Bodrum’un sessiz, sakin ve mütevazı yerlerinden birisi de Torba Sahili. Bu yazımızda Torba Sahili ve Torba Koyu özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken sadece bir plaj yada bir koy görüp gitmeyin, Bodrum’daki plajlar ve koylar için oluşturduğumuz listemize de mutlaka bir göz atın.

Torba Sahili Genel Bilgiler

Bodrum merkeze alternatif arayanların tercih edebileceği bir başka plaj da burası. Yarımadanın başlangıcı olarak kabul edilen bölge Bodrum havaalanından merkeze doğru ilerlerken sağ tarafta kalan bölüm. Ormana yakın olması ile yeşilin ve mavinin pek çok tonunu barındıran bölge de birkaç tane balıkçı çiftliği de bulunuyor.

Burayı daha çok sessiz sakin bir plaj arayanlar ve kalabalıktan kaçmak isteyen yerli halk tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Torba Sahili Özellikleri

Sahil rüzgara açık bir konumunda bulunuyor. Bu sebeple zaman zaman dalgalı olabiliyor. Bu dalgalar nedeni ile deniz akşama doğru bulanıklaşabiliyor. Ama yine de rüzgarsız bir günde gayet berrak ve temiz bir denize sahip. Yine de işinizi garantiye almak isterseniz biraz daha ileride bulunan Torba Koyu’nu tercih edebilirsiniz.

Deniz tabanı ve sahil tamamen kumsal. Çocuklu aileler burada oldukça rahat edebilir. Deniz seviyesinin de yavaş yavaş derinleşiyor olması da çocuklu aileler ve yeni yüzmeye başlayanlar için bir avantaj.

Suyun sıcaklığı için de ne çok sıcak ne de çok soğuk orta derecede ılık diyebiliriz.

İçeride Belediyenin işlettiği küçük bir işletme bulunuyor. Fiyatlar pek çok plajdaki işletmeye göre gayet uygun. Menü çok geniş olmasa da aperatif ve atıştırmalık ile günü kurtarabilirsiniz. Yine de fazlasını isteyenler için söyleyelim oldukça merkezi bir konumda olduğundan dolayı sahilden çıkıp alışveriş yapabileceğiniz pek çok yer mevcut. Bu küçük işletmeye ait duş, tuvalet ve soyunma kabinleri de bulunuyor. Üstelik işletme Belediye tarafından sağlandığı için tertemiz.

Torba Koyu Özellikleri

Son olarak birkaç cümlede sahilin hemen ilerisinde bulunan Torba Koyu ile ilgili yazmakta fayda var. Doğal bir koy olduğu için dalgalardan etkilenmiyor ve deniz gerçekten berrak. Bu berraklığın bir diğer nedeni de deniz tabanının ve sahilin taşlık olması. Koy içerisinde pek çok özel işletmenin olduğunu da belirtmekte fayda var.

Torba Sahili Giriş Ücreti 2022

Torba Sahili Giriş Ücreti
Torba Sahili Giriş Ücreti

Sahile ve Koya girişler ücretsiz. Dilerseniz plajlarda bulunan özel işletmelerden şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Kiralama ücretleri ise ikisi birden 40-50 TL arasında değişmekte.

Torba Sahili Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Torba Mahallesi, Atatürk Cd. No:147, 48400 – Bodrum / Muğla

Ulaşım: Bodrum merkez ile havaalanı istikameti üzerinde kalan bölgeye aracınız ile rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler de Bodrum merkezden minibüsleri binerek buraya ulaşabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.