih edebileceği eşsiz bir yer. Mağarayı gezdikten sonra Gökçeler kanyonu etrafında dilerseniz yürüyüş de yapabilir. Bölgede yer alan çeşitli dinlenme alanlarında dinlenerek bu yerin tadına varabilirsiniz.

Adres: Gökçeler Köyü/Muğla

Giriş Ücreti: 50 TL

Turgut Şelalesi

Turgut Şelalesi
Turgut Şelalesi – Muğla Gezilecek Yerler

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Turgut Şelalesi hem Muğla halkının hem de bölgeye gelen turistlerin ilgisini çeken eşsiz bir doğa harikasıdır. 6 metre kadar yüksekliğe sahip olan şelale özellikle yabancı turistlerin sık sık tercih ettiği bir yerdir. Şelaleyi ziyaretiniz sırasında Cip safari turları yapabilir ya da doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz.

Adres: Orhaniye/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Yuvarlakçay

Yuvarlakçay Köyceğiz
Yuvarlakçay Köyceğiz

Muğla gezilecek yerler listesinde mutlaka yer alması gereken bir diğer yer ise Yuvarlakçay’dır. Özellikle doğa ile iç içe bir sabah kahvaltısı yapmak istiyorsanız Yuvarlakçay tam size göre. Köyceğiz‘de yer alan 3 restorandan kendiniz için en uygun olanı seçerek Yuvarlakçay’ın tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz. Bölgede yer alan ücretsiz salıncaklarla da eğlenebilirsiniz.

Adres: Topgözü Mevkii Pınarköy/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Azmak Nehri

Azmak Nehri
Azmak Nehri

Akyaka’nın doğu bölgesinden başlayarak 3 kilometre kadar uzanan bir nehirdir. 10 metre derinliği bulunan nehir, Muğla’da en fazla ziyaretçi alan doğal alanlardan bir tanesidir. Azmak Nehri ziyaretiniz sırasında eşsiz bir kahvaltı ya da doğa ile iç içe bir akşama yemeği yiyebilirsiniz. Nehirde yer alan tekne gezilerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Adres: Akyaka, Azmakboyu Sk./Ula

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi
Kelebekler Vadisi – Muğla’da Gezilecek Yerler

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan Kelebekler Vadisi, Muğla’da gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazıdır. Son derece popüler bir yer olan vadi, adeta cennetten bir köşe gibidir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin sık sık tercih ettiği Kelebekler Vadisi kamp yapmak için de son derece ideal bir yerdir. Muhteşem görsellere konu olan Kelebekler Vadisi’nde siz de birbirinden etkileyici fotoğraflar çekebilirsiniz.

Adres: Babadağ Etekleri/Fethiye

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Tekne Turları Ücretleri: 250 TL

Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye Kaplıcaları
Sultaniye Kaplıcaları

Türkiye’nin en önemli kaplıcalarından biri olan Sultaniye Kaplıcaları, aynı zamanda Türkiye’de ki en yüksek radyoaktivitesi olan kaplıcadır. Genellikle cilt hastaları tedavi için Sultaniye Kaplıcaları’nı sık sık tercih etmektedir. Aynı zamanda bölgede tekerlekli sandalye kullanan ve yürüme engeli olan kişiler için 21 günlük bir tedavi uygulanmaktadır. Söz konusu tedaviyi için Türkiye’nin pek çok yerinden turistin geldiğini söyleyebiliriz.

Adres: Ekincik/Köyceğiz

Giriş Ücreti: 50 TL

Likya Yolu

Likya Yolu
Likya Yolu

Doğa yürüyüşü meraklıların ilgisini çeken Likya Yolu, Türkiye’nin en uzun dünyanın en ise 10. en uzun yürüyüş rotası olarak bilinmektedir. Trekking yapmak isteyen kişilerin yoğun bir ilgi gösterdiği Likya Yolu, geçmişte Likyalıların ticaret rotası olarak kullanılmıştır. Fethiye ile Antalya arasında yer alan yolun etrafında Simena, Lmyrna, Olympos, İdyros, Phalesis gibi antik kentler de yer almaktadır.

