Sarıyer’de Çocukla Gezilecek Yerler

Sarıyer'de Çocukla Gidilmesi Gereken Yerler
Sarıyer'de Çocukla Gezilecek Yerler

İstanbul’da hafta sonu geldiğinde çocuğunuzla Sarıyer’de vakit geçirmek için gezilecek yerler araştırıyorsanız doğru adrestesiniz. Sarıyer’in en ilgi çekici ve çocuğunuz için hayranlık uyandırıcı mekânlarına göz atarak harika bir gezi rotası çizebilirsiniz.

Kısa bilgi: İstanbul‘da çocukla gezilecek diğer yerleri keşfetmek isterseniz; İstanbul Avrupa Yakası Çocuk Oyun Alanları ve İstanbul Anadolu Yakası Çocuk Oyun Alanları için oluşturduğumuz listelerimize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Sarıyer’de Çocukla Gezilecek Yerler Listesi

Bu listeyi hazırlarken Sarıyer’de çocuğunuzla gidebileceğiniz ve en iyi şekilde vakit geçirebileceğiniz yerleri göz önünde bulundurarak hazırladık. Şimdi gelin tüm detayları birlikte çocukla gezilecek yerlere hızlıca bir göz atalım.

1. Devler Ormanda Sergisi

Devler Ormanda Sergisi
Devler Ormanda Sergisi

Devler Ormanda Sergisi, çocuğunuz ile keyifli vakit geçirebileceğiniz mükemmel bir yerdir. Toplamda 5 metre yüksekliğinde 30’dan fazla animatronik figürün bulunduğu bu sergiyi Life Park İstanbul’da ziyaret etmek mümkündür.

Bu devlet dünyasında lider olarak Selçuk Yöntem’i görürken isyancı olarak ise karşımıza Emre Karayel çıkıyor. Sergide hem iyi hem de kötü devlet bulunuyor. Ayrıca Sisler Vadisi efsanesindeki peri masalının karakterleri, Grojut ismindeki bir asi de ziyaretçilere keyifli dakikalar sunuyor.

Selçuk yöntem Hükümdar Grudurun karakterindeyken Emre Karayel ise Dev Zhurnbh karakteri ile yer alıyor. Ziyaretçilerin sahneyi gezdiği sırada Devler Krallığı’nın özel hikayesine tanıklık ediyor. – Konum bilgisi.

Açık Adres: Kazım Karabekir Paşa, Bahçeköy Cd. No:114, Pk: 34473 – Sarıyer / İstanbul

Telefon: 0212 226 31 31

Ziyaret Saatleri: 10:00 – 18:30

Giriş Ücreti: 99 TL

2. Cüce Keçi Çiftliği

Cüce Keçi Çiftliği
Cüce Keçi Çiftliği – Sarıyer’de Çocukla Gezilecek Yerler

2011 yılında hayvanlara ve doğaya olan aşkları ile bu çiftlik işine atılan aile, günümüzde çiftliği önemli bir restoran ve etkinlik merkezi haline getirmiştir. Öncelerinde birkaç keçi ve tavuk ile doğal yiyeceklerini üreten aile günümüzde ise bu doğal ürünlerin satışını yapmaktadır. Cüce keçi çiftliği ziyaretinizde şunları yapabilirsiniz. – Konum bilgisi.

  • Cüce keçi ziyareti
  • Cüce keçi satın alma
  • Doğal ürün satın alma
  • Restoranda yemek yeme ve bir şeyler yeme
  • Açık ve kapalı alanlarda çeşitli organizasyonlar düzenleme

Açık Adres: Gümüşdere, Akçay Sk. No: 18, Pk: 34450 – Sarıyer / İstanbul

Telefon: 0555 505 14 39

Ziyaret Saatleri: 09:00 – 17:00

Giriş Ücreti: Ücret alınıyor ancak ne kadar olduğunu bulamadım

3. Sarıyer Çilek Bahçesi

Sarıyer Çilek Bahçesi
Sarıyer Çilek Bahçesi

Halka açık bir bahçe olarak hizmet veren Sarıyer Çilek Bahçesi, ‘Sepet Bizden, Toplamak Sizden!’ sloganı ile çocuklarınızla vakit geçirebileceğiniz mükemmel bir yer. Çilek toplayarak satın alabileceğiniz bu mükemmel bahçe çocuklarınız için eşsiz bir aktivite olacaktır. – Konum bilgisi.

Açık Adres: Gümüşdere, Yörük Sk. No:20, 34450 – Sarıyer /İstanbul

Telefon: 0533 512 83 91

Ziyaret Saatleri: 10:00 – 20:00

Giriş Ücreti: Yok.

4. Emirgan Korusu

Emirgan Korusu Sarıyer
Emirgan Korusu Sarıyer’de Çocukla Gezilecek Yerler

Her yıl Nisan’da düzenlenen Lale Festivali’ne ev sahipliği yapan Emirgan Korusu, dizilerde de sık sık karşımıza çıkan İstanbul’un mükemmel yeşil alanlarından bir tanesidir. Özellikle çocuğunuz ile kendinizi doğaya teslim etmek istiyorsanız Emirgan Korusu’nda mükemmel dakikalar geçirebilirsiniz.

5. Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı Koşu Yolu
Belgrad Ormanı

İstanbul’da ki eşsiz yeşil alanlarından bir tanesi olan Belgrad Ormanı’nda yürüyüş yapabilir, bisiklet sürebilir ve piknik yapabilirsiniz. Çocuğunuz ile en keyifli dakikalar geçirebileceğiniz Belgrad Ormanı’nı çok seveceksiniz.