İstinye Sosyal Tesisleri / İstanbul

İstinye Sosyal Tesisleri
İstinye Sosyal Tesisleri

İstanbul’un en güzel semtlerinden birisi olan Sarıyer’de hizmet veren İstinye Sosyal Tesisleri toplam 980 metrekare alanda aynı anda 420 kişiye hizmet verebilmektedir. Bu yazımızda sizlere İstinye Sosyal Tesisleri Kahvaltı fiyatları ve nere?, nasıl gidilir? yanı sıra daha pek çok bilgiyi kısaca özetlemeye çalıştık.

İstinye Sosyal Tesisleri Hakkında Genel Bilgiler

İstinye Sosyal Tesisleri hem açık alan hem de restoran bölümü olmak üzere 2 farklı bölümü mevcuttur. Tesis 2 kattan oluşur ve katlar yerden tavana kadar camekan yapıya sahiptir. Bu da bizlere eşsiz boğaz manzarası eşlinde kahvaltı ya da yemek olanağı sunmaktadır.

İstinye Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları

Boğaz manzarası eşliğinde bir kahvaltı yapmak çokta pahalı olmamalı. Aynı tabağı farklı mekanlarda çok daha fazla fiyata yediğimiz olmadı değil hani. Bu yüzden Sosyal Tesisler hem uygun fiyatı ile hem de lezzeti ile bizim gibi pek çok kişiyi ağırlıyor.

İstinye Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları
İstinye Sosyal Tesisleri Kahvaltı Fiyatları

Kahvaltı tabağı ve Serpme Kahvaltı fiyatları diğer sosyal tesisler ile aynı. Bilmeyenler için aşağıda detaylı bilgi vereceğim. Bu iki seçenek haricinde pek çok aperatif de mevcut. Paçanga Böreği, Omlet Çeşitleri ve sayamadığımız pek çok çeşit. Kararsızlar için menü oldukça uzun. Ortalama fiyatlar ise;

Kahvaltı Tabağı: 20 Lira

Serpme Kahvaltı Kişi Başı: 35 Lira

Patates Tava: 5 Lira

Paçanga Böreği: 5 Lira

Omlet Çeşitleri: 6-12 Lira arası

Mini Kalem Böreği: 6 Lira

Menüler ve Fiyatları

Öğle ya da akşam yemeği için de oldukça uygun bir yer. Zaten restoran bölümü en büyük Sosyal Tesisin burası olduğunu söylersem yanılmış olamam sanırım. Zengin menüsü yanı sıra eşsiz boğaz manzarası ve uygun fiyatları ile oldukça memnun kalacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Her keseye ve her damak tadına hitap eden lezzetleri gidip tatmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bu tesise özel tadılabilecek spesiyaller de lezzetler közlenmiş bostan patlıcan içerisine doldurulmuş sebzelerle servis edilen Hardal Soslu Levrek, alakrem sos ve közlenmiş patatesler eşliğinde servis edilen İstinye Somon Madalyon, levrek fileto, somon ve kalamar ile hazırlanan iç harcın krep arasında sunulduğu İstinye Böreği’nden oluşuyor.

Zeytinyağlılar: 6-8 Lira arası

Izgara Çeşitleri: 12-28 Lira Arası

Balık Çeşitleri: 17-25 Lira arası

Tatlılar: 6-9 Lira arası

İstinye Somon Madalyon: 30 Lira

Hardal Soslu Levrek: 30 Lira

İstinye Böreği: 8 Lira

İstinye Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?
İstinye Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

İstinye Sosyal Tesisleri Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: İstinye Mahallesi, No:, Emirgan Koru Cd. No:108, 34467 – Sarıyer / İstanbul

Telefon: 444 1 034

Ulaşım: Araç ile gelmek isteyenler; E-80 üzerinden Maslak istikametine doğru gelin. Bu yoldan hiç sapmadan Katar Caddesi üzerinden Emirgan Korusu‘na kadar geldikten sonra tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 25C – 25E – 40 – 40B – 42 – 42T hat numaralı otobüsleri kullanarak İstinye Devlet Hastanesi durağında inerek buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.

Ve son olarak İstanbul’da bulunan diğer bütün sosyal tesislere göz atmak isterseniz İstanbul’daki Sosyal Tesisler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atmanızı öneririm. Başka bir gezide görüşmek üzere kendinize iyi bakın. :)