Beşiktaş Müzesi Stadyum Turu | Ziyaret ve Giriş Ücreti

Türkiye’nin en çok taraftara sahip takımların birini ifade eden Beşiktaş’ın renklerine bağlılık sadakati gösteren her kişinin mutlaka Beşiktaş müzesini ve stadını görmesi gerek. Yüzyılı aşkın tarihi serüvenini en son teknolojik sistemle sergileyen Beşiktaş JK Kulübü tarafından yeni stadına uygun yapılandırılan müzenin keşfedilmeye değer bölümlerini not edeceğiz.

Ancak öncesinde, İnönü stadının yenilenmesi ve daha büyük bir hale getirilmesi ile doğan Vodafone Park Stadı turu hakkında bilgiler verelim. Beşiktaş’ta yer alan stadın mimari açıdan diğer statlardan önemli farkları var.

Deniz seviyesinden aşağıya doğru inşa edilerek genişletilen stadın akıllı teknolojiye sahip yapısı eşsiz ve görkemli maçlara ev sahipliği yapmasını sağlıyor.

Beşiktaş Stadyum turu (Şeref Turu) ve hangi bölümler gezilebilir?

Siyah beyaz renklerin kahramanlık destanlarına şahitlik eden stadın her bir bölümü ayrı posterler, geçmişe mercek tutan görüntülerle süslü. Siyah beyaz renkleri spor tarihine altın harflerle işletmeyi başaran kulübün stadının geçtiğimiz dönemlerde tamamlanması ile birçok kişi tarafından ziyaret edildiğini not edelim.

Beşiktaş Müzesi stadyum turu (Şeref Turu)
Beşiktaş Müzesi stadyum turu (Şeref Turu)

Müzenin de yapımının ardından müze ve stat turu aynı anda yapılabiliyor ve rehber eşliğinde gerçekleştirilen organizasyonun herhangi bir eksiği söz konusu değil.

Stadyumdan başlatılan gezinin ilk durağı, en çok merak edilen yerlerden birisini ifade eden basın tribün ve locası. Ayrıca tribünde yöneticilere ayrılan tribün ve locanın da görülmesi mümkün.

Beşiktaş Müzesi basın tribün ve locası

Stadyumdaki loca ve özel tribün gezisinden sonra  şeref turu olarak da geçen yedek kulübelerinin olduğu bölüme hareket ediliyor. Sahayı daha yakından görmek ve yeşil sahadan tribünlerin nasıl görüldüğüne tanıklık etmek açısından iyi bir deneyim.

Beşiktaş Müzesi Yedek Kulübeleri
Beşiktaş Müzesi Yedek Kulübeleri

Yedek kulübesinin olduğu bölümün gezilişinden sonra da Beşiktaş takımının soyunma odasına ve misafir takım için ayrılan soyunma odası bölümlerine geçiş yapılıyor.

Beşiktaş Müzesi Soyunma Odası
Beşiktaş Müzesi Soyunma Odası

Soyunma odalarına doğru ilerlerken Beşiktaş’ın efsane futbolcularının olduğu fotoğraflar, teknik adamlar ve yöneticiler sizi karşılıyor.

Beşiktaş Müzesi Teknik Ekip Oyuncular Şeref Turu
Beşiktaş Müzesi Teknik Ekip Oyuncular Şeref Turu

Beşiktaş Müzesi turu hakkında bilgiler

Şeref Turu olarak isimlendirilen Beşiktaş stadyum ve müze gezisinin en heyecanlı bölümlerinden birini, müze turu oluşturuyor. Kupalardan, futbolcuların özel görüntülerine ve çeşitli maçlardan derlenen videolara varıncaya kadar, her detay incelikle örülmüş ve düzenlenmiş gibi. Turu heyecanlı kılan bir detay da, green box ile efsane ve mevcut futbolcularla değişik açılardan fotoğraf alma imkanı.

