İzmir’de irili ufaklı çok sayıda ada ve adacık bulunuyor. Bu adalar birbirinden güzel plaj ve koyları bünyesinde bulunduruyor. Ulaşımın sadece tur tekneleri ile sağlandığı bu koylardan bazılarını bu tatilimizde gezme fırsatı bulduk. Bizim tercih ettiğimiz tekne turu Mavi Koy, Eşek Adası ve Makri Adası’nı kapsayan bir turdu. Bu yazımızda tercih ettiğimiz “izmirposeidon” tekne turu ve Mavi Koy hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız. Mavi koy özellikleri ve genel bilgileri yanı sıra nerede? Nasıl gidilir bilgileri ve daha fazlası ile bu yazımızda sizlerle.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Çeşme’deki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Mavi Koy Genel Bilgiler

Tekne turumuzun ilk durağı burası. Çeşme’den kalktıktan yaklaşık bir buçuk saat sonra buraya varılıyor. Biz burada dalış yaparken öğle yemekleri de hazırlanmaya başlıyor. Yemek faslı yaklaşık 1 saat kadar sürüyor. Daha sonra diğer ada için harekete geçiliyor.

Mavi Koy Özellikleri

Eşek Adası’nın hemen batısında bulunan küçük adanın koylarından biri olan mavi koyun bir diğer adı Akvaryum Koyudur. Bu adı doğal bir akvaryum gibi sualtını seyredebileceğiniz büyüleyen berrak sularından almaktadır. Su yüzeyinden deniz gözlüğü ile 20 metreye kadar net şekilde izlenebilmektedir. Ortalama derinliği 8 metre olan koyun derinliği 1 metreden başlayarak koyun ağzına doğru 25 metreye kadar çıkmaktadır. Burada şnorkel dalışıyla su altı dünyasını keşfedebilir, balık yakalayabilir yada güneşin ve denizin tadını çıkartabilirsiniz.

Mavi Koy Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Mavi Koy Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Mavi Koy Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Ulaşım sadece tekne turları ile sağlanmaktadır.

İzmir’den gelmek isteyenler için her sabah saat 08:30 da servis hizmeti mevcut. Servis ile Çeşme’ye vardıktan sonra buradan tekneye biniliyor ve saat 10:30 da kalkış buradan yapılıyor. Turun ücreti kişi başı 50 Lira. Bu fiyata öğle yemeği ( Balık ya da Tavuk ızgara – Makarna ve Salata ) dâhil. Bazı tur şirketlerinde bu fiyat 90 Liraya kadar çıkmakta.

İyi bir araştırma yapmanızı öneririz. Tekne içerisinde ayrıca alkollü ya da alkolsüz içecek servisi de yapılmakta. Fiyatlar ise; Alkollü içeceklerde 15 Liradan, Alkolsüz içeceklerde ise 6 Liradan başlamakta. Rezervasyon ya da güncel fiyat bilgiler için aşağıda yazacağımız numaradan irtibata geçebilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Telefon: 0533 417 36 56