Eylül Ayında Fethiye'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?
Eylül Ayında Fethiye'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?

Eylül ayında Fethiye tatili planlaması yapıyorsunuz ancak tatil sırasında işinize yarayacak bilgilere ulaşmakta güçlük mü çekiyorsunuz? Fethiye tatiliniz esnasında yanınızda bulundurmanız gereken kıyafetlerden bölgede katılabileceğiniz etkinliklere kadar her detayı sizler için sunduğumuz bu yazı sayesinde tatil planlamanızı başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ülkemizin en çok turist çeken bölgelerinin başında gelen Fethiye’ye Eylül ayında gitmenin tadı bir başkadır. Tatil severlerin yavaş yavaş tatillerine son verdikleri bu dönemde havanın da bir nebze serinlemeye başlaması ile birlikte Fethiye daha keyifli bir hal alır. Siz de bu dönemde tatil yaparak zamanınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Peki, kıyafet, hava durumu ve etkinlikler konusunda Fethiye’de Ağustos ayında sizleri neler bekliyor olacak?

Kısa bilgi: Fethiye için bir gezi planınız varsa; Fethiye’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize bakabilir ya da sadece güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Fethiye Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize bir göz atabilirsiniz.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Eylül ayında Fethiye tatiliniz için kıyafet seçiminde oldukça dikkatli olmanızda yarar vardır. Çünkü tam bir geçiş ayı olan Eylül; zaman zaman sıcakların bazen de serin havanın etkili olması ile bilinir. Enfes tatilinizi hastalıkla geçirmemek için kıyafet seçerken yanınıza hem yazlık şort, tişört ve terlik almalı hem de serinleyen havalara karşı sizi koruyacak ince hırka benzeri kıyafetlerinizi yanınızda bulundurmalısınız. Sonbahar aylarında zaman zaman görülen yağmurlara karşı da önlem olması maksadıyla yağmurluğunuzu da yanınıza almalısınız.

Eylül Ayında Fethiye’de Ne, Nerede Yapılır?

Sıcak havaların yerini serin esintilere bırakmaya başladığı Eylül ayında Fethiye havası oldukça güzeldir. İnsanların zaman zaman denize girdiği bazen de çeşitli aktivitelere katılarak vakit geçirdiği bu bölgede turistik mekanların çok da kalabalık olmaması sizin için oldukça keyifli deneyimlere kapı aralayacak. Eylül aynında bölgede gerçekleşen MilyonFest Fethiye burada katılabileceğiniz en dikkat çekici aktivitelerden bir tanesi olmayı başarıyor. Siz de bu etkinliğe katılarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Eylül Ayında Fethiye’de Hava Durumu

Eylül ayında bölgede hava sıcaklıklarının çok ciddi olmasa da önemli ölçüde düşüş gösterdiğini vurgulamak gerekir. Ortalama hava sıcaklığının 23°C düzeyinde olduğu bu bölgede en yüksek sıcaklıklar 33°C dolaylarındadır. Özellikle akşam saatlerinde favanın çok ciddi bir şekilde serinlediği ifade edilebilir. Fethiye’nin en dikkat çekici dönemi olan Eylül dönemini siz de keyifli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Dipnot: Fethiye’deki HaziranTemmuz ve Ağustos aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.