Ana sayfa Türkiye Seyahat Bilgileri

Temmuz Ayında Fethiye’de Hava Durumu – Nerede Ne Yapılır?

Temmuz Ayında Fethiye'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?
Temmuz Ayında Fethiye'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?

Muğla’nın incisi olan Fethiye bölgesi için bir tatil planlıyorsunuz ve Temmuz ayında hava durumunu merek ediyorsunuz? O halde sizler için hazırladığımız bu enfes yazıda temmuz ayında gerçekleştireceğiniz tatili daha konforlu ve keyifli bir şekilde yaşamanıza olanak sağlayacak bilgiler sunuyoruz.

Fethiye; yılın büyük bir bölümünde insanların keyifli bir tatil geçirmek için tercih ettiği lokasyonların başında gelir. Ülkemizin tatil merkezleri arasında ön sıralarda bulunan ve kendine has coğrafyası ile bütün tatil severleri memnun etmeyi başaran bu bölgede yaz sıcaklarının etkisini azaltarak keyifli etkinliklere katılmak oldukça önemlidir. İşte konforlu bir tatil için çok özel bilgiler…

Kısa bilgi: Fethiye için bir gezi planınız varsa; Fethiye’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize bakabilir ya da sadece güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Fethiye Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize bir göz atabilirsiniz.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Yaz sezonunun etkisini iyice hissettirmeye başladığı bir dönem olan Temmuz ayında keyifli bir tatilin sırrı rahat ve serinletici kıyafetlerden geçer. Bu anlamda tatiliniz esnasında doğru kıyafetleri seçmeniz tatilden aldığınız tadı da çok önemli oranda yükseltecektir.

Fethiye’ye temmuz ayında geldiyseniz sıcaklığın iyiden iyiye hissedilmeye başladığını görebilirsiniz. Bu dönemde en doğru kıyafetler şort, tişört ve rahat terlikler olur. Özellikle gündüz saatlerinde tercih edilebilecek olan bu kıyafetler akşam saatlerinde yerini biraz daha resmi gömlek ve pantolona bırakabilir. Kadınlar için etek veya elbise tercihi oldukça doğru olur.

Temmuz Ayında Fethiye’de Nerede, Ne Yapılır?

Tatil sezonunun en zirve zamanları olarak ifade edilebilecek olan Temmuz ayı içerisinde Fethiye bölgesinde katılabileceğiniz aktiviteler oldukça fazladır. Heyecan ve adrenalin tutkunları için Babadağ’dan aşağıya doğru süzülebileceğiniz bir yamaç paraşütü deneyimi hiç de fena olmaz. Bunun yanı sıra Kelebekler Vadisi’nde keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Üstelik Fethiye’de gerçekleştireceğiniz aktiviteler bunlarla da sınırlı kalmıyor.

Temmuz ayında gerçekleşen Fethiye Nif Köyü Kiraz Festivali’ne katılarak tatilinize farklı bir heyecan katabilirsiniz.

Temmuz Ayında Fethiye’de Hava Durumu

Yaz tatilinizi keyifli bir şekilde geçirmek istediğiniz Fethiye’de Temmuz ayı sıcaklıkları ciddi değerlerdedir. Ortalama sıcaklık değerinin 26,2 °C olduğu bölgede en yüksek sıcaklıklara bakıldığında 34°C’yi zorlayan seviyeler görülür. Deniz suyu sıcaklığının ortalama 26 °C olduğu bölgede keyifli bir tatil için öğlen saatlerinde dışarı çıkmamanız önerilir.

Dipnot: Fethiye’deki HaziranAğustos ve Eylül aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.