Mersin Macera Park | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti

Şehrin karmaşasından uzaklaşarak ormanlık alan içinde kurulmuş olan Mersin Macera Park özellikle çocuklu aileler için muhteşem zaman geçirebileceği bir yer. Çocuklar ve yetişkinler için özel olarak hazırlanmış parkurlar sayesinde eğlenceli zaman geçirmek mümkün.

Özellikle de stres dolu günler sonrasında kafa dinlemek ve biraz olsun farklı deneyimler yaşamak adına Mersin Macera Park tercihinde bulunabileceksiniz. Peki, bu eşsiz mekânda sizi neler bekliyor? Hazırsanız harika bir deneyim için Macera Park hakkında bütün bilmeniz gerekenlere bir göz atalım!

Kısa bilgi: Yönünüzü Mersin‘e doğru çevirdiyseniz, bu şehirdeki yeni yerleri keşfetmek için; Mersin gezilecek yerler listemiz de bir göz atmayı unutmayın! :)

Mersin Macera Park Hakkında Güncel Bilgiler

Mersin Macera Park, Çavak’ta ormanlık alan içerisine konumlandırılmış bir eğlence alanı. Başta çocuklar olmak üzere her yaştan insanın keyifli bir deneyim yaşaması için yapılandırılan bu alan toplam 6000 m2 alan üzerine kurulu.

İp parkurlarından at binme ve tırmanma duvarına kadar pek çok seçenek sunması dikkat çekici bir nokta olmasına da imkân tanıyor. Siz de sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmek istediğinizde mutlaka Macera Park ayrıcalıklarını yakalamaya başlamalısınız. Birbirinden özel parkurlar ve deneyimler için çocuklarınızla birlikte Macera Park ayrıcalıklarını yaşamaya başlamalısınız.

Yapılabilecek Aktiviteler

Mersin Macera Park’ta keyifli zaman geçirme arzunuzu karşılamak adına en ideal seçeneklerden bir tanesi de hiç şüphesiz farklı etkinlik alanlarında bulunmak olacak. Bu konuda aşağıdaki seçeneklere göz atarak size en uygun deneyimi yaşamaya başlamalısınız!

1. Çılgın Kaydırak

Mersin Macera Park – Çılgın Kaydırak

Harika bir fiziksel aktivite olanağı sunan çılgın kaydırak sayesinde siz de heyecanınızı kat be kat arttırabilirsiniz. Çocuklarınız eğlenirken siz de onların yaşadığı deneyimleri paylaşma şansını yakalayabileceksiniz.

2. İp Parkurları

Mersin Macera Park İp Parkurları
İp Parkurları

2 farklı rota ile çocuklar için en ideal eğlence imkânını elde etmek mümkün oluyor. Özellikle de ip parkurlarında dengesini yakalamakta zorluk çekecek çocukların yaşadığı heyecan ve eğlence dolu anlara şahitlik edebilirsiniz.

3. At Binme

At Binme
At Binme

Çocuklar için hem farklı bir deneyim hem de hayvan sevgisini öne çıkaracak bir seçenek! Atlarla bir arada olma ve şehir yaşamından uzak bir deneyime kapı aralamak adına Macera Park’ta at binme ayrıcalıklarını deneyimleme şansına ulaşabilirsiniz.

Özellikle de farklı cins at ve midilliler ile tanışan çocuklarınızın çok daha mutlu anlar yaşayabileceğini söylemekte fayda var. O halde Macera Park’ta at binerek zamanınızın daha keyifli bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz. At binmenin çocuklar için faydalarını düşündüğünüzde bu eşsiz deneyimi yaşadığınız için çocuklarınızla çok mutlu olacaksınız!

4. Hayvanat Bahçesi

Hayvanat Bahçesi
Hayvanat Bahçesi

Hayvan sevgisi konusunda en dikkat çeken detaylardan bir tanesi olarak At Binme noktasını tercih edenler için bir başka alternatif de hiç şüphesiz Hayvanat Bahçesi! Birbirinden sevimli hayvan türleri ile bir arada olmanın verdiği mutluluğu yakalayacak olan çocuklarınız aynı zamanda doğal bir keşif yapmış olmanın da ayrıcalıklarını elde etme şansına sahip olacak.

Her biri kendi özel yaşam alanında hayatına devam eden sevimli dostlarımızı bir taraftan sevebilecek bir taraftan da besleyebileceksiniz. Böylelikle harika bir deneyim yaşama imkânına da sahip olabileceksiniz.

5. Kum Havuzu ve Doğal Oyuncaklar

Kum Parkı
Kum Havuzu

Burada çocuğunuz isterken kum parkında oynayabilir yada burada bulunan atölyede özel eğitmenler eşliğinde çocuklar tarafından hazırlanacak olan oyuncaklarla eşsiz bir deneyim elde etme şansına sahip olabileceksiniz.

Bu çerçevede yapmanız gereken sadece doğal oyuncaklar konusunda tercihinizi en doğru şekilde yapmak. Burada çocuklar renkleri, şekilleri ve hikâyeleri ile fark yaratan oyuncaklarla tanışırken aynı zamanda sanatçı ruhunu da ortaya çıkarma imkânı elde edecek.

6. Tırmanma Duvarı

Tırmanma Duvarı
Tırmanma Duvarı

Çocuğunuzun geçmişte olduğu gibi ağaca tırmanma başta olmak üzere pek çok çocuksu deneyimi yaşamasını mı istiyorsunuz? O halde tırmanma duvarı ile bu deneyimi kaliteli ama bir o kadar da güvenli bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Mersin Macera Park’ta çocuklarınız tırmanma duvarında zaman geçirirken siz de heyecan dolu anlara ortak olmanın ayrıcalıklarını elde etme şansına sahip olabileceksiniz.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti 2023

Ziyaret saatleri: Pazartesi’den Cuma’ya saat 10.00 ile 20.00 arasında buraya gelebilirsiniz. Cumartesi günleri 9.30 ile 20.00 saatleri arasında hizmet veren Macera Park, Pazar günlerinde 10.00 ile 20.00 saatleri arası hizmetinizde.

Giriş ücreti: Çocuklar ve yetişkinler için park alanları kum havuzları zıplan çılgın kaydırak var. Özellikle parkurlar 5 yaş ve üzeri için uygundur!

Çılgın kaydırak 2 tane mevcut kişi başı: 70 TL.

Çocuklar için pankart alanı ve zıplan 45 dakikası: 150 TL.

Kum havuzu kişi başı: 30 dakikası 50 TL. 1 saati ise 70 TL. dir.

Ata binme 3 Tur: 60 TL.

Mersin Macera Park Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Çavak, Macera Parkı, Atatürk Cad No: 89, Pk. 33110 – Yenişehir / Mersin

Nerede?: Mersin’in kuzeybatısında kalan Mersin Macera Park’a gitmek için Çavak bölgesine doğru yola koyulmanız gerekir.

Nasıl gidilir?: Adana Erdemli Otoyolu’nun kuzey tarafında kalan Çavak’a ulaşmak için Adana Erdemli Otoyolu üzerinde ilerleyerek Mersin Stadyumu’nun yanında bulunan kavşaktan içeri doğru girmelisiniz. Stadyumun yanından ilerlediğinizde tabelaları takip ederek önce Çavak’a daha sonra da Mersin Macera Park’a ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi