Her yıl yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlayan Çeşme, tatilde hem eğlence arayanlara hem de sakin, sesiz ve huzurlu arayanlara hitap ediyor. Keşfedilen pek çok plaj, eğlence noktası çok kalabalık olurken bu yazımızda kısmen daha sessiz ve sakin bir plajı tanıtacağız. Sığacık Plajı, genel bilgileri, özellikleri, giriş ücreti ve nerede? Nasıl gidilir? Bilgileri ve fazlası sizler için bu yazımızda.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Çeşme’deki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Sığacık Plajı Genel Bilgiler

Sığacık Plajı Genel Bilgiler
Sığacık Plajı Genel Bilgiler

Plaj aslında bir site içerisinde bulunuyor ve ana yol üzerinden görünmüyor. Bu yüzden pek fazla bileni yok. Bu nedenle de tatilinde sessiz ve sakin bir ortam arayanlar için ideal bir yer. Güvercinlik koyu olarak da bilinen koy muhteşem denizi ve harika plajı ile de huzur dolu bir tatil için keşfinizi bekliyor.

Unutmadan hemen hatırlatalım. Plajın bu isim haricinde bilinen iki ismi daha var. Bu isimler Kleopatra koyu ya da Güvercinlik Koyu. Bu isimlerle başka yerlerde karşınıza çıkarsa şaşırmayın.

Sığacık Plajı Özellikleri

Sığacık Plajı Özellikleri

En önemli özelliği özel bir site içerisinde olması. Özel bir siteye aitmiş gibi görünse de aslında yolu bilen herkes rahatlıkla gidip çarşaf gibi denizine girebilir. Ana yoldan geçerken görünmediği için çok kişi bilmiyor. İsminin nereden geldiği bilinmemekle birlikte ilk keşfedenlerin verdiği düşünülüyor.

Plajın en güzel yanı sahilin ve deniz tabanının ince taneli kumdan oluşması. Denizi sakin, berrak ve tertemiz. Suyu serin.

Deniz bir anda derinleştiği için yüzmeyi yeni öğrenenler ve çocuklu aileler için uygun değildir.

Sessiz, sakin ve huzur veren ortamı ile tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atacağınız bu yerde herhangi bir işletme bulunmuyor. Hasırınızı almayı unutmayın.

Delikli Koy içerisinde bulunan kaya oluşumlarına burada da rastlamak mümkün. Bu kaya oluşumları görsel şöleni tamamlayan parça gibiler. Fotoğraf makinanızı unutmayın.

Sığacık Plajı Giriş Ücreti 2022

Sığacık Plajı Giriş Ücreti

Plaja giriş tamamen ücretsiz. Ancak ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir tesis yok. Hatta tuvalet de yok. Site sahipleriniz yaptığı soyunma kabini mevcut. Yani gün boyu kalmak isteyenlere tavsiye edilmez.

Sığacık Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Sığacık Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Sığacık Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Ovacık Mahallesi, Çeşme / İZMİR

Nasıl gidilir?: Delikli Koyu geçtikten yaklaşık 4-5 km sonra Özpamir Sitesi tabelasını göreceksiniz. Bu tabelayı gördükten sonra deniz kıyısına kadar sabit yoldan devam ederek ulaşabilirsiniz. Özpamir Sitesi Alaçatı’dan 12 km, Çeşme’den 12 km, İzmir‘den 89 km uzaklıkta. Merak edenler için hemen söyleyelim aracınız için özel otopark bulunuyor. Aracınızı otoparka bıraktıktan sonra sahile ulaşmak için 3-5 dakikalık yol yürümeniz gerekiyor. Sonrası koskoca bir huzur, muhteşem bir plaj ve masmavi bir deniz. Konum bilgisi için tıklayın.