iğneada / Kırklareli

İğneada Sahili
İğneada Sahili

Karadeniz kıyısında Türkiye-Bulgaristan sınırında bulunan İğneada, etrafı Longos ormanıyla, güneyi  ve batısı da Istıranca (Yıldız ) dağları ile çepeçevre sarılmıştır. Karadeniz’in en batıda Trakya’daki ucu, 20 km uzunluğunda kumsalı, plajı bulunan güneye rakip harika bir tatil ve dinlenme cenneti… Uzun sahilinde yürüyüş yapmak, denize girmek ya da altın tanecikli kumunda güneşlenmek çok keyif vermektedir.

Karadeniz’in masmavi deniziyle, Trakya’nın yemyeşil ormanın birleştiği bu cennet mekan doğal güzellikleriyle ve oksijeni bol temiz havasıyla da gelenleri  büyülüyor.

İğneada’da Erikli, Mert, Saka, Hamam, Pedina, Ramana ve Sülüklü adında yedi göl vardır.Çeşitli balıkların yaşadığı bu göller koruma altındadır.

İğneada ‘da deniz  sezonu haziran ayında başlar ve eylül sonuna kadar da sürer. Ancak kışın hafta sonları bile balık ya da yabani hayvan avı için ya da kafa dinlemeye gelenler de olmaktadır.

Kuşlar ve yabani hayvanların doğal hayvanat bahçesi olan İğneada ‘da akşamları çır, çır böceği sesiyle uyuyup sabahları cıvıl cıvıl kuş sesleriyle uyanırsınız.

Karadeniz balıklarının en tazesini en ekonomik fiyata alıp denize karşı oturup yiyebilirsiniz .Ayrıca orman balcılığının yapıldığı bölgeden bal almadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

İğneada Yakınlarında Gezilecek Yerler

Buraya gelmişken gitmeniz gereken yerler; Kıyıköy, Demirköy, Dupnisa Mağarası ‘dır.

İğneada Konaklama Pansiyon Ve Oteller

igneada-havadan Bölgenin en büyük ve lüks oteli İğneada Resort  Otel olup sabah akşam açık büfe yemekleri ve denizi ayak altına seren manzaralı terasıyla bölgenin en gözde yeri. Ayrıca evlerin kapısında ‘oda bulunur, pansiyon bulunur’ yazısı görmek mümkün.

Tek seçenek burası değil tabi ki, sezon açıldığında burada uygun fiyatlı otel, pansiyon, ev, oda gibi bir çok seçenek mevcut. Konaklama hakkında ayrıntılı bilgi için; İğneada’da Nerede Kalınır ” adlı yeni makalemize de mutlaka göz atın. Üşenmedik sizler için hepsini tek, tek gezik, araştırdık. :)

Ayrıca 2019 yılında kaleme aldığımız İğneada’da gezilecek yerler adlı listemize bir göz atarak güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

İğneada Resimleri

İğneada’ya Kaç Saatte Gidilir ?

Tekirdağ İğneada arası yaklaşık 157 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat 10 dakika kadar sürmektedir.

İstanbul İğneada arası yaklaşık 224 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika kadar sürmektedir.

Ankara İğneada arası yaklaşık 675 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 9 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

İzmir İğneada arası yaklaşık 785 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 12 saat kadar sürmektedir.

İğneada Nerede? ve Nasıl Gidilir ?

Toplu taşıma: İstanbul Seyehat — Berk Turizm & Görkey Turizmin otobüsleri günde 4 veya yazın ek seferler ile 6 sefer düzenlemektedir.

İstanbul-İğneada arası: Sabah 07:00 – 09:30 – 13:00 – 15:30 da İstanbul’dan kalkıp takriben 5 saat süren bir yolculuktan sonra İğneada’ya ulaşmaktasınız.

Gidiş istikameti; İstanbul – Silivri – Çorlu – Lüleburgaz – Pınarhisar – Demirköy ve İĞNEADA. Dönüş hareket saatleri de gidiş ile hemen hemen aynı saatlerdedir.

Yazın yoğunluğa göre ek seferler koyularak İğneada – Lüleburgaz – İstanbul (otobandan) arası 4 saat gibi bir sürede ulaşım sağlanmaktadır. Konum için tıklayın.

– İstanbul Seyahat İletişim Bilgileri

Telefon: 444 59 59 – 0850 222 59 59

– Berk Turizm & Görkey Turizm Telefonları
İğneada : 0 288 6922038
Kırklareli : 0 288 2141886
İstanbul : 0 212 6580165