Adres: Fethiye-Antalya arası

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Sedir Adası

Sedir Adası
Sedir Adası

Kleopatra Adası olarak da bilinen Sedir Adası, Marmaris’e yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Özellikle Ege Denizi’nin tadını çıkarmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin sık sık tercih ettiği ada Mısır Kraliçesi Kleopatra ile Marcos Antonius’un aşk yaşadığı ada olarak bilinmektedir. Benzersiz bir maviliğe sahip olan denizi ile tüm dikkatleri üzerine çeken ada Muğla’nın turizmine de büyük bir katkı sağlamaktadır.

Adres: Sedir Adası, Marmaris

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Zeki Müren Sanat Müzesi

Zeki Müren Sanat Müzesi
Zeki Müren Sanat Müzesi

Zeki Müren hayatının son 6 yılını Bodrum’da bir evde geçirmiştir. Zeki Müren’in hayata veda etmesinin ardından müze haline getirilen Bodrum’da ki bu evin kullanım özellikleri hala korunmaktadır. Bodrum’da müze dendiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri olan Zeki Müren Sanat Müzesi’nde birbirinden etkileyici sanat eserlerine de rastlayabilmek mümkündür.

Adres: Zeki Müren Caddesi/Bodrum

Giriş Ücreti: 30 TL

Kızlan Yel Değirmenleri

Kızlan Yel Değirmenleri
Kızlan Yel Değirmenleri

Eşsiz doğa hayatı ile dikkatleri üzerine çeken Datça, badem ve zeytin ağaçları ile son derece ünlüdür. Kızlan Yel Değirmenleri’de Kızlan Köyü’nde bulunan bir yerdir ve zeytin, badem ağaçları ile ilgi çekmektedir. 1900’lü yıllardan beri köyün simgesi haline gelen Kızlan Yel Değirmenleri, 6 adet değirmenin bulunduğu bir yerdir.

Adres: Kızlan-Datça/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Can Yücel’in Evi

Şair Can Yücel Evi - Datça
Şair Can Yücel Evi – Datça

Şair Can Yücel’in Datça’da yaşadığı herkes tarafından bilinir. Ünlü şairin önemli eserlerini hazırladığı bu ev pek çok turist tarafından yoğun ilgi görmektedir. Muğla gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken Can Yücel’in Evi, adeta kütüphane gibi kullanılmıştır.

Adres: Reşadiye/Eski Datça/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Toparlar Şelalesi

Toparlar Şelalesi
Toparlar Şelalesi – Muğla Gezilecek Yerler

Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı olan Toparla Şelalesi, eşsiz manzarası ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Şelalenin yakınlarında bulunan ormanda unutulmaz bir yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilir ve üzerinizde ki tüm yorgunluğu atabilirsiniz.

Adres: Döğüşbelen-Köyceğiz/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Damla Deresi

Damla Deresi
Damla Deresi

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişilerin şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için tercih ettiği Damla Deresi, Muğla’nın Yerleşik beldesine 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Cennet köşelerinden birini andıran bu derede muhteşem bir sabah kahvaltısı yaparak güne başlayabilirsiniz.

Adres: Yenibağyaka /Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Beçin Kalesi

Beçin Kalesi
Beçin Kalesi

Milas Ovası’nda bulunan Beçin Kalesi, Muğla’da gezilecek tarihi yerler listesinde mutlaka yer alması gereken bir yerdir. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Beçin Kalesi, 2012 yılındna bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Pek çok kalıntının günümüze taşınmasına vesile olan kale, tarihin aydınlatılmasında da büyük bir rol oynamıştır.

