Eylül Ayında Bodrum’da Hava Durumu – Nerede Ne Yapılır?

Eylül Ayında Bodrum'da Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?
Eylül Ayında Bodrum'da Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?

Eylül ayında Bodrum’a giderken hava durumu çeşitli etkinlikler ve hangi kıyafetlerin giyilmesi gerektiği gibi bilmeniz gereken çeşitli bilgiler bulunmaktadır.  Eylül ayında Bodrum, sonbahar mevsiminin etkisi ile çok daha güzel bir görünüme bürünür. Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olan Bodrum, aslında her mevsim son derece eşsiz ve güzel bir görünüme sahiptir.

Ancak Ağustos ayının kavurucu sıcağından sonra Eylül ayında havaların hafif serinlemesi ile birlikte Bodrum çok daha eşsiz bir hale gelir. Siz de okulların açılmasına çok az bir zaman kala Bodrum’da yılın son yaz tatilini gerçekleştirmek istiyor olabilirsiniz. Ancak bu noktada Eylül ayında Bodrum’a giderken bilmeniz gereken çeşitli noktalar bulunmaktadır. Şimdi gelin dikkat etmeniz gereken bu noktaları hep birlikte inceleyelim.

Kısa bilgi: Bodrum için bir gezi planınız varsa; güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Bodrum Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Kıyafet Ne Götürmeliyim?

Eylül ayında hava hafiften serinlemeye başlar. Bu nedenle yazlık kıyafetlerinizin yanı sıra yanınızda mutlaka ince hırka, ceket, yağmurluk gibi serin havadan koruyacak kıyafetler getirmelisiniz. Bodrum’un en güzel zamanlarından biri olan Eylül ayında gündüz ve özellikle öğlen saatlerinde hava sıcaklığı yüksektir. Dolayısıyla etek, elbise, şort, tişört, sandalet, terlik gibi yazlık ve terletmeyen kıyafetlerinizi yanınızda bulundurmalısınız. Akşam saatlerinde dışarı çıkacak olan kişiler ise yukarıda bahsedildiği gibi ince bir hırka ya da ceket tercih edebilirler.

Eylül Ayında Bodrum’da Nerede Ne Yapılır?

Eylül ayının gelmesi birlikte Bodrum’un yoğun kalabalığında ciddi bir azalma meydana gelir. Aslında Eylül ayının Bodrum’un en güzel zamanlarından biri olmasının en önemli nedeni de azalan bu kalabalıktır. Sakin bir tatil yapmak isteyen kişiler Bodrum’a gelmek için Eylül ayını seçebilir ve diğer aylarda yapılan tüm aktivitelere katılabilirler. Gündüz turları ya da mehtap turlarına katılabilir, Bodrum’un etrafında ki çevre ilçeleri ve Muğla’yı ziyaret edebilirsiniz. Muğla’nın halkı ile yakından tanışmak ve Muğla’nın eşsiz köylerini görmek için de Eylül ayını tercih edebilirsiniz.

Eylül Ayında Bodrum’da Hava Durumu

Eylül ayında bu eşsiz ilçenin ortalama hava sıcaklığı 24 derecedir. Ancak gündüz saatlerinde yine sıcak olan Eylül ayında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Eylül ayında bölgeye yağmur yağma ihtimali vardır. Bu nedenle yağmura karşı korunaklı olmanız tatilinizin kusursuz bir şekilde geçmesi için çok önemlidir.

Dipnot: Bodrum’daki HaziranTemmuz ve Ağustos aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.