İzmir’de irili ufaklı çok sayıda ada ve adacık bulunuyor. Bu adalar birbirinden güzel plaj ve koyları bünyesinde bulunduruyor. Ulaşımın sadece tur tekneleri ile sağlandığı bu koylardan bazılarını bu tatilimizde gezme fırsatı bulduk. Bizim tercih ettiğimiz tekne turu Mavi Koy, Eşek Adası ve Makri Adası’nı kapsayan bir turdu. Bu yazımızda tercih ettiğimiz “izmirposeidon” tekne turu ve Makri Adası hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız. Makri Adası özellikleri ve genel bilgileri yanı sıra nerede? Nasıl gidilir bilgileri ve daha fazlası ile bu yazımızda sizlerle.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Çeşme’deki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Makri Adası Genel Bilgiler

Turumuzun son durağı burası. Artık iyice yorulduk ama böylesi bir güzelliği bulmuşken kaçırmak olmaz tabi. Son 1 saatimiz kalmışken atlıyoruz serin sulara. Deniz temizliği ve berraklığı bizi daha da çok bağlıyor kendine. Bir dalış ardından bir dalış daha derken son dakikalara girerken yeni yerler olduğunu öğreniyoruz. Bu yeri de aşağıda açıklayalım.

Makri Adası Özellikleri

Adanın kuzey batısında Yatak Odası olarak adlandırılan minik bir ada bulunduğunu öğreniyoruz. Bu isimle anılmasının sebebi duvar renginin kırmızı, zeminin beyaz kumlarla örtülü muhteşem bir sualtı mağarasına sahip olmasıymış. Öğrenmişken gitmeden olmaz diyerek oraya gidiyoruz. Muhteşem bir doğal güzelliği keşfetmenin inanılmaz mutluluğunu da doyasıya yaşıyoruz. Artık turumuzun tamamlandı ve geri dönüş yolculuğu başladı. Saat 17:30 itibari ile Çeşme limana varıyoruz.

Makri Adası Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Makri Adası Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Makri Adası Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Ulaşım sadece tekne turları ile sağlanmaktadır.

Nasıl gidilir?: İzmir’den gelmek isteyenler için her sabah saat 08:30 da servis hizmeti mevcut. Servis ile Çeşme’ye vardıktan sonra buradan tekneye biniliyor ve saat 10:30 da kalkış buradan yapılıyor.

Turun ücreti kişi başı 50 Lira. Bu fiyata öğle yemeği ( Balık ya da Tavuk ızgara – Makarna ve Salata ) dâhil. Bazı tur şirketlerinde bu fiyat 90 Liraya kadar çıkmakta.

İyi bir araştırma yapmanızı öneririz. Tekne içerisinde ayrıca alkollü ya da alkolsüz içecek servisi de yapılmakta. Fiyatlar ise; Alkollü içeceklerde 15 Liradan, Alkolsüz içeceklerde ise 6 Liradan başlamakta. Rezervasyon ya da güncel fiyat bilgiler için aşağıda yazacağımız numaradan irtibata geçebilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Telefon: 0533 417 36 56