Temmuz Ayında Antalya'da Hava Durumu
Temmuz Ayında Antalya'da Hava Durumu

Deniz, kum ve güneş. Bu üçü birleşince akla gelen sorulardan bir tanesi; Temmuz ayında Antalya’da hava durumu nasıl olacak. Tatil dendiği zaman akla ilk gelen şehir şüphesiz ki Antalya’dır. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte hem dünyadan hem de Türkiye’den pek çok turistin yoğun bir ilgi gösterdiği Antalya, sıcak havası ve eşsiz denizi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Fakat her bölgede olduğu gibi Akdeniz Bölgesi’nde ve Antalya’da da farklı aylarda farklı hava sıcaklıkları görünüyor. Bu nedenle Antalya’ya gelecek olan turistlerin hazırlıklarını ve tatil rotalarını aylara göre yapmaları çok daha doğru olacaktır. Siz de Temmuz ayında Antalya’da bir tatil planı yapıyorsanız kıyafet, hava durumu gibi konular ile ilgili hazırladığımız bu yazıda göz atabilirsiniz.

Kısa bilgi: Antalya için bir gezi rotası planınız varsa; Antalya’da gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Temmuz ayı, Antalya’da oldukça sıcak geçer. Bu nedenle Temmuz ayında Antalya’ya gelirken sandalet, terlik, şort, geniş kenarlı şapka, pamuk ve keten kumaşlara sahip olan kıyafetler getirmelisiniz. Çünkü bu ayda Antalya’da çok terleyeceksiniz. Özellikle ayakkabı seçiminde dikkatli olmalısınız. Kapalı ayakkabılar çok daha fazla terlemenize ve tatilinizin kötü geçmesine neden olabilir. Antalya Kaleiçi ve antik kentlerini gezmeyi planlıyorsanız ayakkabı tercihinizi düz tabandan yana kullanmalısınız. Yüksek topuklu ayakkabılar ile gezmek biraz zor olacaktır.

Temmuz Ayında Antalya’da Nerede, Ne Yapılır?

Temmuz ayı, tatil için Antalya’yı tercih eden kişiler için oldukça idealdir. Bu ay da Antalya’da gündüz saatlerinde deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabiliyorken akşam saatlerinde de Kaleiçi, sahil kenarı ve mehtabın tadını çıkarabilirsiniz. Yine gündüz saatlerinde su sporlarına vakit ayırabilir, Antalya’nın tarihi yerlerini gezebilirsiniz. Akşam saatlerinde ise limanda düzenlenen mehtap turlarına katılarak denizin bir de gece tadına varabilirsiniz.

Temmuz ayında Antalya’da hem gündüz hem de gece tekne turları düzenlenir. Bu turlara katılarak farklı koyları da yakından görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Temmuz Ayında Antalya’da Hava Durumu

Temmuz ayı, Antalya’nın en sıcak olduğu aylardan bir tanesidir. Bu ay da en yüksek sıcaklık 34 derece iken en düşük sıcaklık ise 22 derecedir. Yağmur olasılığı ise %2’dir. özellikle öğlen saatlerinde günün en yüksek sıcaklığı yaşanır. Bu saatlerde denizin tadını çıkartmak için en ideal saatlerdir.

Dipnot: Antalya’daki Haziran – Ağustos ve Eylül aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.