Eylül Ayında Muğla'da Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?
Eylül Ayında Muğla'da Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?

Yaz aylarının geride kaldığı Eylül ayında Muğla tatili planlaması yaparak hava durumu avantajı ile daha sakin bir şekilde denizin tadını çıkarabilirsiniz. Muğla’da enfes bir tatil planları yaparken Ege ve Akdeniz havasını da doyasıya ciğerlerinize çekerken keyifli bir tatil geçirebilmek adına bazı önemli ipuçlarına hakim olmanız gerekir.

Bu noktada sizler için hazırladığımız bu çok özel yazıda Eylül ayında Muğla’da neler yapabileceğinizi ve Eylül ayında hava sıcaklıklarının hangi düzeyde seyrettiğini vurgularken aynı zamanda konforlu bir tatil için yanınıza hangi kıyafetleri almanız gerektiğini de açıklayacağız.

Kısa bilgi: Muğla için bir gezi planınız varsa; Fethiye’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize bakabilir ya da sadece güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Fethiye Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize bir göz atabilirsiniz.

Kıyafet Ne Getirmeliyim

Turistik anlamda çok yoğun günler yaşadıktan sonra durulmaya başlayan Muğla’da Eylül ayının bir nebze daha sakin geçtiğini vurgulamak gerekir. Tatil severlerin akın ettiği bu bölge Eylül ayının serinliği ile birlikte boşalmaya başlar.

Ancak keyfine düşkün pek çok tatil severin havalar hala sıcakken Muğla’nın tadını çıkarmak istediği bir gerçektir. Siz de Eylül ayında Muğla’da heyecanlı bir tatile adım atmak istiyorsanız yanınıza tişört, şort ve terlik gibi yazlık kıyafetleri mutlaka almalısınız.

Ancak sadece yazlık kıyafetlerle Muğla’ya gitmeniz eylül ayı özelinde sizi çok büyük hayal kırıklıklarına uğratabilir. Çünkü bu dönemde hava sıcaklığının önemli ölçüde düşüşler gösterdiği bilinir.

Eylül ayında Muğla’da zaman zaman görülen yağışlardan korunmak için de yanınıza ince bir hırka veya yağmurluk almayı ihmal etmemelisiniz.

Eylül Ayında Muğla’da Nerede, Ne Yapılır?

Eylül ayı gelip çattığında Muğla’da hala deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz sıcaklar bulunur. Gün boyunca plajlarda vakit geçirirken akşam saatlerinde sakin ve serin Muğla akşamlarına katılabilirsiniz.

Eylül ayında özellikle Muğla’nın Fethiye ilçesinde gerçekleşen MilyonFest Fethiye festivaline katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Üstelik konaklayacağınız otelin sunduğu etkinliklerin de eşsiz dakikalar yaşamanıza yardımcı olacağını vurgulamak gerekir.

Eylül Ayında Muğla’da Hava Durumu

Eylül ayında hava sıcaklıklarının önemli derecede değişkenlik gösterdiğini ifade etmiştik. En yüksek sıcaklıkların 4°C düşüşle 29°C düzeyinde olduğu Muğla’da en düşük sıcaklıklar ise 15°C dolaylarındadır. Bu anlamda özellikle akşam saatlerinde çok serin havaların sizi beklediğini ifade etmek gerekir.