Korsan Adası Tema Park Tuzla
Korsan Adası Tema Park Tuzla

Eğlence dünyasını yeniden tanımlayan Korsan Adası Tema park, dünyanın ilk beş farklı fonksiyona sahip İstanbul Viaport Marina merkezi içerisinde büyük bir kompleksi ile ziyaretçilerini bekliyor. İçerisinde tema park, oyun salonları, sinema, bowling, büyük bir sualtı akvaryumu var.

Ailelerin hafta sonlarını güvenli ve eğlenceli bir şekilde geçirebilecekleri yer olarak planlanılan yerin Anadolu yakasındaki ilk tema park olduğu bilgisini de verelim. Farklı deneyimleri yaşamak isteyenlerin önemli duraklarından biri olan Korsan Adası, birçok ödüle sahip. Avrupa’nın en büyük beşinci coaster Red Fire da, burada yer alıyor.

En uzun sualtı tüneli Korsan Adası Tema Park’da

Son dönemlerin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri, sualtı müzeleri. Büyük akvaryumlara duyulan ilgi nedeniyle hemen hemen tüm eğlence yerlerinde görülebilen akvaryumların en iyisi, uzunu ve kalitelisinin Korsan Adası’nda bulunduğunu söyleyelim.

Bir Korsan Adası’na da bu unvanı çok görmemek lazım. 12 bin denizaltı canlısına ev sahipliği yapan akvaryum, ayrıca dünyanın ilk iklim temasına sahip akvaryum modeli.

Ayrıca, burada sadece balıkları izlemekle kalmayıp, onları biberonla besleme deneyimini de yaşamanız mümkün. Üstelik çocuklara hayvan sevgisi kazandırmak açısından çok önemli bir fırsat bu. Akvaryumda, elinizi vatozlara ulaştırarak, onları daha yakından hissedebilir ve sevebilirsiniz.

Korsan Adası Tema Park Nerede? Nasıl Gidilir?
Korsan Adası Tema Park Nerede

Tema Park’ta sizi ne bekliyor

Korsan Adası içerisindeki yer alan Korsan Adası Tema Park, eğlenceli dakikaları yaşamanızı sağlayacak şekilde planlanan büyük bir alanı ifade ediyor.

En çok tercih edilen ve heyecan yaratan eğlence araçları arasında Red Fire var. Avrupa’nın beşinci hızlı trenini ifade eden Red Fire ile adrenalini iliklerinize kadar hissedebilir, mükemmel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Sadece iki saniye içerisinde 115 km hıza erişen ve 958 metre yüksekliğe ulaşan rayları ile heyecanı doruklarda hissedebilmek mümkün. Tabi ailecek bir tren deneyimi yaşamak isteyenlere daha uygun bir adres önerimiz var: Nautilus Aile Treni…

Korsan Adası Tema Park Ziyaret Saatleri
Korsan Adası Tema Park Ziyaret Saatleri

Tema Park’ı havadan görmek isteyenler için Torpido önemli bir deneyim. 42 metre yüksekliğe erişen ve oldukça hızlı hareket eden Torpido ile Tema Park’ı havadan gözlemleyebilirsiniz. Ancak bunun için gözlerinizin açık kalması lazım. Şayet, yükseklik ve hızdan dolayı yaşanan yüksek adrenalin, kendinizi kaybetmenize neden olabilir.

Dönence, Reis Gondol ve Girdap eğlence araçları da mutlaka denenmesi gereken diğer ürünler arasında. Ayrıca, pilot olmak isteyenler veya uçuş tutkusu bulunanların Hürkuş’u kullanmaları lazım. Kendi kontrollerindeki uçaklarla doyasıya eğlenebilir, çocuklar için de refakatçi gözetiminde uçuş deneyimi yaşanabilir.

Korsan Adası Tema Park Giriş Ücreti
Korsan Adası Tema Park Giriş Ücreti

Hürkuş ile uçuş deneyimi yaşadıktan sonra Tema Park içerisinde en çok tercih edilen üniterlerden biri olan Ahtapot ile eğlenmeye devam edilebilir.

10 farklı senaryoya sahip şekilde çalışan Ahtapot, yunus balıklarını takip eden ve bu süreç içerisinde mükemmel bir deneyim yaşatan bir ünite. Tema Park’taki üniteleri tamamladıktan sonra sinema bölümüne geçebilir, ya da, sualtı tüneline geçerek yaşanılan adrenalin dozunu düşürebilirsiniz.

Ailenin eğlence adresi: Game Center

Çocukları ile beraber Korsan Adası’nı ziyaret eden ailelerin birçok etkinliğe katılım imkanı var. Onlardan biri, oyun alanlarından oluşan merkez.

Aynı anda yüzden fazla kişinin oyun oynayabildiği alanda, birçok farklı araç var. 70’den fazla oyun ünitesinin kurulu olduğu bölümde, çocuklarınızla harika bir deneyim yaşayabilir, güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

Arkadaş grubuyla gelenler için ise, bowling merkezi var. 10 hattan oluşan ve oldukça ferah bir kullanım alanına sahip salonun ışıklandırma, sunulan imkanlar, ambiyans açısından olduğu not oldukça yüksek.

En iyi bowling merkezlerinden biri olarak gösterilen Korsan Adası’ndaki salon, 4 bin metrekare alana kurulu. Burada bulunan çocuk kalkanı sistemi sayesinde bowlingi çocukların da güvenli bir şekilde oynamaları sağlanıyor.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri: 2023

Korsan Adası ziyaret saati: 12’de başlıyor. 21’den sonra kapılar kapanıyor. 23’e kadar da, içerideki hemen hemen her ünitenin hizmeti sonlanıyor. Bazı üniteler, 21’de kapanıyor.

Korsan Adası giriş ücreti 2023

3-12 yaş: 239 TL.

Öğrenci: 269 TL.

Yetişkin: 299 TL.

Sinema, Aslanpark ve Shopping Center temin edilen bilet ücretine dahil değildir.

Korsan Adası Ulaşım Bilgileri

Adres: Cami Mah ViaSea Eğlence Meydanı Viaport Marina No:29, 34940 – Tuzla / İstanbul

Telefon: (0216) 560 18 00

Nasıl gidilir?: İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Korsan Adası, Tuzla ilçesi sınırlarında. Kartal Metro durağından 130 numaralı otobüslerle ile Korsan Adası’nın yer aldığı Şehitler Caddesi durağına ulaşılabilir.

İDO ile Bostancı ve Kartal’dan hareket eden Tuzla seferi alternatif ulaşım kanallarından biri. D100 karayolu üzerinden özel araçla Korsan Adası’na ulaşılabilir.

Bunun için D100 karayolu Tuzla İçmeler kavşağından çıkış yaptıktan sonra sahil yoluna doğru Korsan Adası tabelasını izlemeniz yeterlidir. Konum bilgisi için tıklayın.

Ve son olarak İstanbul’daki Tema Parklar için oluşturduğumuz listemize bir göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım. :)