Kocaeli'nde Gidilecek Yerler
Kocaeli'nde Gidilecek 7 Mükemmel Yer

Marmara Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biri olan Kocaeli’de gidilecek farklı mekânlar farklı yerler mi arıyorsunuz? Doğallığı ve ilgi çekiciliği bir arada sunan mekânlarıyla mutlaka görmeniz gereken yerleri sizlerle buluşturan Kocaeli’ni keşfetmenin tam zamanı.

Kısa bilgi: Hazır buralara kadar gelmişken Kocaeli’de Gezilecek Yerler listemize de mutlaka bir göz atmalısınız!

Kocaeli’de Gidilecek 7 Mükemmel Yer Listesi

Bu yerlerin tatilinize keyif katacağından emin. Lafı daha fazla uzatmadan; İşte Kocaeli geziniz esnasında görmeniz gereken birbirinden özel noktalar!

1. Gezgin Kafe

Gezgin Kafe Kocaeli
Gezgin Kafe

Eşsiz manzarası ile burası Kocaeli’de mutlaka görülmesi gereken noktalardan bir tanesi. Özellikle de Yuvacık Barajı’na bakan manzarasıyla zaman geçirmek için ideal yerler arasında.

Yemyeşil ormanlarla kaplı devasa dağlara karşı vadinin içinden akıp giden masmavi suları izleyebileceğiniz bir nokta. Şehrin karmaşasından kaçıp kurtulmak isteyenler için ideal olan Gezgin Kafe, Kocaeli merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta.

Doğallığı sunmayı başaran özel noktalardan biri olan bu kafede farklı tatları deneyimleyebileceksiniz.

2. Masalköy Macera Park

Masalköy Macera Park
Masalköy Macera Park

Kocaeli’de heyecan ve tutkuyu bir arada yaşamak isteyen hemen herkesin bir numaralı mekânlarından bir tanesi.

Hem yetişkinler hem de çocuklar için çok özel bir nokta olan Masalköy Macera Park’ta sizi bekleyen birbirinden değerli alternatifler var. ATV, UTV, Zipline, Zipbike, Bot, Trambolin ve At Turu gibi çok farklı heyecanları yaşayabileceksiniz.

3. Ormanya

Ormanya Doğal Yaşam Parkı
Ormanya – Kocaeli’de Gidilecek 7 Mükemmel Yer

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından uzun araştırma süreci sonrasında hayata geçirilen bir proje. Doğal yaşamı geliştirmeyi ve insanların doğayla iç içe olmasını sağlayan Ormanya Doğal Yaşam Parkı, 2000 dönüm arazi üzerine kurulu eşsiz bir yaşam alanı sunuyor.

Sayısız canlı türünü sınırları içerisinde barındıran Ormanya hem çocuklar hem de yetişkinler için bambaşka bir deneyim sunuyor. Hayvanlar için ayrılan kısımların yanı sıra kamp alanları ve Ormanköy ile bu harika parkta zaman geçirmek bir başka oluyor.

4. Kocaeli Ters Ev

Kocaeli Ters Ev
Kocaeli Ters Ev

Hemen her şehirde görmeye alışık olduğunuz Ters Ev konsepti Kocaeli’de de sizleri karşılıyor. Çocukların çok beğendiği bir konsept olarak tercih edilen Ters Ev, eğlenceli fotoğraflar çekmek için oldukça özel noktalardan bir tanesi.

Ev içinde aklınıza gelen her şeyin tersten inşa edilmiş olması ilgi çekici. Üstelik fotoğraf çekmek için farklı deneyimlere kapı aralamak da mümkün. Bu noktada Kocaeli’de gidilecek yerler konusunda Ters Ev oldukça özel!

5. Ayrı Gezegen Cam Teras

Ayrı Gezegen Cam Teras
Ayrı Gezegen Cam Teras

Kocaeli’nin ilgi çekici yerlerinden bir tanesi olan Ayrı Gezegen Cam Teras oldukça özel bir mekân olmayı başarıyor. Cam teras üzerinden Kocaeli’nin eşsiz manzarasını gözlemleyebileceğiniz bu noktada yemyeşil ormanlarla kaplı bir manzarayla karşı karşıya kalacaksınız.

Kartepe bölgesinde bulunan bu mekân Kocaeli gezisi esnasında herkesin listesine alması gereken yerlerden bir tanesi. Hem eşsiz fotoğraflar çekinebileceğiniz hem de çok özel lezzetleri tadabileceğiniz Ayrı Gezegen Cam Teras’ı keşfetmeden dönmemelisiniz!

6. Seyir 360 Kafe

Seyir 360 Kafe Kocaeli
Seyir 360 Kafe

Kocaeli’de Başiskele ilçesi sınırları içerisinde bulunan Seyir 360 Kafe, hâkim bir noktadan eşsiz bir manzara sunmayı başarıyor. Kafe konseptiyle hizmet veren mekânın lezzetleri dikkat çekici olsa da manzarası tek kelimeyle mükemmel.

Bu nedenle de Kocaeli’ne gelen herkesin görmesi gereken yerler arasında Seyir 360 Kafe var. Siz de rotanızı Kocaeli’ne çevirdiyseniz görülmesi gereken yerler listenize bu mekânı eklemelisiniz.

7. Sukay Botanik Wakepark

Sukay Botanik Wakepark
Sukay Botanik Wakepark

Kocaeli’de doğayla iç içe bir deneyim yaşamak isteyen hemen herkes için Sukay Botanik Wakepark dikkat çekiyor. Restoran konseptiyle Sapanca Gölü manzarasıyla iddialı lezzetleri tatmanızı sağlayan bu mekân adrenalin ve macera sporlarıyla da size özel deneyimlere imkân tanıyor.

Kocaeli’de eşsiz bir deneyim hedefiniz varsa tercihinizi mutlaka Sukay Botanik Wakepark’tan yana kullanmalısınız.

Sizin de, ‘Kocaeli’de Gidilecek 7 Mükemmel Yer’ listemize eklenmesini istediğiniz farklı mekanlar var ise bize yorum olarak mutlaka yazın! :)