Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali
Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali

Fethiye Belediyesi öncülüğünde 2000 yılından bu yana Uluslararası Fethiye – Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali düzenlenmektedir.

Her yıl organizasyona onlarca ülkeden binlerce katılımcı gelirken yamaç paraşütü ve hava akrobasisi konusunda çok özel anlar yaşanır.

Siz de bu efsanevi organizasyona katılarak bölgenin bütün güzelliklerinin keyfini çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz?

Fethiye, insanların yamaç paraşütü ve doğa sporları gerçekleştirmek amacıyla tercih ettiği oldukça özel bölgelerden bir tanesidir. Bu özelliği sayesinde dikkatleri üzerine çeken Fethiye’de yamaç paraşütü dendiğinde akla daima Babadağ ve Ölüdeniz manzarası gelir.

Bölgenin en iddialı noktası olan Babadağ, festivalin gerçekleştiği yerdir aslında. Bu kapsamda paraşütçüler buraya gelerek harika anlara ve gösterilere fırsat tanır.

Önemli Bilgi: Fethiye‘yi karış karış sil baştan keşfetmek isteyenlerdenseniz; Fethiye gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize yada buradaki plaj ve koylarda zaman geçirmek için; Fethiye Plajlar ve Koyları yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Fethiye – Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Amacı Ne?

 Uluslararası Fethiye – Ölüdeniz Hava Oyunları
Uluslararası Fethiye – Ölüdeniz Hava Oyunları

Festival, bölgede gerçekleşen yamaç paraşütü etkinliklerini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve bölgenin festivalle tanıtımını sağlamaktır. Bu çerçevede Fethiye Belediyesi, bu festivale çok büyük bir anlam atfetmektedir. Farklı ülkelerden katılımcıların olduğu ve adeta bir şölen havasında geçen bu festival sayesinde insanların çok ciddi eğlence yaşadığını ifade etmek mümkün!

Festival toplamda 5 gün sürüyor ve her gün başka eğlenceye katılma imkânınız oluyor. Sivil Toplum Kuruluşları desteği ile her sene daha güçlü bir etkinliğe dönüşen Uluslararası Fethiye – Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali kapsamında kuş adam, base jump ve yamaç paraşütü aktiviteleri gerçekleştiriliyor.

Uluslararası Fethiye – Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Ne Zaman Düzenlenecek?

Fethiye’nin dünyaya açılmasında oldukça değerli bir rolü olan bu festival her yıl Ekim ayında gerçekleşiyor. Genellikle Ekim ayının 2. veya 3. haftasında düzenlene etkinlik 5 gün aralıksız bir şekilde devam ediyor. 2000 yılından beri her yıl düzenlenen bu festival sayesinde insanların bölge hakkında bilgi sahibi olması ve eğlenmesi mümkün oluyor.

Hava ve akrobasi gösterilerinin yanı sıra her gün çeşitli konserlerin düzenlendiği festival programında enfes anlar yaşayabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız. Heyecan macera ve adrenalin dolu bir deneyim yaşamak tam size göreyse bu festivalde kesinlikle zaman geçirmelisiniz.

Festivale Kimler Katılabilir?

Uluslararası festivale dünyanın farklı ülkelerinden yamaç paraşütçüler ve hava akrobatları katılırken seyirci olmak için herhangi bir sınırlama yok! Bu nedenle de festivale katılmak istediğinizde festival tarihini beklemeniz ve keyif dolu bir maceraya kapı aralamanız yeterli olacaktır. Bu sayede Fethiye ve Ölüdeniz’in kusursuzluğunu fazlasıyla yaşama imkanına sahip olabileceksiniz.

Festivale giriş için herhangi bir ücret ödenmezken her yıl açıklanan festival programı çerçevesinde etkinlikler düzenlenmektedir. Bu nedenle de festivale katılmak istediğiniz dönemde ne tür eğlence ve fırsatlarla karşı karşıya kalacağınıza etkinlik programına bakarak öğrenebilirsiniz. Detayları Fethiye Belediyesi’nin internet sitesinde bulabilirsiniz.