Ana sayfa Türkiye Seyahat Bilgileri

Ağustos Ayında Fethiye’de Hava Durumu – Nerede Ne Yapılır?

Ağustos Ayında Fethiye'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?
Ağustos Ayında Fethiye'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?

Ağustos ayında sıcak havanın etkisini Fethiye gibi enfes bir coğrafyada atlatmak istiyorsanız tatil planlamanızı şimdiden yapmaya başlayabilirsiniz. Yılın çok büyük bir bölümünde dünyanın farklı coğrafyalarından gelen insanları ağırlayan bu bölgede tatil yapmanın tadı çok başka.

Siz de unutulmaz bir deneyim yaşamak adına Ağustos ayında Fethiye bölgesini tercih edecekseniz hava durumu, hangi kıyafetleri giymeli gibi sorulara cevap arıyor olabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız bu çok özel yazıda hem bölgenin etkileyici atmosferini anlatacak hem de buraya geldiğinizde tatilinizi kolaylaştıracak ipuçlarına ulaşmanıza yardımcı olacağız. Gelin hep birlikte Fethiye’de keyifli bir tatilin detaylarına bakalım!

Kısa bilgi: Fethiye için bir gezi planınız varsa; Fethiye’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize bakabilir ya da sadece güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Fethiye Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize bir göz atabilirsiniz.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Yaz sıcaklarının artık etkisini iyice hissettirdiği Ağustos ayında Fethiye coğrafyası sezonun en yoğun günlerini yaşar. Bölgede pek çok insanın olması sıcakların da etkisi ciddi derecede artar. Siz de tatil için valizinizi hazırlıyorsanız sizi serinletecek ve boğmayacak kıyafetler tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezlerinden olan tişört, şort ve yazlık terliklerle keyifli Fethiye günleri sizleri bekliyor olacaktır.

Akşam vakitlerinde biraz daha resmi olmak ve akşam yemeğinizi şık restoranlarda yemek istiyorsanız yazlık bir gömlek, rahat bir pantolon, elbise ve etek sizin için ideal olur. Kıyafet tercih ederken tatil sezonunun modasına ayak uydurmak adına açık tonlarda ve çiçekli elbiseler şık tercihler olabilir.

Ağustos Ayında Fethiye’de Ne, Nerede Yapılır?

Bir tatil cenneti olmasının yanı sıra kültürel çeşitliliğin de çok ciddi düzeylerde olduğu Fethiye’de yaz tatilinizin son demlerini harika etkinliklere katılarak noktalandırabilirsiniz.

Bölgenin en ünlü lokasyonları olan Kelebekler Vadisi’nde keyifli dakikalar yaşarken yamaç paraşütü konusunda adrenalin dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bölgeye gelen pek çok ziyaretçinin gerçekleştirdiği aktiviteler arasında olan bu paraşütün yanı sıra çeşitli su sporları da sizleri bekliyor olacak.

Ağustos Ayında Fethiye’de Hava Durumu

Kavurucu sıcaklıkların hakim olduğu Fethiye’de Ağustos ayında ortalama hava sıcaklığı 26 °C düzeyinde olsa da zaman zaman termometrelerde 35°C’yi zorlayan sıcaklıklar görmek mümkün. Bu sıcaklıklardan kurtulmanın en kolay yolu ise ortalama 27°C sıcaklığında sularda serinlemek.

Dipnot: Fethiye’deki HaziranTemmuz ve Eylül aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.