Adres: Beçin-Milas

Giriş Ücreti: 30 TL

Labranda Antik Kenti

Labranda Antik Kenti
Labranda Antik Kenti

Labranda Antik Kenti, Muğla’nın Milas ilçesinde 16 kilometre uzaklıkta yer alan muhteşem bir antik kenttir. Labranda Antik Kenti Eskiden bir savaş aracı olarak kullanılan Lbrys’tan ismini alan antik kent, Muğla’nın en çok ziyaret edilen tarihi yerlerinden bir tanesidir.

Adres: Kargıcak, Milas/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Euromos Antik Kenti

Euromos Antik Kenti
Euromos Antik Kenti

Milas’a 10 kilometre uzaklıkta yer alan bu antik kent, meşhur Zeus Tapınağı’nın yer aldığı antik kenttir. İçerisinde sur, tiyatro, hamam gibi kalıntılar yer alan Euromos Antik Kenti, tarihe ve geçmişe ilgisi olan turistlerin yoğun bir şekilde ilgisini çekmektedir.

Adres: Kızılcakuyu, Milas-Muğla

Ziyaret Saatleri: 08.00-17.00

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

İasos Antik Kenti

İasos Antik Kenti
İasos Antik Kenti

Muğla’nın Milas ilçesinde yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan İasos Antik Kenti’nin, Tera yanardağının patlaması sonrasında büyük bir kısmı harap olmuştur. Günümüze kadar ise antik kentin küçük bir kısmı gelmeyi başarabilmiştir. M.Ö. 3000’li yıllarda oluşturulan bu antik kent Roman, Bizans ve Yunan dönemlerine ev sahipliği yapmıştır.

Adres: Kıyıkışlacık-Milas/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Yediler Manastırı

Yediler Manastırı
Yediler Manastırı

M.S. 7.yüzyılda inşa edilen Yediler Manastırı, Hz.İsa ve 12 haramilerin resmedildiği bir manastırdır. Çevresinde kale ve kilise kalıntılarının yer aldığı manastır, 5 metre uzunluğunda oyuk kayaya sahiptir. Muğla’da gezilecek tarihi yerler listesinin olmazsa olmazlarından olan bu manastırı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Adres: Gölyaka,Milas/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Marmaris Kalesi

Marmaris Kalesi
Marmaris Kalesi – Muğla Gezilecek Yerler

Marmaris Kalesi, M.Ö. 1044 yılında İyonlar tarafından yapılan eşsiz bir kaledir. Kanuni Sultan Süleyman tarafından restore edilen kale 1991 yılından beri müze olarak yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunulmaktadır. İçerisinde 18 oda, ark ve çeşme bulunan kale, tarihin aydınlatılmasında büyük bir öneme sahiptir.

Adres: Tepe, Marmaris/ Muğla

Giriş Ücreti: 50 TL

Loryma Antik Kenti

Loryma Antik Kenti
Loryma Antik Kenti

M.Ö. 7.yüzyıla dayanan bir tarihe sahip olan Loryma Antik Kenti, tarihi güzelliklere yakından bakmak isteyen kişilerin sık sık tercih ettiği bir antik kenttir. Bozukkale Koyu’nda bulunan kent, mavi ve yeşilin büyüleyiciliğini bir arada görebileceğiniz bir bölgede bulunuyor. Konumu nedeni ile diğer antik kentlerden çok daha farklı ve güzel bir manzaraya sahiptir.

Adres: Bozukkale Koyu, Taşlıca/Orhaniye

Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok.

Kaunos Antik Kenti

Kaunos Antik Kenti
Kaunos Antik Kenti Muğla Tarihi Yerler

Dalyan’a oldukça yakın bir mesafede bulunan Kaunos Antik Kenti Türkiye’nin en önemli antik kentlerinden bir tanesidir. Tarihi M.Ö. 4.yüzyıla dayanan kentte Romalılar dönemine ve Orta Çağ’a ait izlere de rastlanmaktadır. Tarihe ve antik kentlere ilgi duyan biriyseniz Muğla gezilecek yerler listenize bu antik kenti mutlaka eklemelisiniz.

