Alaçatı Plajlarına Yakın Otel & Konaklama Yerleri
Alaçatı Plajlarına Yakın Otel & Konaklama Yerleri

Alaçatı bölgesinde denize girilebilecek Çark Plajı, Sığacık Plajı, Piyade Koyu Plajı ve Delikli Koy Plajı bulunuyor. Bu plajlar birbirine çok yakın konumda olduğu için genel olarak Alaçatı Plajları olarak biliniyorlar. Daha önce bu plajlar hakkında detaylı bilgileri sizler ile paylaşmıştık. Şimdi ise Alaçatı Plajlarına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri başlığı altında bu plajlarda deniz keyfi yaşamak isteyenlerin kalabileceği oteller hakkında bilgileri paylaşacağız.

Önemli Bilgi: İzmir’in keşfedilmemiş yerlerini keşfetmek, tarihi sokaklarında gezmek ve en güzel koylarında yüzmek istiyorsanız İzmir’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize mutlaka bir göz atın, pişman olmayacaksınız. :)

Alaçatı Plajlarına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri

1- Zigana Otel

Alaçatı Plajlarına Yakın Konaklama Yerleri – Zigana Otel

Konum olarak Alaçatı’ya 9 kilometre uzaklıkta. Alaçatı’nın en güzel koylarından birisine sahip otel çok temiz ve berrak bir denize sahip. Denize girmek için otelde konaklamasanız bile ücret ödeyerek dışarıdan giriş sağlayabiliyorsunuz. Bu ücreti ödedikten sonra yiyecek ve içecekler için ayrıca ücret ödemenize gerek olmuyor. Otelin ayrıca büyük bir havuzu bulunuyor. Çalışanlar iyi niyetli ve yardım sever. Odalar ve otelin geneli temizlik açısından iyi seviyede.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 8,9/10 ve 4/5

Oda Fiyatı: 1500-2000 TL

Telefon: 0232 242 62 72

Adres: Alaçatı Mahallesi, Çeşme / İZMİR

2- D+ Seya Beach Hotel

Alaçatı Plajlarına Yakın Konaklama Yerleri – D+Seya Beach Hotel

Yeni tadilattan çıkan otel gayet güzel olmuş. Gerek tasarım olarak gerekse dekorasyon olarak göze hoş yapıya sahip olan otel hizmet olarak da oldukça başarılı. Odalar gayet ferah ve konforlu. Hamam, sauna ve buhar odası gibi hizmetler ücretsiz. Odalar ve ortak kullanım alanları oldukça temiz. Çalışanlar ise işini seven, yardım sever ve güler yüzlüler.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9,0/10 ve 4,1/5

Oda Fiyatı: 1500 – 1800 TL

Telefon: 0232 700 01 00

Adres: Alaçatı Mahallesi, Çark Plajı Mevkii, Çeşme / İZMİR

3- KAIRABA Alaçatı Beach Resort And Spa

Alaçatı Plajlarına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri – KAIRABA Alaçatı Beach Resort And Spa

Alaçatı bölgesinde konaklama yapılabilecek en kaliteli otellerin başında geliyor. Şık taraşımı ve geniş odaları ile özellikler çocuklu ailelerin daha çok tercih ettiği otelin kendine ait bir plajı bulunuyor. Bu plajda otelde konaklamayanlar için de ayrıca beach hizmeti veriliyor. Sahil kısmı kumsal ve denizi oldukça temiz. Beach hizmeti verilen alanda yeme içme için restoran bölümü de bulunuyor. Odalar ve ortak kullanım alanları gayet temiz. Çalışanlar ilgili ve nazik.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9,0/10 ve 4,3/5

Oda Fiyatı: 5500-5700 TL

Telefon: 0232 716 61 61

Adres: Alaçatı Mahallesi, No: 11 Çark Plajı Liman Mevkii, Çeşme / İZMİR

4- Premier Solto Hotel By Corendon

Alaçatı Plajlarına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri – Premier Solto Hotel By Corendon

2010 yılında kurulan otelin 88 tane odası bulunuyor. Alaçatı’ya yakın konumu ile tercih edilebilecek otellerin başında gelen otelde hemen hemen her oda deniz manzarasına sahip. Açık ve kapalı olmak üzere 2 farklı havuzu var. Kendine ait bir plajı bulunuyor. Sahil kumluk, temiz ve denizi berrak. Otel genel olarak temizlik konusunda başarılı. Çalışanlar kibar, nazik güler yüzlü ve işini severek yapan kişiler.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 8,6/10 ve 4,3/5

Oda Fiyatı: 1200- 1600 TL

Telefon: 0232 716 06 61

Adres: Alaçatı Mahallesi, 8000. Sk. Liman Mevkii, 2. Çark Plajı Çeşme / İZMİR

5- Biblos Beach Resort Alaçatı

Alaçatı Plajlarına Yakın Otel ve Konaklama Yerleri – Biblos Beach Resort Alaçatı

Konumu, ulaşımı, mimarisi, personeli ve hizmet anlayışı ile 4*4 lük bir otel. Taş ev konsepti ile hizmet veren otel olağanüstü bir manzaraya sahip. Havuzu, plajı, kumsalı, odaları aklınıza gelebilecek her şeyi mükemmel. 1 Ağustos itibari ile hizmete açılan otelin her bölümü yepyeni. Hijyen, temizlik, kalite yani aklınıza gelebilecek ne varsa hepsini fazlası ile karşılıyor.

Çeşitli Siteler ve Google Puanı: 9,9/10 ve 4,9/5

Oda Fiyatı:  4600-6500 TL

Telefon: 0232 335 00 00

Adres: Alaçatı Mahallesi, 18012. Sk. No:12/A Çeşme / İZMİR