Kocaeli Ayrı Gezegen Cam Teras | Nerede, Ulaşım ve Giriş Ücretleri

Kocaeli Ayrı Gezegen Cam Teras
Kocaeli Ayrı Gezegen Cam Teras

Kocaeli Ayrı Gezegen Cam Teras farklı konsepti ile şimdiden nerede olduğu merak konusu olan yerlerden bir tanesi olmayı başardı. Karatepe’de misafirlerini ağırlamaya başlayan kocaeli cam ters doğa manzarası ve göl manzarası ile görenleri adeta kendine hayran bırakıyor.

Ayrıca Marmara Bölgesi’nde ki ilk cam tabanlı seyir terası olma özelliğine de sahip. Yemyeşil Saman Dağları’nın arasında güzelliğini ve doğallığını korumayı başarabilen Sapanca Gölü manzarası ile de tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Orman Genel Müdürlüğü’ne ait C tipi bir mesire yeri olan cam teras C tipi mesir olanı olup yık içerisinde özel sektörcü yatırımları ile Marmara’da ki en önemli turizm merkezi haline gelecek gibi gözüküyor.

Kısa bilgi: Rotanız Kocaeline doğru ise, Kartepe, Maşukiye ve Kocaeli gezilecek yerler için oluşturduğumuz gezi listelerimize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Cam Teras‘dan Kısa Bir Video

Gezimize geçmeden önce buranın kısa bir videosunu paylaşmak istiyorum sizlerle. Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Kocaeli Ayrı Gezegen Cam Teras Ne Zaman Açıldı?

2019 yılında Kocaeli’nde açılmış olan ve halen faaliyetlerine devam eden cam terasa ilk defa gelenlerin ve yüksekten korkmayan kişilerin seyir terasını çok seveceğinden eminiz.

Cam Teras
Cam Teras

Yaklaşık olarak 185 metre kadar yüksekliğe sahip olan cam seyir terası akarsuyun sesini de dinleyebileceğiniz muhteşem bir doğa harikasıdır. Ahmet Yusuf ile Volkan Alioğlu ortaklığında gerçekleştirilmiş olan seyir terasının alt kısmında ki akarsu adeta muhteşem bir görüntüye sahiptir.

Kocaeli Ayrı Gezegen Cam Seyir Terası adıyla bilinen Kocaeli Cam Teras, 460 metre karelik bir alan içerisinde 185 metre yüksekliktedir.

Yapılabilecek Aktiviteler

Cam Teras Yapılabilecek Aktiviteler
Cam Teras Yapılabilecek Aktiviteler

Türkiye’de ki en büyük cam teras olma özelliğine sahip olan Kocaeli Kartepe Cam Terası’nda yapılabilecek en güzel aktivite doğanın güzelliğinin ve sesinin tadını çıkartmaktır. Son derece derin bir yerden gelen akarsuyun sesini dinleyerek muhteşem seyir keyfi deneyimleyebilirsiniz.

Eğlence Yerleri; Macera Parkı, Atış Poligonu, Zipline, Atv ve Utv Safari turları ile ziyaretçilerine dolu dolu bir gün yaşatıyor.

Çocuk Oyun Alanları; Çocuk Oyun parkı, Macera Parkı, Trambolin gibi oyun alanlarıyla çocuklar da unutulmamış. Bu aktiviteler ile ilgili fiyat bilgisi yazımızın devamında mevcut.

Kocaeli Cam Teras İle Manzaranın Keyfine Varın

Ayrı Gezegen Cam Teras Manzarası
Ayrı Gezegen Cam Teras Manzarası

Seyir terasının en önemli avantajı ve özelliği muhteşem doğa harikalarını yakından görmenizi sağlamasıdır. Yakından göreceğiniz ve manzarasına, görüntüsüne bayılacağınız seyir terasında yapılabilecek en güzel aktivite manzaranın keyfini çıkartmaktır.

Yeme – İçme ve Kahvaltı Alanları

Cam Teras Kahvaltı
Cam Teras Kahvaltı

Kocaeli Ayrı Gezegen Cam seyir terasının işletildiği alanda restoran bölümü bulunmaktadır. Söz konusu restoran bölümünde yer alan yiyecek ve içeceklerden kendinize en uygun olanı sipariş verebilirsiniz.

Bunun yanı sıra söz konusu büfe de kahvaltı ve aperatif tarzda ki yiyeceklerde bulunmaktadır. Siz de manzaranın tadına vararak bir şeyler yiyebilir ve Marmara Bölgesi’nin bu ilk ve tek cam terasının tüm keyfini ve ayrıcalıklarının tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Kocaeli Ayrı Gezegen Cam Teras içerisinde kahvaltı yapmak isterseniz ortalama kişi başı 40-60 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Cam Teras Yakın Konaklama Bilgileri

Kartepe Cam Teras
Kartepe Cam Teras

Cam seyir terasına geldiyseniz ve bu bölgenin yakınlarında konaklamak istiyorsanız cam seyir terasına yaklaşık olarak 10 dakikalık bir mesafede yer alan My Green Butik Otel’i tercih edebilirsiniz. Kocaeli seyahatiniz sırasında muhteşem bir konaklama deneyimi yaşamanızı sağlayacak olan My Green Butik Otel ile taş evde ya da otel odalarından birinde konaklayabilirsiniz.

Ayrı Gezegen
Ayrı Gezegen

My Green Butik Otel’in yanı sıra cam seyir terasına 15 dakika mesafede yer alan Konak Beyzade Bungalow evlerinde de kalabilirsiniz. Bungolav evler ile doğanın tadını çıkarabilir ve doğa ile iç içe bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti 2023

Ziyaret saatleri: Cam Seyir Terası misafirlerine kapılarını sabah 09’da açıyor ve akşam 18’de kapatıyor.

Giriş ücreti: Cam seyir terasına giriş için ödemeniz gereken ücreti kişi başı 40 TL dir. Bunun yanı sıra cam teraslara çıkmak için galoş giymeniz gerekiyor.

Utv Safari Turu: 250 TL.

Atv Safari Turu: 200 TL.

Zipline: 100 TL. (Cam terasa giriş yapanlar için 50 TL dir.)

Poligon Atış Fiyatı: 60 TL.

Macera Parkı: 80 TL.

Trambolin: 50 TL.

Salto Trambolin: 60 TL.

Kocaeli Cam Teras Nerede
Kocaeli Cam Teras Nerede

Kocaeli Ayrı Gezegen Cam Teras Ulaşım Bilgileri

Adres: Maşukiye Mahallesi, Kartepe Caddesi Numara: 179, Kartepe / Kocaeli

Nerede?: Merkezi bir yerde bulunan Kocaeli Ayrı Gezegen Cam Teras ulaşmak için çeşitli illerden kolayca güzergâh oluşturmak mümkün. Özellikle Marmara Bölgesi’nde günü birlik tatil yapacak olan kişilerin tercih edebileceği bir yer olan Kocaeli’nin eşsiz güzellikleri arasında yer alan Cam Seyir Terası Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yer almaktadır.

Nasıl gidilir?: Kartepe Kayak Merkezi’nde yakın bir yerde bulunan seyir terası kayak merkezine sadece 20 dakika uzaklıktadır. Maşukiye mahallesine ise 15 dk uzaklıkta yer alan Cam Teras’a ulaşım son derece basittir. Maşukiye mahallesine geldiğinizde Kartepe Caddesi’ne doğru ilerleyin ve yönlendirici tabelaları takip ederek seyir terasına ulaşın. Bölgeye herhangi bir toplu taşıma aracı ise gitmiyor.

Konum Bilgisi