Göcek Manastır Koyu Özellikleri | Nerede, Giriş Ücretleri – MUĞLA

Muğla’nın bakir koylarından bir tanesi olan manastır Koyu, turistlerin son derece ilgisini çeken yerlerden bir tanesidir. Konumu itibari ile de yoğun bir şekilde ziyaret edilen manastır Koyu, sahip olduğu doğal güzellik ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Şimdi gelin, manastır Koyu ile ilgili tüm merak edilenleri hep birlikte inceleyelim.

Kısa bilgi: Fethiye için bir gezi planınız varsa; Fethiye’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize bakabilir ya da sadece güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Fethiye Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize bir göz atabilirsiniz.

Göcek Manastır Koyu Hakkında Kısa Bilgiler

Bu güzel koy, Fethiye Körfezi’nin batısında yer almaktadır. Kapıdağ Yarımadası’nın ise kuzeyinde bulunan koyun güneyinde Kuyrucak burnu ve kuzeyinde Bozburun yer almaktadır.

Kıyıları son derece dik yamaçlı olan bu koyun batı sahili kesmen plajlı bir alana sahiptir. Bunun yanı sıra rüzgara açık bir tabii limanı olduğundan da söz edebiliriz. Kapıdağ Yarımadası’nın karaya bağlandığı nokta bu koyun batısında yer alan dar bir kıyıdır.

Çam ağaçları ve zeytin ağaçları ile kaplı olan tepelerin arasında son derece eşsiz bir doğal güzellik sunan koyu, Muğla seyahatiniz sırasında mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bunun yanı sıra koy ile ilgili açık olduğunu ve denizden son derece rahat bir şekilde esinti hissedebileceğinizi söylememiz mümkündür.

Doğal Güzellikleri ve Yapılacak Aktiviteler

Göcek Manastır Koyu - Muğla
Göcek Manastır Koyu – Muğla

Manastır Koyu, denizin ve doğanın tadını çıkarabilmeniz için en güzel yerlerden bir tanesidir. Batısındaki dar kıyı, Kapıdağ Yarımadası’nın karaya bağlandığı noktadır.

Bu nedenle denizde en güzel aktiviteleri gerçekleştirebileceğiniz yerlerden biri Manastır Koyu’dur. Arkası açık denizlere yakın olması nedeni ile rahatlatıcı esintiler hissedeceğinizi ifade edebiliriz.

Ayrıca Göcek merkeze uzak bir noktada yer almaktadır. Bu nedenle kısa yolculuklar için uygun değildir. Özellikle akşamları sakin kalmak ve dinlenmek isteyenler için buranın son derece ideal bir yer olduğunu ifade edebiliriz. Ayrıca koyun yat trafiği de son derece yoğundur.

Koy yakınlarında çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca market, tuvalet ve banyo ihtiyaçlarının karşılanması için de alanlar yer almaktadır.

Giriş ve Şezlong Ücreti var mı?

Bu koya gitmek isteyenler en çok merak ettiği konulardan biri giriş ücretleri ve ziyaret saatleridir.

Şezlong/Giriş ücreti: Koya giriş sırasında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Şezlong, Wc, Duş bulunmamaktadır. Ayrıca koya giriş için sınırlandırılmış bir saat aralığı da bulunmamaktadır. Manastır Koyu 7/24 açıktır.

Manastır Koyu – Muğla Ulaşım Bilgileri

Nerede?: Koya ulaşım için şirketler tarafından düzenlenen tekne turlarını tercih etmeniz gerekmektedir.

Nasıl gidilir?: Karadan ulaşımın mümkün olmadığı koya, Göcek Koyları Turları gibi düzenlenen tekne turları ile rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun için Göcek tekne turu düzenleyen firmalar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.