Ana sayfa Eğlence Yerleri

Feshane Lunapark – Eyüp / İstanbul

Feshane Lunapark
Feshane Lunapark
Haliç’in kıyısında, böylesine manzaralı bir lunaparkta hem eğlenceyi hem de tarihi yaşayacağınız ender bulunur bir ortam.
Kapalı alanı kongre ve toplantı salonu olarak kullanılan Feshane, acık alanı ruhu hiç yaşlanmayanlara hitap ediyor. Gondoldan çarpışan otomobillere, asansör kulesinden uçan gemilere, eğlencenin bir çok adı mevcut.

Özellikle Ramazan eğlencelerinin yanında tadından yenmiyor diyebiliriz. Ramazan boyunca gece de hizmet veren bu park, pamuk helvacısı, macuncusu ve mısırcısı ile nostaljik lezzetleri de sizlere sunuyor.
Gondol, kamikaze, dönme dolap, kaldıraç ve çok daha fazlası… Çılgınlar gibi  eğlenmek için gereken tüm ekipmanları içerisinde bulunduran bu parkta mutluluğa yelken açabilirsiniz.
Dip Not: Hazır buraya kadar gelmişken Pierre Loti Tepesine de mutlaka uğramanızı öneririz. Pierre Loti gezi yazımıza gitmek için Tıklayın!

Kısaca Feshane Tarihi

Feshane 1835 yılında kurulmuştur. 19. yüzyıl ortalarına doğru Osmanlı ordusu kıyafetlerinde değişikliğe gitmiş, yeni kıyafetlerin temininde Feshane Dokuma Fabrikasının rolü büyük olmuştur. Feshane’de kumaş ve fes dışında özel olarak halı da üretilmiştir. Fabrikanın uzun çalışma yaşamından sonra , günümüzde uluslararası fuar, kongre ve kültür merkezi olarak hizmet vermektedir.

Feshane Lunapark 2019 Fiyatları?

Jeton Fiyatı: 10 TL. dir.
Hemen bitişinde bulunan kafelerde ise yemek menüleri 20-25 TLden başlamaktadır.

Feshane Lunapark Nerede, Nasıl Gidilir?

Araç İle: E-5 ‘den Üzerinden ister Avrupa İster Anadolu yakasında olup Eyüp Sapağına girdiğinizde hemen karşınıza çıkacaktır.
Toplu Taşıma İle: Metrobüs kullanarak Ayvansaray durağında indiğinizde yürüyerek 5 dk gidilir. Şehir otobüslerini de kullanarak Feshane durağında inebilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Fotoğraflar

18 YORUMLAR

    • Ayşegül hn, 2019 fiyatları makaleye girilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

    • Ayşe hn,
      Sarıyer’den Hacıosman metrosuna binin ve Mecidiyeköy durağında inin, buradan bir çok otobüs oradan geçmektedir. (37M Yıldıztabya ve 55 Gaziosmanpaşa) otobüslerini kullanabilirsiniz.

  1. Anasınıfı öğretmeniyim yarın gelmek istiyoryuz indirim yapabilir misiniz?kaçta açılıyor?Biz sabahtan geleceğiz

Comments are closed.