İstanbul’da Çocuk ile Ücretsiz Gezilecek Yerler Listesi

İstanbul'da Çocuk ile Ücretsiz Gidilecek Yerler
İstanbul'da Çocuk ile Ücretsiz Gezilecek Yerler

Çocuklarınız ile kısa bir İstanbul gezintisine çıktığınızda ücretsiz olarak nereleri gezebileceğinizi merak ediyor musunuz? Hem çocuğunuzun ilgisini çekecek hem de sizin gezerken seveceğiniz noktaları bir araya getirdik!

Kısa bilgi: İstanbul‘da çocukla gezilecek diğer yerleri keşfetmek isterseniz; İstanbul Avrupa Yakası Çocuk Oyun Alanları ve İstanbul Anadolu Yakası Çocuk Oyun Alanları için oluşturduğumuz listelerimize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

İstanbul’da Çocuk ile Ücretsiz Gezilecek Yerler

İstanbul’un en ilgi çekici ve çocuğunuz için hayranlık uyandırıcı mekânlarına göz atarak harika bir gezi rotası çizebilirsiniz. Şimdi İstanbul’da çocuğunuzla ücretsiz bir gezinti için mutlaka tercih etmeniz gereken yerleri sıralıyoruz. Keyifli gezmeler!

1. Hope Alkazar Çocuk Atölyeleri

Hope Alkazar Çocuk Atölyeleri
Hope Alkazar Çocuk Atölyeleri

Hope Alkazar Çocuk Atölyeleri, İstanbul’da çocuğunuzla katılabileceğiniz ücretsiz noktalardan bir tanesi. Topluluk temsilcileri arasında Ebrar Karakurt ve Cedi Osman gibi ünlü isimlerin de bulunduğu bu atölyeler çocuğunuz için keyifli zaman geçirmek adına çok özel noktalardan bir tanesi.

Farklı deneyimler yakalamayı sağlayan Hope Alkazar Çocuk Atölyeleri çocuğunuzun gelişimine katkı sağlarken aynı zamanda sizin de keyifli zaman geçireceğiniz bir yer olacak. O halde listenize ilk sıraya bu harika mekânı yazın! – Konum bilgisi.

Açık Adres: Kuloğlu, İstiklal Cd., Pk: 34433 – Beyoğlu / İstanbul

Ziyaret Saatleri: 09:30 – 18:00

2. El Battani Uzay Evi

El Battani Uzay Evi
El Battani Uzay Evi

Uzay Bilimleri konusunda kendi çağının ve tüm zamanların en ünlü isimlerinden biri olan El Battani adına açılan El Battani Uzay Evi, Kağıthane Belediyesi tarafından desteklenen bir proje.

Çocukların ve yetişkinlerin ilgisini çeken bu mekân ücretsiz olması kadar uzay deneyimi hakkında bilgi veriyor olması sayesinde de oldukça özel. Çocuğunuzun bilime ve uzaya ilgisini canlı tutmak istediğinizde El Battani Uzay Evi sizin için harika bir deneyim sunacak.

Pek çok konuda harika bir deneyim sunmasının yanında bu mekân İstanbul’da yaşayanlara boş zamanı keyifle değerlendirme şansı da tanıyor. – Konum bilgisi.

Açık Adres: Çağlayan, Pk: 34403 – Kâğıthane / İstanbul

Telefon: 444 2 300

Ziyaret Saatleri: 10:00 – 17:00

3. Yedikule Bahçe

Yedikule Bahçe
Yedikule Bahçe

Yedikule Bahçe, Fatih Belediyesi tarafından desteklenen oldukça değerli bir proje. Bu projede çocukların doğal yaşamla iç içe olması amaçlanırken aynı zamanda farklı deneyimler yaşaması da mümkün.

Topraktan uzak bir neslin yetişmemesi amacıyla pek çok etkinlik gerçekleşiyor. Üstelik bu harika mekânda yapılan piknik etkinlikleriyle de çocukların kaliteli zaman geçirmesi mümkün oluyor. – Konum bilgisi.

Açık Adres: Yedikule, Hacı Evhaddin Cd. No:78, Pk: 34107 – Fatih / İstanbul

Telefon: 0212 453 15 15

Ziyaret Saatleri: 10:00 – 17:00

4. Atatürk Müzesi

Atatürk Müzesi
Atatürk Müzesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ile müzeye dönüştürülmüş olan Atatürk Müzesi he Atatürk’ün kişisel yaşamı hem de Kurtuluş Savaşı hakkında önemli bilgiler vermektedir.

Bir diğer adı İnkılap Müzesi olan bu müzede çocuklarınızla keyifle zaman geçirebilirsiniz. Çocuğunuzun hem tarih hakkında bilgi sahibi olması hem de ilgi çekici pek çok detaya şahitlik etmesi mümkün. İstanbul’da çocuk ile ücretsiz gezilecek yerler listenizde bir müze deneyimi arıyorsanız Atatürk Müzesi bu konuda ideal olacak!

Açık Adres: Meşrutiyet, Halaskargazi Cd. No:140, 34363 Şişli/İstanbul

Telefon: 0212 233 47 23

Ziyaret Saatleri: 09:00 – 17:00

5. Sakıp Sabancı Müzesi

Sakıp Sabancı Müzesi
Sakıp Sabancı Müzesi

İstanbul’da çocuğunuz ile gezeceğiniz en önemli noktalardan bir tanesi Sakıp Sabancı Müzesi. İçerisinde pek çok koleksiyon ve sanat eseri barındıran Sakıp Sabancı Müzesi çocuğunuzun kültürel anlamda bambaşka bir deneyim yaşaması için ideal.

Hem sizin gezerken sıkılmayacağınız hem de çocuğunuzun keyifle zaman geçireceği bir seçenek olarak Sakıp Sabancı Müzesi öne çıkıyor.

İstanbul’da ücretsiz gezilebilecek müzeler listemize de buradan ulaşabilirsiniz.

Açık Adres: Emirgan, Sakıp Sabancı Cd. No:42, Pk: 34467 – Sarıyer / İstanbul

Telefon: 0212 277 22 00

Ziyaret Saatleri: 10:00 – 18:00