Ağustos Ayında Bodrum'da Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?
Ağustos Ayında Bodrum'da Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?

Ağustos ayında Bodrum, en güzel zamanlarından birini yaşar. Hava durumu olarak en sıcak zamanlarını geçirse de ilçenin bu ay da son derece kalabalık olacağını ifade edebiliriz.

Muğla’nın en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Bodrum hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken bir bölgedir. Bodrum dendiğinde akla ilk olarak meşhur beyaz kireç kaplı taş evler gelir. Sıcak ve huzurlu insanları ile de ön plana çıkan Bodrum, yılında 6 aya yakınını turistlere ev sahipliği yaparak geçiriyor.

Bu doğrultuda Türkiye’nin en çok turist çeken tatil beldelerinden bir tanesi olan Bodrum, 4 mevsim huzur dolu bir kenttir. Ancak Temmuz, Ağustos gibi yaz ayları diğer mevsimlerde ki aylara göre çok daha fazla tercih edilir. Şimdi gelin Ağustos ayında Bodrum ile ilgili detaylı bilgileri birlikte inceleyelim.

Kısa bilgi: Bodrum için bir gezi planınız varsa; güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Bodrum Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Bodrum’un en sıcak olduğu ay şüphesiz ki Ağustos ayıdır. Bu nedenle Ağustos ayında Bodrum’u ziyaret edecek olan kişilerin ince ve tiril tiril kıyafetler seçmeleri gerekir. Pamuklu ve terletmeyen kumaşa sahip bluz, gömlek ve etekler bavulunuzda mutlaka yer almalıdır. Ayrıca keten gibi kumaşlara sahip kıyafetleri de tercih ederek Ağustos ayının kavurucu sıcağının etkilerini en aza indirebilirsiniz.

Ağustos Ayında Bodrum’da Nerede Ne Yapılır?

Ağustos ayı son derece sıcak bir ay olduğu için bölgeye gelen turistler gezmek için akşamüstü ve akşam saatlerini tercih etmektedir. Özellikle öğlen saatlerinde kavurucu sıcağın olması nedeni ile yerli ve yabancı turistlerin her biri plajlarda denizin tadını çıkartmaktadır. Bunun yanı sıra gündüz saatlerinde düzenlenen tekne turlarına da katılarak Bodrum çevresinde ki koyları gezebilir ve Bodrum’un berrak denizinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Ağustos Ayında Bodrum Hava Durumu

Ağustos ayı, Bodrum’un en sıcak olduğu aydır. Ağustos ayında bölgenin ortalama sıcaklığı 34 derece kadardır. Bunun yanı sıra bölgede Ağustos ayında yağmur yağma olasılığı da son derece azdır. Bodrum’da öğlen saatlerinde dışarıdaysanız mutlaka güneş gözlüğü ve şapka takmalısınız. Aksi takdirde Ağustos ayının bu sıcak havasında güneşin olumsuz etkileri ile karşılaşabilirsiniz.

Dipnot: Bodrum’daki HaziranTemmuz ve Eylül aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.