Arnavutköy Mesire Alanları – En Güzel 8 Yer | İSTANBUL

Arnavutköy, İstanbul’da ki en güzel ilçelerden bir tanesidir. Arnavutköy’de tadını doyamayacağınız pek çok piknik yeri ve mesire alanları yer almaktadır. Şehirden uzak doğa ile iç içe dakikalar geçirmenize yardımcı olacak mesire alanlarını sizler için derledik.

Arnavutköy Mesire Alanları Listesi

Şimdi gelin Arnavutköy’deki Mesire Alanlarını hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

1. İBB İmrahor Mesire Alanı

İmrahor Mesire Alanı - Arnavutköy
İmrahor Mesire Alanı – Arnavutköy

İstanbul’daki en güzel mesire alanlarından bir tanesi olan İBB İmrahor Mesire Alanı, Arnavutköy’den merkeze 6.67 km uzaklıkta yer almaktadır. Son derece eşsiz bir mesire alanı olan İmrahor Mesire Alanı’nda aynı zamanda nikah salonu, davet salonu ve hobi bahçesi gibi sosyal olanaklar da yer almaktadır. Mesire alanına giriş 20 TL’dir. Siz de İstanbul’un gürültüsünden kurtularak mükemmel doğa ile iç içe vakit geçirmek istiyorsanız İBB İmrahor Mesire Alanı’nı tercih edebilirsiniz.

Adres: İmrahor, Sevban Mehmet Cd. No:233, 34275 – Arnavutköy / İstanbul

2. Şamlar Tabiat Parkı

Şamlar Tabiat Parkı - İstanbul
Şamlar Tabiat Parkı – Arnavutköy Mesire Alanları

2011 yılında tabiat parkı olan ilan edilen Şamlar Tabiat Parkı, 335 hektarlık bir alanda bulunmaktadır. Giriş için 6 farklı kapının bulunduğu söz konusu tabiat parkında; WC, piknik masaları, büfe, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkuru, bisiklet yolu, kır lokantası, gözetleme kulesi gibi sosyal alanları bulunmaktadır. Son derece zengin bir bitki örtüsüne ve canlı çeşitliliğine sahip olan parkta fıstıkçamı, karaçam, kızılçam, andız gibi bitkiler bulunmaktadır. Mükemmel yeşillik ile iç içe olmak için Şamlar Tabiat Parkı’nın harika bir alternatif olduğunu ifade edebiliriz.

Adres: Hacımaşlı, Pk: 34275 – Arnavutköy / İstanbul

3. Kayabaşı Şamlar Milli Parkı

Kayabaşı Şamlar Milli Parkı
Kayabaşı Şamlar Milli Parkı

Kayabaşı Şamlar Milli Parkı, fıstık çamları altındaki geniş bir düzlükten meydana gelmektedir. Kayabaşı Mahallesi’nde yer alan bu milli parkta tilki, şahin ve çeşitli yabanı hayvanlar ile karşılaşabilirsiniz. Zengin bitki örtüsü ve canlı çeşitliliği ile görenleri kendine hayran bırakan Kayabaşı Şamlar Milli Parkı, doğa ile kucaklaşmanıza olanak tanıyor. 50 bin dönümlük bir alanda bulunan Kayabaşı Şamlar Milli Parkı, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen kişiler için birebirdir.

