Temmuz Ayında Bodrum’da Hava Durumu – Nerede Ne Yapılır?

Bodrum’a tatile geleceklerin Temmuz ayında neler yapabileceği, hangi etkinliklerin olduğu, hava durumu ve hangi kıyafetlerin giyineceği gibi çeşitli sorulara cevap aramaktadır. Sizler için Bodrum’da Temmuz ayı ile ilgili bilgi alabileceğiniz detaylı bir yazı hazırladık. Şimdi gelin bu yazıyı hep birlikte inceleyelim.

Muğla’nın en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Bodrum, günümüzde Türkiye’nin en büyük turizm merkezlerinden de bir tanesidir. Eşsiz koyları, muazzam doğası ve berrak denizi ile pek çok turistin ilgisini çeken Bodrum, Muğla’nın yanı Ege Bölgesi’nin en güzel ilçelerinden bir tanesi konumundadır.

Bodrum, yalnızca Türkiye’de değil dünyada bir turizm merkezi olarak bilindiği için yıl içerisinde binlerce turist, Bodrum’a akın etmektedir.

Kısa bilgi: Bodrum için bir gezi planınız varsa; güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Bodrum Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Temmuz ayı Türkiye’nin hemen her yerinde olduğu gibi Bodrum’da da son derece sıcak bir şekilde geçmektedir. Bu nedenle hem Bodrum’a gelen yerli ve yabancı turistler hem de Bodrum halkı Temmuz ayında son derece ince ve terletmeyen kıyafetler tercih etmektedir. Kıyafetlerinizin pamuklu kumaşlardan olması terlemelerinizi en aza indirecektir. Ayrıca etek, elbise ve şort gibi kıyafetleri de tercih ederek Temmuz ayının sıcağını en az etki ile geçirebilirsiniz. Temmuz ayında Bodrum’a giderken ayakkabı olarak açık ve ayağınızı terletmeyecek ayakkabıları tercih etmelisiniz. Sandalet tercih edebileceğiniz en iyi ayakkabı modellerindendir. Bunun yanı sıra plaj terlikleri ve gündelik hayatta kullanabileceğiniz terlikleri de yanınıza alabilirsiniz.

Temmuz Ayında Bodrum’da Ne Yapılır?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte Bodrum’da gezilecek yerler konusunda pek çok kişi araştırma yapmaya başlamıştır. Temmuz ayında bu eşsiz tatil beldesini ziyaret ettiğinizde Bodrum’un hemen her yerini rahatlıkla gezebilirsiniz. Özellikle akşam saatlerinde düzenlenen mehtap turları ile ayın ve denizin tadını aynı anda çıkarabilirsiniz. Ayrıca gündüz saatlerinde de denizin ve güneşin tadını aynı anda çıkarabilmeniz mümkündür.

Temmuz Ayında Bodrum’da Hava Durumu

Temmuz ayında Bodrum’da hava sıcaklığı ortalama 28 derecedir. Son derece sıcak olan bu ay da en yüksek hava sıcaklığı ise 32 dereceyi bulabilmektedir. Temmuz ayında deniz suyunun ortalama sıcaklığı ise 24 derece kadardır.

Dipnot: Bodrum’daki Haziran – Ağustos ve Eylül aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.