Bu da, sporseverleri en çok heyecanlandıran ve mutlu eden bir detay. Beşiktaş müzesinin birtakım özelliklerinden de bahsedilmesi gerekir. ilk spor müzesi olma özelliği bulunan ve Kültür Bakanlığı tarafından tescillenen müzedir. İnönü stadında yer alan eski müze, stadın yenilenmesi süreci ile restore edildi ve akıllı stadyum olarak isimlendirilen Vodafone Park’a uygun bir tasarıma sahip hale getirildi.

Vodafone Park Şeref Turu
Vodafone Park Şeref Turu

Yenilenen müzenin açılışı ise, özel bir güne denk getirildi. Bir sevgili buluşması havası ve edası verilmek istenilen müze açılışı, 14 Şubat 2017’de gerçekleşti. Coşku ve heyecanla açılan müzenin baskın branşı futbol olsa da, Beşiktaş Jimnastik Kulübünün her branşına yer ayrılmış.

Hentbol, boks, voleybol ve basketbol branşlarında elde edilen madalya ve kupalar da ziyaretçilerin görebileceği eserler arasında. Ancak büyük bir endüstriyi ifade eden ve tüketicisinin çok daha fazla olduğu futbola yönelik ayrılan bölümler daha fazla. Süper lig kupaları, madalyalar, Şifo Mehmet, İbrahim Üzülmez gibi efsane haline gelen Beşiktaşlı futbolcuların görüntüleri ve takımla ilgili en merak edilen detaylar var.

Beşiktaş Müzesi Giriş Ücreti

Beşiktaş Müzesi ve Stadyum Turu ziyaret saatleri ve Giriş Ücreti 2023

Beşiktaş müzesi giriş ücreti:

0-6 Yaş Ücretsiz

Tam Bilet : 200 TL

İndirimli Bilet : 100 TL

7-14 yaş arası çocuklar, asker ve öğretmen öğrenci kimliğine sahip kişiler, 30 liralık indirimli bilet uygulamasından yararlanabilir.

Beşiktaş müzesi ziyaret saatleri: Şeref turu, pazartesi hariç haftanın her günü düzenleniyor. Sabah 10’da başlayan ziyaretler, 18 itibari ile sonlandırılıyor. Ancak maç günleri, herhangi bir etkinlik söz konusu olduğunda, tur iptal edilebilir. Ayrıca, yılbaşı ve bayramların ilk günleri de organizasyon düzenlenmiyor.

Beşiktaş Müzesi Ziyaret Saatleri

Beşiktaş Müzesine ve stadyuma nasıl gidilir?

Adres: Vişnezade Mah., Dolmabahçe Cad., 34357 – Beşiktaş / İstanbul

Telefon: (0212) 948 19 03

Nasıl gidilir?: Tüm ulaşım yollarını tek tek tarif ettiğimiz Beşiktaş stadyumuna nasıl gidilir? yazımı okuyarak farklı rotalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kısaca yol tarifi ise şöyle: En çok tercih edilen yol, vapur ile Beşiktaş iskelesine ulaştıktan sonra Çırağan Sarayı yönüne doğru yürümeniz. İkinci yol ise, metrobüs ile Zincirlikuyu’ya geçmeniz ve burada Beşiktaş çıkışını takip etmeniz gerekir. Herhangi bir otobüs ile Meydana indikten sonra yürüyerek 10 dakikada stada ve müzeye ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.

Beşiktaş Müzesi Nerede?, Nasıl Gidilir?
Beşiktaş Müzesi Nerede?, Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’a geldiğinizde görmeniz gereken yerler

Planınızda böyle bir müze turu varsa Beşiktaş’a erken saatlerde gelmenizi ve ilk önce Beşiktaş kahvaltıcılar sokağında güzel bir kahvaltı yapmanızı öneririz. Burada karnımızı doyurduk mu tamam, keyifli bir Beşiktaş müze turuna başlayabiliriz. Tur sonrası günü bitirmeyin! Rotanızı Beşiktaş’ta gezilecek yerlere çevirirseniz gününüzü eşsiz kılabilirsiniz, bizden size tavsiye. :)