Sapanca Maşukiye | Nerede, Nasıl Gidilir, Ne Yenir Fiyatları

Bu hafta sonu şehrin gürültüsünden kurtulup harika bir doğa turu yapmaya ne dersiniz ? Haftanın yorgunluğunu atmak, iş stresinden kurtulmak ve ailesiyle keyifli vakitler geçirmek isteyenlerin uğrak mekanı haline gelen Maşukiye siz değerli konuklarını bekliyor.  İstanbul’da bulunan Maşukiye yemyeşil doğası ve doyumsuz manzarası ile yaşantınıza renk katmaya hazır.

Maşukiye köyünde, Kartepe eteklerinin şahane manzarasını seyredebilir, Samanlı dağlarının bol oksijenli havası ile buluşabilirsiniz. Maşukiye dört mevsim gezilebilecek bir yerdir. Maşukiye’ye ulaşıldığında, önce çayınızı yudumlayabilir ardından Alabalık Vadisi adlı yerde çok sayıda lezzetli alabalık restaurantlarının olduğu yere ulaşabilirsiniz. Kuş ve şelale sesleri ile birlikte yemek yiyebilir, Maşukiye Kartepe yolunda doğal sucuk ve ekmeğin lezzetine varabilirsiniz. Maşukiye’de doğal ürünler satın almak da mümkün.

Maşukiye gibi doğayla iç içe bir mekan sizi cezbedebilir ve konaklamak isteyebilirsiniz. Maşukiye’de ev sahibi olan ve hafta sonlarını burada geçiren insanların dışında konaklama açısından pek zengin durumda değil. Ancak var olan oteller isteklerinizi karşılayabilecek nitelikte.

Konaklama yerleri Ve Restaurantlar hakkında bilgi için Tıklayın.

Sapanca Maşukiye’de Ne Yenir ?

Alabalık : 200 – 250 TL

Köy Kahvaltısı : 250 – 300 TL

Tatlılar : 50 – 100 TL

Ortalama fiyatlar yazılmıştır.

Sapanca Maşukiye Nerede? ve Nasıl Gidilir ?

Maşukiye’yi ziyaret etmek için karayolunu veya demiryolunu tercih edebilirsiniz. Tercihinizi karayolu olarak kullanırsanız E-5 veya TEM Otoyolu tercih edilebilir nitelikte. Tem otoyoluyla gitmeyi düşünüyorsanız İzmit doğu çıkışından çıkıp Adapazarı yönüne dönünce Sapanca ayrımından girip yaklaşık 7-8 Km sonra Maşukiye’ye varabilirsiniz. E-5 Karayolunu tercih ederseniz İzmit’ten yaklaşık 7-8 Km sonra sapanca ayrımından girip 7-8 Km sonra Maşukiye’de olacaksınız.

Maşukiye’ye demir yolu ile ulaşımda alternatifler arasında yer alıyor. Haydarpaşa gar’ından trene bindiğinizde Maşukiye’ de inebilirsiniz. Konum için tıklayın.