İstanbul’da Ziyaret Edebileceğiniz 5 Akvaryum ve Hayvanat Bahçesi

İstanbul’da çocuklarınızı yanınıza alıp gidebileceğiniz hayvanat bahçesi ve akvaryumları bu yazımızda sizler için derledik. Türkiye’deki Hayvanat bahçelerini de sizler için en kısa sürede derleyip sitemize ekleyeceğiz.

İsterseniz oluşturduğumuz videoya göz atabilirsiniz. Daha çok video atmamız için lütfen bizi motive edin. Youtube Kanalımıza Abone olun.

İstanbul’da Ziyaret Edebileceğiniz Akvaryum ve Hayvanat Bahçeleri

İstanbul’un en popüler Akvaryumlarını ve hayvanat bahçelerini bir listede toplamak istedik. Aslında doğada olması gereken bu tür hayvanların bu şekilde kapalı ortamda olmasına en az sizin kadar karşıyız ama bu konuda maalesef bizim de elimizden bir şey gelmiyor.

1. İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum, Herkesin gitmesi, görmesi, gezmesi gereken mükemmel bir yer. Böyle bir balık cenneti yok! Sayısız balık türü, sürüngenler, bitki örtüleri ve Cafeleriyle dört dörtlük bir yer diyebiliriz. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için hiç bir yerde göremeyeceğimiz eşsiz türde balıklar var.

2. İstanbul Sea Life Akvaryum

İstanbul Sea Life Akvaryum, İstanbul Bayrampaşa ilçesinde yer almaktadır. Aile boyu eğlence için Sea Life Akvaryum ulaşım bakımından da oldukça kolaydır. Özel araçlarınızla ulaşım sağladığınız gibi, Metrobüs, otobüs, metro, Marmaray gibi toplu ulaşım araçlarıyla da ulaşım sağlama kolaylığı var. 1000 den fazla deniz canlısı, bu 15.000 den fazla deniz canlısı her ülkeye özgü birçok deniz hayvanını bünyesinde barındırmaktadır.

3. Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi

İstanbul’da bir hafta tatilini sualtı canlılarına ayırmak isteyenler için Emaar Akvaryum harika bir tercih olabilir. Emaar Square Mall alışveriş merkezinde yer alan büyük akvaryum 48 tanktan oluşuyor.

Deniz ve nehir canlılarından oluşan toplam 20 bin kadar sualtı canlısının bulunduğu akvaryumu diğer sualtı hayvanat bahçelerinden ayıran ise, Avustralya’dan getirilen kral timsahlar. Ayrıca su samuru, penguen ve su faresi de diğer sualtı hayvanat bahçelerinde bulunmayan canlı türü olarak akvaryumun zenginliğini ön plana çıkarıyor.

4. ViaSea Tema Park

Dünyanın ilk iklim temalı akvaryumu olan ViaSea Akvaryum’u bu listeye eklemeden olmazdı tabi ki. ViaSea Akvaryum, Tuzla Viaport Marina Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor. Viasea Akvaryum’da farklı iklim kuşakları içerisinde yaşayan binlerce deniz altı canlısının yaşamlarını gözlemlenebiliyor. 47 farklı temalı sergide 12.000’in üzerinde deniz canlısı sizleri bekliyor. Boğaziçi’nin tarihine su altından bakarak, İstanbul’un en uzun su altı akvaryum tünelinde köpekbalıklarıyla dolu bir dünyanın kapıları sizler için aralanıyor.

5. Polonezköy Tabiat Parkı

Çocuklarınızla birlikte harika vakit geçirebileceğiniz Polonezköy tabiat parkı. Kangurudan lamaya, midilliden geyiğe kadar pek çok hayvanın doğal ortamda gezindiği bu parkta vakit geçirmek size ve çocuklarınıza gayet keyif verecek. Tabi parkın içerisinde bulunan Kestane, çam, meşe ve gürgen ağaçları bu doğal ortamda çok büyük etken oluşturuyor.

Bonus: Darıca Hayvanat Bahçesi / Kocaeli

Darica-Hayvanat-Bahcesi-yeni01 İstanbul’da değil ama İstanbul’a çok yakın olan Darıca hayvanat bahçesini de gidilecek yerler arasına alabilirsiniz. 1993 yılından beri halka açık olan alanın amacı 350 çeşit kuş türü, 500 çeşit bitki ve aralarında sürüngenler, balıklar ve memeli hayvanların da bulunduğu 100’ü aşkın diğer hayvan türünü kendi doğal ortamlarına en yakın ortamlarda yaşatmak.