Ana sayfa Türkiye Seyahat Bilgileri

Haziran Ayında Fethiye’de Hava Durumu – Nerede Ne Yapılır?

Haziran Ayında Fethiye'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?
Haziran Ayında Fethiye'de Hava Durumu - Nerede Ne Yapılır?

Akdeniz ve Ege coğrafyasının kesişim noktasında bulunan ve ülkemizin en ilgi çekici turistik bölgelerinden bir tanesi olan Fethiye’de bir tatil planlaması mı yapıyorsunuz? Her mevsimi ayrı güzel olan Fethiye’de yapacağınız planlama Haziran ayına denk geliyorsa hava durumu ve kıyafet konusunda kafanızda pek çok soru işareti oluşur.

Hangi kıyafetleri almanız gerektiğini düşünürken bir yandan da hava durumu gibi konular kafanızı kurcalıyor olabilir. Şimdi gelin hep birlikte yılın en sıcak aylarından bir tanesi olan Haziran ayında Fethiye nasıl daha yakından inceleyelim!

Kısa bilgi: Fethiye için bir gezi planınız varsa; Fethiye’de gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize bakabilir ya da sadece güneş, kum ve denizin tadını çıkartmak istiyorsanız Fethiye Plajlar ve Koyları için oluşturduğumuz listemize bir göz atabilirsiniz.

Kıyafet Ne Getirmeliyim?

Fethiye’ye gelmeden önce tam bir tatil cennetine doğru yola çıkacağınızı bilmelisiniz. Bu anlayıştan hareketle deniz ve plajın tadını çıkarmak için bikini, mayo ve diğer ekipmanları yanınıza almayı unutmayın. Günlük kullanım için yanınıza alacağını kıyafetler için hangi bölgeye gideceğiniz büyük önem taşır. Zira Fethiye’de deniz kenarında bir yerde tatil yapacaksanız sıcaklar ciddi derecede boğucu olur. Ancak biraz daha yükseklerde zaman zaman serinleyen havanın etkisini hissedebilirsiniz.

Yanınıza yaz aylarının vazgeçilmezleri olan şort, tişört ve parmak arası terliklerinizi mutlaka almalısınız. Her ihtimale karşı yanınızda ince bir hırka da bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. Sıcak yaz aylarında tatilinizi hastalıkla geçirmek istemezsiniz değil mi?

Haziran Ayında Fethiye’de Nerede, Ne Yapılır?

Yaz tatilimi deniz kenarında serinlemek ve güneşlenmek ile geçirmek istiyorum diyorsanız bu konuda en doğru mekânlardan bir tanesindesiniz diyebiliriz. Bunun yanı sıra Fethiye’de yamaç paraşütü ve çeşitli su sporlarının tadını çıkarmayı asla ihmal etmemelisiniz. Üstelik haziran ayında Fethiye’de nerede, ne yapılır sorusuna harika festivallerle cevap vermek mümkün. Haziran ayının sonlarına doğru gerçekleşen Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali ve Sacred Aeon Festivali’ni kaçırmamanızı söylemek gerekir.

Haziran Ayında Fethiye’de Hava Durumu

Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin kesişim noktasında bulunsa da Akdeniz İklimi’nin etkilerini fazlasıyla hissettiren bu şehirde sıcaklıklar haziran ayı ile birlikte ciddi artış gösterir. Bu ayda ortalama en yüksek hava sıcaklığı 30 °C düzeyindeyken en düşük hava sıcaklığı ise 20 °C olur. Deniz suyu sıcaklığının 25 °C olduğu bu bölgede yaz tatilinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Dipnot: Fethiye’deki TemmuzAğustos ve Eylül aylarına ait güncel hava durumu ve yapılacak hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi şöyle alalım.