İzmir Uzay Kampı Türkiye

Bu yazımızda İzmir uzay kampı Uzay Kampı Türkiye tarihi, kampta neler yapılır? kamp ücretleri ne kadar? ve İzmir uzay kampına nasıl gidilir? bunları ele aldık.

İzmir’de yer alan ve ülkemizin en önemli uzay ve bilim merkezi kamplarından biri olan İzmir Uzay Kampı bilim, matematik, teknoloji ve diğer alanlarda yetenekleri olan çocukları odaklamaya ve kariyer hedefleri sunmayı amaçlamaktadır.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Uzay Kampı Türkiye Tarihi

2000 yılının Haziran ayında yapımı gerçekleşen ve faaliyete geçen İzmir Uzay Kampı tüm katılımcılara ve özel programlarla gelen misafirlerine harika hisler sunmaktadır. Uzayda yaşamı ve bir astronot gibi uzayda çalışma hissini veren etkinlikler vardır. Bunları simülatörler sayesinde gerçekleştiren ve tüm etkinlikleri yıllardan beri başarıyla gerçekleştiren merkezin özel kamp programları da vardır.

Uzay Kampı Türkiye’de Neler Yapılır?

Uzaya giden astronotların hazırlıklarını yaşatan programlar sunan uzay kampı içerisinde çeşitli kamplar düzenlenmektedir. 2 günlük, 5 ya da 6 günlük programlar dâhilinde uzay kampları tasarlayan ekiplerle uçuş için hazırlana geleceğin astronotları olabilirsiniz. Böylesine uzun süre hizmet veren tesis Adnan Menderes Havalimanına 5 dakika mesafededir. İzmir şehir merkezine de oldukça yakındır ve mesafe sadece 15 dakikadır. Kampta sürekli görevde bulunan doktor ve sağlık ekibi vardır. Konaklama yapacak misafirleri için kız ve erkeklere göre konaklama alanları tesis edilmiştir. Toplam 325 kişinin kalabilecek kapasiteye sahip olan tesiste, eğitimciler, güvenlik kameraları ve tüm şartların sağlandığı bilinmektedir. Özel tuvaletler, banyo ve yemekhaneler sayesinde misafir çocukların kendilerini evlerinde gibi hissedecekleri bir ortam sağlanmıştır. Sadece çocuklar için değil, gençler ve yetişkinler için özel programlar da düzenlenmektedir. Kampın düzenlendiği tesiste konusunda uzman eğitmenler ve görevliler mevcuttur. Tüm gereksinimler son derece teknolojik ve yeterli şekilde sağlanmıştır.

Uzay Kampı Türkiye Katılım Ücretleri Nelerdir?

Farklı programlarla özellikle çocuklara hizmet veren İzmir Uzay Kampı ücretleri de katılacak programa göre değişmektedir. 9 – 15 yaş grupları arasında, yaz kampı, robot aktiviteli yaz kampı, space maker yaz kampı, uzay yolcuları programı, robot aktiviteli uzay yolcuları programları 620 dolar ile 850 dolar arasında değişen fiyatlar göstermektedir. Programlar genel olarak haftalık olarak düzenlenmektedir. Ayrıca kamp merkezi ile iletişime geçerek gruplara özel ücretlendirme ve programlar yapılabilir.

Uzay Kampı Türkiye Fotoğrafları

İzmir Uzay Kampına Nasıl Gidilir?

Adres: Zafer Mahallesi, Akçay Cad., 35410 Gaziemir/İzmir

Telefon: 0232 252 35 00

Nasıl Gidilir: İzmir Gaziemir semtinde bulunan serbest bölgedeki bu güzel kampa gitmek hayli kolay. ESBAŞ içerisinde yer alan tesise havalimanından 5 dakika, şehrin merkezinden ise 15 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.