Amintas Kral Mezarları

Amintas Kral Mezarları
Amintas Kral Mezarları

4.yüzyılda inşa edilen ve görüntüsü ile herkesi kendine hayran bırakan tarihi bir yerdir. Adeta tarihe meydan okuyan bir yapısı bulunan Amintas Kral Mezarları’nın içerisinde kayalara oyulan mezarlar yer almaktadır.

Adres: Kesikkapı, Fethiye/Muğla

Ziyaret Saatleri: 09.00-20.00

Giriş Ücreti: 50 TL

Kayaköy

Kayaköy - Muğla Gezilecek Yerler
Kayaköy – Muğla Gezilecek Yerler

Son derece köklü bir tarihe sahip olan Kayaköy ziyaretçilerini biraz ürküten bir yapıya sahiptir. Hayalet bir yerleşim yeri gibi görünen Kayaköy, uzun dönemler boyunca Likyalılara ev sahipliği yapmıştır. Bugün ki görüntüsüne ise 1923 yılındaki mübadeleden sonra ulaşmıştır.

Adres: Kayaköy, Fethiye/Muğla

Giriş Ücreti: 30 TL

Çubucak Tabiat Parkı

Çubucak Tabiat Parkı
Çubucak Tabiat Parkı – Muğla Kamp Alanları

Marmaris’de bulunan Çubucak tabiat parkı, doğayı ve kumsalı bir arada sunan Türkiye’nin sayılı yerlerinden bir tanesi. Özellikle kamp alanları ile kampçıların uğrak noktası haline gelen bu yer, piknik yapmak için de oldukça idealdir.

Adres: Kesikkapı, Fethiye/Muğla

Giriş Ücreti: 60 TL dir.

Eski Datça

Eski Datça
Eski Datça

Birbirinden güzel mimari tasarımlardaki evleri, dar sokakları, Arnavut kaldırımları ve mis gibi çiçekleri ile adeta büyüleyen bir güzelliğe sahip olan Eski Datça, bölgeye gelen turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşmak isteyen kişiler Eski Datça’yı mutlaka ziyaret etmelidir.

Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti
Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti, demokrasinin ilk örneklerinin yaşandığı kenttir. Adalar’dan gelen Dorlar tarafından kurulan antik kent; Afrodit, Apollo ve Odeion gibi eski Yunan tanrılarının tapınaklarını barındırmaktadır. Bunun yanı sıra bölgede bulunan Knidos Feneri’de eşsiz bir görsel şölen ile karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Adres: Muğla Datça Çevre Yolu, Marmaris/Muğla

Giriş Ücreti: 40 TL

Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi
Bodrum Kalesi

Bodrum’un tarihi yerlerini merak ediyorsanız Bodrum Kalesi tam size göre. Orta Çağ’dan bugüne kadar gelmeyi başarmış olan Bodrum Kalesi, iki liman arasında ki kayalıkların üzerine inşa edilen bir kaledir. St. John Şövalyeleri tarafından inşa edilen kale, Bodrum’un eşsiz manzarasını da gözler önüne seriyor.

Adres: Kale Caddesi, Bodrum/Muğla

Giriş Ücreti: 60 TL

Halikarnas Mozolesi

Halikarnas Mozolesi
Halikarnas Mozolesi – Muğla Antik Kentler

Dünyanın 7 harikası arasında yer alan 30. Halikarnas Mozolesi, eşsiz tarihi güzelliği ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. M.Ö. 353 yılında inşa ettirilen mozole, Mısır ve Yunan mimarisinin izlerini taşıyor. Büyüleyici bir güzelliğe sahip olan 30. Halikarnas Mozolesi’ni Muğla gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Adres: Tepecik, Turgut Reis Cad. Bodrum/Muğla

Giriş Ücreti: 40 TL

Ölüdeniz

Ölüdeniz Fethiye
Ölüdeniz Fethiye – Muğla Plajları

Fethiye ve Muğla dendiği zaman akla ilk olarak Ölüdeniz gelir. Türkiye’nin en önemli tatil yerlerinden biri olan Ölüdeniz, berrak denizi ve sakinliği ile dikkatleri üzerine çeken Ölüdeniz, Muğla ziyaretiniz sırasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken eşsiz bir doğa harikasıdır.

