Ağustos Ayında Antalya'da Hava Durumu
Ağustos Ayında Antalya'da Hava Durumu

Yaz gelmesiyle merek edilen sorular da bir bir gelmeye başladı. Bunların başında Ağustos ayında Antalya’da hava durumu nasıl olacak. Mesela Akdeniz Bölgesi’nin en fazla turist çeken şehri Antalya’yı Ağustos ayında ziyaret etmek istiyorsanız Ağustos ayında Antalya’da yapılacaklar, bu ay da tercih edilmesi gereken kıyafetler ve hava durumu gibi konularda bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Güneşin en kavurucu hali olan Ağustos ayı, hem yaz sonu olması hem de birkaç yıldır Kurban bayramının Ağustos ayına denk gelmesi ile birlikte tatil için en fazla tercih edilen ay olmuştur.

Bunun yanı sıra yurt dışından gelen turistler de okulların kapandığı ay olan Ağustos ayını sık sık tercih etmektedir. Siz de tatil planınızı Ağustos ayına yaptıysanız doğru adrestesiniz. Şimdi gelin Ağustos ayında Antalya ile ilgili detaylı bilgileri hep birlikte inceleyelim.

Kısa bilgi: Antalya için bir gezi planınız varsa; Antalya’da gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize mutlaka bir göz atın.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Ağustos ayında yapacağınız Antalya tatiliniz için yanınızda son derece ince ve terletmeyen kumaşlara sahip kıyafetler getirmelisiniz. Bikini ve mayonuz yanınızda bulunması gereken en temel ihtiyaçlarınız olacaktır. Bunun yanı sıra serin tutan elbiseler, etekler, şortlar ve tişörtler sıcak havalarda kurtarıcınız olabilir.

Ağustos ayında hava çok sıcak olduğu için çok terleyeceksiniz. Bu nedenle yanınızda biraz fazla kıyafet getirmeniz de fayda var. Ayakkabı tercihinizi ise sandaletten yana kullanmalısınız. Kapalı ayakkabılar ayaklarınızın çok terlemesine neden olabilir. Hem plajda hem de günlük olarak tercih edebileceğiniz terliklerin de hayat kurtarıcı olduğunu unutmayın.

Ağustos Ayında Antalya’da Nerede, Ne Yapılır?

Ağustos ayında Antalya’da yapabileceğiniz pek çok aktivite var. Öncelikle gündüz saatlerinde hava sıcaklığı yüksek olacağı için gününüzü deniz kenarında serinleyerek ve güneşlenerek geçirebilirsiniz. Havuzlu bir yerde konaklayacaksanız güneşlenmek ve ara ara serinlemek için havuz kenarlarını da tercih edebilirsiniz.

Bu ay da Antalya’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezebilirsiniz. Özellikle Manavgat Şelalesi, Düden Şelalesi ve Antalya’nın çeşitli koylarını ziyaret edebilirsiniz.

Ağustos Ayında Antalya’da Hava Durumu

Antalya’nın en sıcak olduğu aylardan biri olan Ağustos ayında havada ki nem oranı yükseldiği için hissedilen sıcaklık değerlerinde de artış meydana gelir. Ağustos ayında gün içinde ki en yüksek sıcaklık 34 derece iken en düşük sıcaklık ise 22.7 derece kadardır. Bu ay da yağış olasılığı da oldukça düşüktür.

Dipnot: Antalya’daki HaziranTemmuz ve Eylül aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.