İstanbul'un Sahilleri
İstanbul'un Gezilecek En Güzel 10 Sahili

Türkiye’nin en nadide güzelliklerine sahip olan İstanbul, birbirinden güzel ve göz kamaştırıcı sahile sahiptir. Bu noktada hem İstanbul yerlilerinin hem de İstanbul’a gelen turistlerin sık sık tercih ettiği sahiller vardır.

Kısa bilgi: Bu yazımızda İstanbul‘un en güzel sahillerini sizi sıkmadan kısaca listelemeye çalıştık. Ama İstanbul gezilecek yerler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bu gezi yazımızı da mutlaka bir göz atın.

İstanbul’un En Güzel 10 Sahili

Marmara Denizi’nin tadını çıkarabileceğiniz bu eşsiz sahillerde mükemmel manzaralara da şahitlik edebilirsiniz. Peki, İstanbul’un en güzel 10 sahili hangileridir? Şimdi gelin tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

1. Cadde Bostan Sahili

Cadde Bostan Sahili
Cadde Bostan Sahili

Mükemmel bir deniz havası mı almak istiyorsunuz? O halde Cadde Bostan Sahili tam size göre! Cadde Bostan’a geldiyseniz mükemmel deniz kokusu ile harmanlanan bu manzarayı görmeden dönmemelisiniz.

Sahilin kara tarafında barlar sokağı ve birkaç otobüs durağı yer alıyor. Birkaç kilometreden oluşan bu sahilde yürüyüş yaparak güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Cadde Bostan geziniz sırasında denizin eşsiz kokusunu içinize çekmeyi unutmayın!

2. Üsküdar Sahili

Üsküdar Sahili
Üsküdar Sahili

Anadolu Yakası’nın en güzel semtlerinden biri olan Üsküdar, sahili ile dikkat çekiyor. İstanbul’un en güzel sahillerinden bir tanesi olan Üsküdar Sahili, bu semte gelenlerin en çok tercih ettiği yerler arasındadır.

Şehir sakinleri tarafından da yoğun bir ilgi gören sahil, adeta İstanbul’un simgesi olmuştur. Kız Kulesi’nin arkasında güneşin batışını izleyebileceğiniz eşsiz bir yer.

Özellikle hafta sonu yürüyüş yapmak, kahvaltı yapmak, simit yemek ve çay içmek için Üsküdar sahili mükemmel bir alternatiftir.

3. Kuzguncuk Sahili

Kuzguncuk Sahili İstanbul
Kuzguncuk – İstanbul’un Gezilecek En Güzel 10 Sahili

Kuzguncuk, Boğaziçi Anadolu yakasında bulunan bir semt. Boğaz yaşamını en güzel hali ile izleyebileceğiniz Kuzguncuk Sahili’nin kara tarafından ahşap evler, yalılar, büyük çınar ağaçlarını görebiliyorken deniz tarafında ise muhteşem Boğaz yaşamını hissedeceksiniz.

Denize karşı bir çay, kahve içmek ya da yemek yemek istediğinizde muhteşem kafe ve restoranlarda sizleri bekliyor. Üstelik bol bol fotoğraf çekilmek için de birçok mekanın ve güzel bir manzaranın olduğundan bahsedebiliriz.

4. Kazlıçeşme Sahili

Kazlıçeşme Sahili Zeytinburnu
Kazlıçeşme Sahili Zeytinburnu

Zeytinburnu sınırları içerisinde yer alan Kazlıçeşme, son derece köklü bir tarihe sahiptir. Osmanlı döneminin önemli bölgelerinden biri olan semt, günümüzde sahili ve eşsiz doğa harikaları ile dikkat çekiyor.

Yürüyüş yapmak için güzel bir alan sunan Kazlıçeşme Sahili, denizin kokusunu ve ferahlığını hissedebileceğiniz en güzel İstanbul sahillerinden bir tanesidir.

5. Kireçburnu Sahili

Kireçburnu Sahili
Kireçburnu – İstanbul’un Sahilleri

İstanbul’da gezilecek yerler arasında yer alan Kireçburnu, eşsiz bir sahile sahiptir. Sarıyer ilçesine bağlı olan Kireçburnu, İstanbul’un en eski semtlerinden olmasına rağmen kalabalık ve karmaşadan uzak.

Bu doğrultuda Kireçburnu Sahili de son derece sakin ve huzur bulabileceğiniz bir yer. Bir boğaz semti olarak sakin kalmayı başarabilen Kireçburnu’nda sahil manzarasına sahip olan birçok balık restoranı bulunuyor.

6. Ortaköy Sahili

Ortaköy Sahili
Ortaköy Sahili

İstanbul’un en güzel yerlerinden bir tanesi olan Ortaköy, elbette sahili ile de dikkat çekiyor. Sahip olduğu manzarası ile oldukça dikkat çekici bir konumda olan Ortaköy’de deniz manzarası eşliğinde yemek yiyebileceğiniz, bir şeyler içebileceğiniz birçok mekanda yer alıyor.

Tarihi ve turistik açıdan da gelişmiş olan Ortaköy’e gittiğinizde Orta Köy Sahili’nin güzellikleri keşfetmeyi unutmayın.

7. Yenikapı Sahili

Yenikapı Sahili İstanbul
Yenikapı – İstanbul’un Gezilecek En Güzel 10 Sahili

Fatih ilçesinde yer alan Yenikapı Sahili’nin en çok dikkat çeken noktası İDO iskelesine sahip olmasıdır. Bu nedenle hem sahilin tadını çıkartmak isteyenler hem de İDO iskelesine gelenler nedeni ile Yenikapı Sahili bir hayli kalabalık oluyor.

Ancak bu kalabalık mükemmel Yenikapı manzarası eşliğinde yemek yiyebileceğiniz mekanlar bulunuyor.

8. Bakırköy Sahili

Bakırköy Sahili
Bakırköy Sahili

İstanbul’a gelip Bakırköy’ü görmeden gitmek olmaz değil mi? Hele ki mükemmel Bakırköy Sahili’ni. Bakırköy Belediye’sinin önünden sahile doğru inebilir ve Bakırköy Sahili’nin eşsiz manzarası ile karşılaşabilirsiniz.

Sahil tarafında bulunan Havuzlu Bahçe çay bahçesinde çay, kahve nargile içerek manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

9. Florya Sahili

Florya Sahili Bakırköy
Florya Sahili Bakırköy

Bakırköy’ün en yeşil yerlerinden bir tanesi olan Florya Sahili, birçok kişinin dinlenmek için tercih ettiği eşsiz yerlerden bir tanesidir. 102.056 metrekarelik geniş bir alanda kurulmuş olan Florya Sahili, 4 adet çocuk oyun parkına sahip.

Bu nedenle çocuklu ailelerin söz konusu sahili yoğun bir şekilde tercih ettiğini ifade edebiliriz.

10. Avcılar Sahili

Avcılar Sahili
Avcılar – İstanbul’un Sahilleri

Avcılar ilçesinde yer alan Avcılar Sahili, İstanbul’da görmeniz gereken sahiller listesinde son sıradan yer alan eşsiz bir yer. Sahil manzarasını ve denizin ferahlığını içinizde hissedeceğiniz sahilde güzel dakikalar geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Anadolu Yakası’nın en güzel yerlerinden biri olan Avcılar Sahili’ni görmeden Avcılar’dan ayrılmamalısınız.

Sizin de, ‘İstanbul’un Gezilecek En Güzel 10 Sahili’ listemize eklenmesini istediğiniz farklı rotalar var ise bize yorum olarak mutlaka yazın! :)