Adres: Fethiye/Muğla

Giriş Ücreti: 80 TL – Şezlong: 100 TL

İztuzu Plajı

İztuzu Plajı - Muğla Gezilecek Yerler
İztuzu Plajı – Muğla Gezilecek Yerler

İztuzu Plajı hem deniz suyunun hem de tatlı suyun bir arada olduğu eşsiz bir plajdır. Muğla’nın Ortaaca ilçesinde bulunan İztuzu Plajı, Caretta Caretta’ların yavruladığı bir plajdır. Doğal güzelliği ve tertemiz yapısı ile dikkat çeken plaj, dünya çapında pek çok ödüle de sahip olmuştur. Yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda ki bu plajı siz de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Adres: Çandır, Ortaca/Muğla

Giriş Ücreti: Yayalar için giriş ücreti bulunmuyor, otomobiller için 30 TL.

İçmeler Plajı

İçmeler Plajı
İçmeler Plajı

Muğla’nın eşsiz plajlarından bir tanesi olan İçmeler Plajı, Muğla halkının ve turistlerin sık sık tercih ettiği bir plajdır. Siz de İçmeler Plajı çevresinde yer alan konaklama tesisleri ile Marmaris’in tadını çıkarabilirsiniz.

Adres: İçmeler, Marmaris/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor. – Şezlong: 150 TL.

Kabak Koyu

Kabak Koyu
Kabak Koyu – Muğla Koyları

Fethiye’nin en ünlü koylarından biri olan Kabak Koyu, muhteşem denizi ve doğal güzelliği ile el değmemiş eşsiz bir koydur. Tertemiz suyu ve yeşilliklerle kaplı çevresi ile adeta huzurlu bir ortam sunan Kabak Koyu, mağarası ile de görenleri kendine hayran bırakıyor.

Adres: Uzunyurt Köyü, Fethiye/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor. – Şezlong: 150 TL.

Bitez Plajı

Bitez Plajı - Bodrum
Bitez Plajı – Bodrum

Bitez Plajı Bodrum’un en güzel plajları arasında yer alan kusursuz bir plajdır. Muğla’nın en sakin plajlarından biri olan Bitez Plajı, Bodrum merkeze 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Berrak ve tertemiz suları ile Muğla’ya gelen turistleri kendine hayran bırakan Bitez Plajı’nı siz de mutlaka tercih etmelisiniz.

Adres: Bitez Mahallesi, Bodrum/Muğla

Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor. – Şezlong: 150 TL.

Marmaris Atlantis Su Parkı

Marmaris Atlantis Su Parkı
Marmaris Atlantis Su Parkı

Marmaris’te eşsiz bir tatil geçirmek için tercih edebileceğiniz Marmaris Atlantis Su Parkı, Marmaris’in Uzunyalı bölgesinde yer alıyor. Çocuk havuzları, kaydırakları ve su aktiviteleri gibi pek çok aktiviteyi bu parkta gerçekleştirerek tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Adres: Uzunyalı, Marmaris/Muğla

Giriş Ücreti: 200 TL

Ölüdeniz Waterworld Aquapark

Ölüdeniz Waterworld Aquapark
Ölüdeniz Waterworld Aquapark

Muğla’nın Ovacık belgesinde yer alan Ölüdeniz Waterworld Aquapark, Muğla’nın en büyük aquaparklarından birisidir. İçerisinde 9 farklı kaydırak, nehir dalga havuzu ve çocuk havuzu bulunan aqupark tatil için eşsiz bir fırsat.

