Tuzla Marina Aquapark Waterland
Tuzla Marina Aquapark Waterland

İstanbullular için en gözde eğlence yerlerinden biri haline dönüşen Tuzla Marina Aquapark Waterland İstanbul, Viaport’ta açıldı ve İstanbul’un en büyük su parklarından biri olarak şimdiden birçok kişinin beğenisini kazanmış durumda. Özellikle yazın İstanbul dışına çıkmayan aileler için tercih edilebilecek en iyi lokasyonlardan biri haline dönüşen su parkında, birbirinden farklı ve eğlenceli su kaydırakları yer alıyor. Yazın kavurucu sıcaklarından bunalanlar için Marina Aquapark Waterland plajlara alternatif olarak çok daha eğlenceli bir serinlik paketi sunuyor.

Not: Ayrıca İstanbul’da gidilmesi gereken plajlara ve İstanbul’daki Aquaparklar listemize de bir göz atmanız öneririm.

Tuzla Marina Aquapark Waterland İstanbul

Marina Aquapark, denizin hemen kıyısında yer alıyor. 15 bin metrekarelik bir alana kurulu olan su parkında, 17 adet su kaydırağı var. Su parklarının en büyük eğlencelerinden birisi olan dalga havuzu da Marina’da en çok tercih edilen eğlence araçlarından biri. Ayrıca, sprey park ve özel tasarıma sahip çocuklar için oluşturulan eğlence bölümü de yer alıyor. Burayı diğer su parklarından ayıran önemli bir özellikten söz etmek gerekir. Aile yeri olarak ön plana çıkan su parkına beliril bir saate kadar damsız girmek söz konusu değil. Ayrıca, çift olmayan kişilerin havuza girmesi de yasaktır.

Marina Aquapark Waterland

Su parkının en büyük araçlarından birisini ifade eden 25 metrelik Looping Rocket adlı kaydırak, adrenalin tutkunları için özel tasarlanan su kayakları arasında yer alıyor. Bu kayak ile sadece 7 saniye içerisinde suya ulaşmak mümkün oluyor. Oldukça hızlı bir şekilde havuza ulaşmanın verdiği heyecan ve adrenalin ise, yetişkinleri tatmin edecek cinsten. Bu kayak modellerini çocuklar kullanmıyor; ancak marinada çocuklar için de tasarlanılan su kayakları var. Marina ‘yı ön plana çıkaran özelliklerden biri de, güvenliğe verilen önem. Erkek ve kadınlardan oluşan cankurtaran ekibi ve ayrıca çocuk bölümünde 18 yaşındaki bir cankurtaran yer alıyor.

En büyük dalga havuzu

Su parkı denilince akla ilk gelen eğlence araçlarından biri dalga havuzudur. Oldukça eğlenceli dalga havuzunun büyük ve dalgaların da kayda değer büyüklüğe sahip olmasının önemi inkar edilemez. Marina’da, İstanbul’un en büyük dalga havuzu var ve kullanıcılarını tatmin edici bir dalga potansiyeline sahip. Ayrıca, daha farklı bir deneyim ve eğlence yaşamak isteyenler için her saat başı köpük partisi düzenliyor. Bir de, bayanlara özel dans gösterileri de Marina’da sunulan imkanlar arasında bulunuyor.

Su sporu deneyimi yaşayın

Marina Waterland’da çok yönlü bir eğlence ve aktivite anlayışı var. Bu misyonun bir nedeni de yıllık 150 binden fazla Ortadoğulu turisti su parkı aracılığı ile İstanbul’a çekmek. 15 farklı su sporu etkinlikleri ile hem yerli hem de yabancı turistlere en iyi deneyimin yaşatılması hedefleniyor. En çok tercih edilen su sporlarından biri olan fast trip, diving, ringo veya sonar gibi su sporlarını Marina’da keşfedebilmek mümkün. Marina Aqupark içerisinde müzik, animasyon gösterileri ve dans etmek isteyenler için platformlar var. Ayrıca, adrenalin dolu bir eğlencenin ardından karnınızı doyurmanızı sağlayacak restoranlar da bulunuyor. Beş yıldızlı restoran içerisinde her bütçeye uygun menüler var.

Marina Aquapark Waterland

Bilmeniz gereken bazı kurallar

Marina Waterland, aile teması ile hizmet veren bir yer. Bu nedenle, 15 yaşından büyük çocukların damsız girmesi yasak. Saat 16’dan sonra damsız girişe izin veriliyor. Kadın havuzunu kullanacak bayanların ise, bonesiz havuza girmeleri yasak. Ayrıca, yağmur yağması halinde de para iadesi söz konusu değildir. Bu nedenle, gitmeden önce hava durumuna bakmadan bitlet almayın. Tesiste güvenliğe fazla önem veriliyor; bu nedenle de başkalarını rahatsız edici davranışlarda bulunanlar tesisten çıkarılabilir.

Marina Aquapark Waterland Giriş Ücretleri ve Ziyaret Saatleri

Giriş ücreti: Marina’ya giriş ücretleri iki farklı tarife var. Hafta içi fiyatları ile hafta sonu fiyatları arasında farklılık var. Hafta içi yetişkin ücretleri 65 lira, hafta sonu ise, 85 liradır. 4-12 yaş arası çocuklar için 45 lira olarak belirlenen tek bir fiyat tarifesi var.

Ziyaret saatleri: 10:00 – 19:00 arası giriş yapabilirsiniz.

Aquapark Waterland Nerede? Nasıl Gidilir?

Adres: Cami, İstanbul TR, Balıkçılar Sk. no:20/1, 34940 – Tuzla / İstanbul

Telefon: 0532 100 40 38

Nasıl gidilir?: Su parkı Tuzla’nın Cami mahallesinde yer alıyor. Özel aracı ile ulaşmak isteyenler Sahil yolu caddesi üzerinden Viaport eğlence merkezine ulaşabilir. Toplu ulaşımı kullanacak kişilerin Tuzla’ya, buradan ise, Viaport’ta giden minibüsleri kullanması gerekir. Konum bilgisi için tıklayın.