Adres: Hacımaşlı, İstiklal Cd., Pk: 34283 – Arnavutköy / İstanbul

4. Arnavutköy Vadipark

Arnavutköy Vadipark - İstanbul
Arnavutköy Vadipark – İstanbul

Arnavutköy Belediyesi tarafından hazırlanan bir proje olan Arnavutköy Vadipark, 103.000 metrekarelik bir alan üzerindedir. Arnavutköy’ün en büyük parklarından bir tanesi olan vadipark, KİPTAŞ Konutlarının kuzeyinde bulunmaktadır. İçerisinde spor tesisleri, fıskiyeli su oyunları, sosyal tesisler, tekne ile gezinti imkanı, gençlik merkezi, dağ kızağı, amfi tiyatro, kameriyeler, çocuk oyun parkları ve pergolalar bulunmaktadır. İstanbul’da gidebileceğiniz en güzel mesire alanlarından biri olan Vadipark’ta keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Adres: Mustafa Kemal Paşa, Varlık Sk. No:1, Pk: 34275 – Arnavutköy / İstanbul

5. Göktürk Göleti Tabiat Parkı

Göktürk Göleti Tabiat Parkı - İstanbul
Göktürk Göleti Tabiat Parkı – İstanbul

Göktürk Göleti Tabiat Parkı, Arnavutköy’deki en güzel ve en büyük mesire alanlarından bir tanesidir. 2011 yılında 56 hektarlık bir alanda oluşturulan Göktürk Göleti Tabiat Parkı, o tarihten beri İstanbul’un muazzam yeşilliklerinden biridir. İçerisinde Göktürk Göleti yer alan parkta birbirinden farklı özelliklere ve güzelliklere sahip olan bitki türleri yer almaktadır. Son derece kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz Göktürk Göleti Tabiat Parkı’na giriş ücreti 20 TL’dir. Aynı zamanda bisiklet sporu, piknik, fotoğrafçılık ve doğa yürüyüşü için harika bir parktır.

Adres: Göktürk Merkez Mahallesi, İstanbul Cd., Pk: 34077 – Eyüpsultan / İstanbul

6. Bolluca Belediyesi Piknik Alanı

Bolluca Belediyesi Piknik Alanı
Bolluca Belediyesi Piknik Alanı

Arnavutköy merkezinden 4.6 km uzaklıkta bulunan Bolluca Belediyesi Piknik Alanı hem İstanbulluların hem de dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir yerdir. Tamamen şehir gürültüsünden uzak bir şekilde vakit geçirme imkanı sunan piknik alanında siz de sevdikleriniz ile mükemmel bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Adres: Hicret, Ulubatlı Hasan Cd. No:20, Pk: 34287 – Arnavutköy / İstanbul

7. Tayakadın Piknik Alanı

Tayakadın Piknik Alanı
Tayakadın Piknik Alanı – Arnavutköy Mesire Alanları

Yeşilliklerin içerisinde bol oksijenli bir doğaya sahip olan Tayakadın Piknik Alanı, mükemmel vakit geçirebileceğiniz eşsiz bir doğa harikasıdır. Tesisin içerisinde çeşitli masalar bulunmaktadır. Bu sayede rahat bir şekilde piknik yapabilir ve sevdikleriniz ile mükemmel vakit geçirebilirsiniz. Alan içerisinde yapabileceğiniz çeşitli aktivitelerde bulunmaktadır. Bisiklet ve yürüyüş yollarını kullanabilir ya da voleybol alanında voleybol oynayabilirsiniz.

Adres: Tayakadın, Pk: 34277 – Arnavutköy / İstanbul

8. Doğa Kır Lokantası

Doğa Kır Lokantası
Doğa Kır Lokantası

Arnavutköy’deki en güzel yeşil alanlardan bir tanesi olan Doğa Kır Lokantası’nda yeşilliklerin içerisinde doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden lezzetli yemekleri ve aperatif atıştırmalıkları bulunan Doğa Kır Lokantası’nda aynı zamanda mangal keyfi de yapabilirsiniz.

Adres: İmrahor, Pk: 34275 – Arnavutköy / İstanbul

Siz de İstanbul’un gürültüsünden biraz uzaklaşmak ve doğanın tadını çıkartmak istiyorsanız Arnavutköy’deki bu mesire alanlarını tercih edebilirsiniz. Kendinize en yakın olan mesire alanına giderek sevdikleriniz ile vakit geçirebilirsiniz.