Adres: Ölüdeniz, Fethiye/Muğla

Giriş Ücreti: 200 TL

Bodrum

Bodrum Plajları
Bodrum Plajları

Muğla’ya gidip Bodrum’u görmeden dönmek olmaz. Türkiye’nin en ünlü tatil beldelerinden biri olan Bodrum Türkiye’nin turizm gerçekliğinde büyük bir öneme sahiptir. Mavi bayraklı plajları, doğası ve hareketli gece hayatı ile gelen turistleri kendine hayran bırakan Bodrum’da hem dinlenebilir hem de tarihi güzelliklerini gezerek bu beldeyi unutulmazlar arasına ekleyebilirsiniz.

Fethiye

Fethiye Plajları
Fethiye Plajları

Türkiye’nin en ünlü tatil yerlerinden biri olan Fethiye, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi mekanları ile de ilgi çekmeyi başarıyor. Muğla tatiliniz sırasında Fethiye’yi de ziyaret ederek Fethiye’nin güzelliklerini yakından görebilir ve keyif dolu zamanlar geçirebilirsiniz.

Marmaris

Marmaris
Marmaris

Ünlü koy ve plajları ile hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken Marmaris; eğlence ve kültür turizmi ile ön plana çıkıyor. Masmavi denizi, yemyeşil doğası ve cana yakın halkı ile binlerce turiste ev sahipliği yapan ilçeyi Muğla gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Muğla’da Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Muğla, Türkiye’nin turistik şehirlerinden biridir ve birçok farklı konaklama seçeneği sunmaktadır. İşte Muğla’da konaklama seçenekleri hakkında kısaca bilmeniz gerekenler:

Oteller: Muğla’da birçok otel bulunmaktadır. Şehir merkezinde, plajlarda ve diğer turistik bölgelerde farklı kategorilerde oteller mevcuttur. Beş yıldızlı lüks otellerden, butik otellere kadar birçok seçenek sunmaktadır.

Tatil Köyleri: Muğla’da tatil köyleri de oldukça popülerdir. Tatil köyleri, otellerden daha büyük ve daha fazla aktivite sunarlar. Havuzlar, plajlar, restoranlar, barlar, spor alanları ve daha pek çok aktivite sunarlar.

Muğla’da Villa Kiralama: Muğla’da villa kiralamak, özellikle bir tatil yapmak isteyen aileler veya büyük gruplar için harika bir seçenektir. Muğla’da villa kiralamak hakkında bir kaç bilgi sunmak gerekirse, öncelikle şehir merkezi veya tatil bölgelerinde birçok farklı ve birbirinden güzel villa kiralama seçenekleri bulunduğunu söylemekte fayda var. Villa kiralama fiyatları, villa özelliklerine, konumuna ve sezonuna göre değişiklik gösterir. Bu sebeple işini güvenle yapan yerlerden bilgi almakta fayda var.

Pansiyonlar: Muğla’da birçok pansiyon mevcuttur. Bu pansiyonlar genellikle daha küçük işletmelerdir ve genellikle daha ucuz fiyatlar sunarlar.

Apartmanlar: Muğla’da birçok apartman da kiralanabilir. Bu apartmanlar, genellikle turistlerin kalmak için uzun süreler tercih ettiği seçeneklerdir. Birçok apartman, plajlara ve turistik bölgelere yakın konumdadır.

Kamp Alanları: Bu bölgenin doğası gereği Muğla’da kamp alanı da oldukça fazladır. Bu listemizden tüm detaylara göz atabilirsiniz. Doğa severler için kaçırılmayacak bir yazı.

Bu tanıttığımı son üç belde içinde yazının giriş link bırakmıştık. İsterseniz bu yerleri ayrı ayrı inceleyebilirsiniz. Muğla gezilecek yerler listemize sizin de eklemek istediğiniz bir yer varsa lütfen bize yorum olarak yazın. Tekrar görüşmek üzere, hepinize mutlu tatiller. :)