Haziran Ayında Antalya’da Hava Durumu – Nerede Ne Yapılır?

Haziran Ayında Antalya'da Hava Durumu
Haziran Ayında Antalya'da Hava Durumu

Haziran ayı geldi havalar ısındı ve aklındaki soru ise Haziran ayında Antalya’da hava durumu nasıl olacak. Akdeniz Bölgesi’nin turizm konusunda adeta kalbi olan Antalya’ya Haziran ayı ile birlikte adeta turist akını olur.

Şehre gelen hemen her turist hem sıcak havanın hem de masmavi suların tadını çıkarmayı arzu eder. Ancak burada daha önce bulunmamış turistler için Haziran ayında ne kıyafet getirmeliyim sorusu oldukça mühimdir.

Siz de Haziran ayında planladığınız tatili Antalya’da geçirecekseniz kıyafet konusunda kafanızda pek çok soru işaretine sahipsinizdir. Gelin hep birlikte yaz başlangıcında bölgede ne tür kıyafetlere ihtiyaç duyabileceğinize yakından bir göz atalım!

Kısa bilgi: Antalya için bir gezi düşünceniz varsa; Antalya’da gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listemize mutlaka bir göz atın.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Haziran ayı bölgede turizm sezonunun çoktan başladığı bir ayı ifade eder. Yani havalar çoktan ısınmış ve kavurucu sıcaklar başlamış demektir. Bu nedenle bölgeye gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde kadınlar için mini etek, askılı üstler ve parmak arası terlikler kesinlikle valizde bulunmalıdır.

Erkekler için tişört, şort ve rahat terlikler olmazsa olmazlar arasındadır. Antalya’da hem gece hem de gündüz vakitlerinde tercih edebileceğiniz bu kıyafetlerin yanı sıra bir akşam yemeğine çıkmayı planlayan erkekler için ince bir gömlek ve rahat bir pantolon oldukça idealdir. Kadınlar için ise efil efil bir elbise tercihi sıcak Akdeniz akşamlarında size büyük bir konfor sunacaktır.

Haziran Ayında Antalya’da Nerede, Ne Yapılır?

Yaz ayları Antalya’da eğlencenin adeta tavan yaptığı bir dönemdir. Bu nedenle Haziran ayında Antalya’da nerede, Haziran ayında Antalya’da ne yapılır sorusuna pek çok cevap sıralamak mümkündür.

Yaz sıcaklarını denizin serinliği ile buluşturmak isteyenler için saatlerce plajda zaman geçirmek oldukça idealdir. Dinlendiğiniz anlarda şezlonga uzanarak kısa dinlenmeler gerçekleştirebilirsiniz. Eğlencenin tadını festival ve etkinliklerle çıkarmak istediğinizde Kemer’de her yıl haziran ayının ikinci haftası gerçekleşen Altın Nar ve Kültür Festivali’ne katılabilirsiniz.

Haziran Ayında Antalya’da Hava Durumu

Akdeniz’in kalbi aynı zamanda en sıcak coğrafyasında geçireceğiniz tatil esnasında hava durumunu merak ediyorsanız sıcakların ciddi derecede artış göstereceğini ifade etmek gerekir. Ortalama en yüksek sıcaklığın 30,7°C ortalama en düşük sıcaklığın ise 19,6°C düzeyindedir. Özellikle 10.00 ve 14.00 arasında havanın çok sıcak olduğu bölgede sıcaklığı ortalama 23,9°C olan Akdeniz sularında serinleyebilirsiniz.

Dipnot: Antalya’daki TemmuzAğustos ve Eylül aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.