Ana sayfa Gezilecek Yerler İzmirde Gidilmesi Gereken 5 Piknik Alanı

İzmirde Gidilmesi Gereken 5 Piknik Alanı

0

İzmir’e gidip görenlerin iyi bildiği bir konu ile karşınızdayız. Her bir ağacın ve gölgeliğin altında piknik yapmaya bayılan İzmir halkı, tam bir “pikniksever” diyebiliriz. Sahilde, bahçede ve ormanda sık sık pikniğe giden İzmir’de yaşayanlar alternatif piknik yerleri açısından epey şanslı. İzmir’de tatil yapacaklar ve kısa bir ızgara rakı balık kaçamağı için piknik yerleri bugünkü makalemizin konusu. İzmirde Gidilmesi Gereken 5 Piknik Alanı listemize hoş geldiniz, şimdiden afiyet olsun.

 1. Yedigöller

 

Buca Evka-1 Pazaryeri bölgesinde bulunan Yedigöller, İzmir Büyük Şehir Belediyesi tarafından tasarlanmış 7 adet gölden oluşan bir mesire ve dinlenme parkıdır. İçerisinde kafelerin ve oyun parkının bulunduğu Yedigöller’de 7 adet göl ve mini şelaleler vardır. Gölge bakımından tatmin edici ağaçlara sahip olan Yedigöller’e tam teçhizatlı gitmeseniz de çevredeki yakın bakkal ve alışveriş merkezlerinizden faydalanabilirsiniz. Tek götürmeniz gereken şey mangalınız olacaktır. İzmir’in içinde günübirlik göl manzarası isteyenler için kuşkusuz doğru adres Yedigöller olmalı.

2.  Kaynaklar

Orman kokusunu ve mis gibi çiçeklerin vereceği huzuru arayanlardan iseniz, Kaynaklar tam size göre. Hafta sonu hınca hınç dolan Kaynaklar’da kendin pişir kendin ye de yapabilirsiniz. Sınırsız alternatif mangal mekanına sahip olan Kaynaklar’da mangal yapmadan, ormanın güçlü ağaçlarındaki hamaklarda sallanmadan İzmir’den gitmeyin.

     3. Çiçekliköy

İzmirde Gidilmesi Gereken 5 Piknik Alanı
İzmirde Gidilmesi Gereken 5 Piknik Alanı

Genelde kahvaltı mekanları ile popülaritesi olan Çiçekliköy’de mangal yakmak için mesire alanları var. İzmir manzaralı bir piknik için kuşkusuz tercih sebebi olan Çiçekliköy’de hafta sonu yoğun bir kalabalıkla karşılaşabilirsiniz. Bornova’dan Manisa yoluna doğru giderken tabelaları takip ederek, Çiçekliköy’e Bornova istikametinde 15 dakika sonra varabilirsiniz. İzmirde Gidilmesi Gereken 5 Piknik Alanı listemizin en çok tavsiye edilen mesire yeri olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

 

4. Balçova Teleferik

İzmir’in en eski mesire alanlarından birisi olan Balçova Teleferik, uzun süredir kapalı olduğu için hizmet vermiyordu. Ancak, 2016 yılından itibaren tekrar İzmirli halkın kullanımına açılan Balçova Teleferik’te harika bir piknik yapabilirsiniz. Teleferik ile 3-4 dakika da dağın zirvesine ulaşabilir, şu sıcak İzmir günlerinde serin bir ortamda yemeğinizi yiyebilirsiniz.

5. Sarnıç

İzmirde Gidilmesi Gereken 5 Piknik Alanı
İzmirde Gidilmesi Gereken 5 Piknik Alanı

Gaziemir’de bulunan Sarnıç bölgesinde de mesire alanları bulunmakta. Ailelerin sıkça tercih ettiği bir piknik alanı olan Sarnıç’a giriş ücretsiz ve kendi mangalınızı kendiniz yakıyorsunuz. Sessizlik arayanlar için kuşkusuz en doğru piknik alanı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.