Porto Lizbon Konaklama Yerleri
Porto Lizbon Konaklama Yerleri

İlk önce belirtmek isterim ki bu yazımızı okumadan önce mutlaka Porto – Lizbon Gezi Rehberi yazımıza bir göz atın derim. Porto, Lizbon nasıl gidilir, ulaşım rehberine de buradan ulaşabilirsiniz.

 

Nerede konaklamalı ?

Biz Bairro Alto’da konakladık. Havaalanından konaklayacağımız yere gitmek için, Aeroporte durağından bindiğimiz metroyla Saldanho istasyonunda kırmızı hatta geçiş yaparak otelimize 800 m yakınlıktaki Rato durağında indik. Yolculuk yaklaşık 40 dk sürdü. Lizbon’un hareketli gece hayatının yaşandığı, barların bulunduğu Bairro Alto bölgesinde bulunan otelimize yürümemiz ise 5-10 dakika sürdü.

Bairro Alto civarı konaklamak için doğru bir lokasyon. Ancak sanıyoruz konaklamak için en güzel yer Baixa-Chiado. Burası şehrin tam kalbi ve her yere eşit uzaklıkta olup tüm ulaşım araçlarına çok rahat ulaşılabilir. Ayrıca Lizbon da taksiler de oldukça uygun olduğundan eğer yalnız değilseniz, bu noktadan her yere taksiyle gitseniz bile hesaplı olabilir.

Biz, Lizbon Apartments – Trendy Bairro Alto isimli dairede kaldık. Lizbon’a gitmeyi düşünenlere kesinlikle burayı tavsiye ediyoruz. Dairede ihtiyacımız olan her şey fazlasıyla vardı, eşyaların tamamı ilk defa biz kullanıyormuşuz gibi temizdi. Bizimle ilgilenen apart görevlisi Hugo da her konuda çok yardımcı oldu. Fiyatı da olanakları ve konumuna göre gayet uygundu. 2 kişi 3 gece için 207€ ödedik.

 

Porto – Lizbon Gezi Rehberi

Porto – Lizbon Nasıl Gidilir – Ulaşım Rehberi