Florya Güneş ve Menekşe Plajları | Nerede, Giriş Ücretleri – İSTANBUL

Florya Güneş ve Menekşe Plajları
Florya Güneş ve Menekşe Plajları - İstanbul

İstanbul Florya’da bulunan Güneş ve Menekşe Plajları bölgenin en ilgi çekici noktaları arasında kabul ediliyor.

Denize girmek, güneşlenmek ve altın sarısı kumların keyfini çıkarmak isteyen hemen herkes gibi sizin de beklentiniz heyecan dolu bir deneyimse İstanbul’un en özel noktalarından birinde zaman geçirmek tam size göre olacak.

O halde İstanbul’un bu çok özel noktalarından birinde siz de ihtiyacınız olanı elde edebileceksiniz.

Önemli bilgi: Konu plajlardan açılmışken İstanbul Avrupa Yakasına Yakın Plajlar listemize de bir göz atmanızı öneririm.

Florya Güneş Plajından Bir Video

Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Florya Güneş ve Menekşe Plajları Hakkında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen bu plajlar yüzlerce metrelik plaj şeridi ve binlerce şezlong ile misafirlerine kaliteli bir deneyim sunmayı başarıyor.

Oldukça özel plajlar olarak kabul edilen Güneş ve Menekşe Plajları İstanbul’un en eski plajları olarak da kabul ediliyor. Bu nedenle de İstanbul’da denize girmek isteyenler için vazgeçilmez seçeneklerden bir tanesi. Birbirinin yanı başında bulunan iki plaj deniz ve kumun keyfini çıkarmak isteyenler için oldukça özel.

Plaj İmkânlar

Florya Güneş Plajı Nerede ve İmkânları
Florya Güneş Plajı Nerede ve İmkânları

Florya ve Menekşe Plajları birbirinden ayrı olsa da genel anlamda benzer hizmetleri bulabileceğiniz yerler. Bu nedenle de ayrı ayrı değerlendirmek yerine tek başlık altında bu iki plajı ele almak çok daha doğru. Peki, Florya ve Menekşe Plajları neler sunuyor? İşte bütün merak ettikleriniz!

Güneş ve Menekşe Plajları bölgenin en ilgi çekici noktaları olarak misafirlerin güvenle denize girdikleri alanlar. Burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan hizmetler çerçevesinde şezlong ve şemsiye hizmetlerini ücretli bir şekilde almak mümkün.

Kaliteli bir deneyim yaşamayı arzu eden her doğa sever için burada zaman geçirmek gerektiğini vurgulamalıyız. Siz de konforlu bir plaj deneyimi yaşamayı arzu ediyorsanız mutlaka Florya Güneş ve Menekşe Plajları’nda olmalısınız!

Yiyecek ve İçecek Hizmetleri

Florya Güneş ve Menekşe Plajları, misafirlerin yiyecek ve içecek hizmetleri alabileceği yerler. Bu nedenle de plajlara giriş esnasında misafirlerin hiçbir şekilde yiyecek ve içecek getirmeleri söz konusu değildir.

Siz de bu konuda dikkatli olmalı ve yiyecek – içecekleri plajda bulunan işletmeden temin etmelisiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen kafeteryadan pek çok lezzeti deneyimleyebileceksiniz.

Giriş ve Şezlong Ücretleri: 2023

İstanbul’un en ilgi çekici noktaları arasında bulunan Güneş ve Menekşe Plajlarına giriş konusunda farklı uygulamalar bulunmaktadır.

Lüks ve kaliteli bir seçenek olarak kabul edilen Güneş Plajı girişlerin ücretli olmasıyla dikkat çeker.

Giriş ücretleri kişi başı: 80 TL ve öğrenciler için 30 TL olduğu plajda 7 yaşından küçükler için ve şezlong için herhangi bir ücret ödemeye gerek yoktur.

Menekşe Plajı’na bakıldığında ise ücretsiz giriş imkânı vardır. Girişlerin ücretli – ücretsiz olması iki plaj arasında kalite farkını ortaya koyuyor.

Girişlerin ücretli olduğu Güneş Plajı’nda şezlong ve şemsiye hizmetleri için de ödeme yapmak gerekiyor. Bu noktada ödenmesi gereken ücretler hem şezlong hem de şemsiye için 50 TL.

Florya Güneş ve Menekşe Plajına Ulaşım

Adres: Şenlikköy, Florya Sahil Parkı, Pk: 34153 – Bakırköy / İstanbul

Nerede?: İstanbul’da Florya sınırları içerisinde bulunan Güneş ve Menekşe plajlarına ulaşmak için özel araç seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Nasıl gidilir?: Ancak ulaşımda metrobüs kullanmak da oldukça ayrıcalıklı bir seçenek olacaktır. Metrobüs’ü tercih edenler için Küçükçekmece durağında inerek kısa bir yürüyüş sonrasında Florya Güneş ve Menekşe Plajlarına ulaşmak mümkündür.

Konum Bilgisi