Aksazlar Koyu
Aksazlar Koyu

Fethiye‘nin batısında, merkezden yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta, yarımada şeklinde olan bölgede Oyuktepe Koyları olarak adlandırılan koylar bulunuyor. Bu yazımızda bu koylardan birisi olan Aksazlar Koyu hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız. Daha önce yarımada üzerinde bulunan Büyük Boncuklu KoyuKüçük Boncuklu Koyu ve Küçük Samanlık Koyu hakkında yazılarımıza göz atarak o koylar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Aksazlar Koyu genel bilgileri, özellikleri, giriş ücreti, plajı yanı sıra nerede? Nasıl gidilir? Bilgilerine bu yazımızda.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken daha dolu bir gün geçirmeniz için Fethiye’de gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Ayrıca Fethiye’deki plajlar ve koylara buradan ulaşabilirsiniz.

Aksazlar Koyu Genel Bilgiler

Koy, yarımada şeklinde bulunan bir alanda, Fethiye merkeze yaklaşık 10 dakikalık mesafede bulunuyor. Koyun içerisinde piknik ve kamp alanları yanı sıra özel işletmeye ait plaj da mevcut.

Eşsiz bir körfez manzarasına sahip olan koyda yeşil ve mavinin birbirinden güzel tonlarına da rastlamanız mümkün.  Doğanın bizlere sunabileceği pek çok güzelliğe burada şahitlik edebilirsiniz.

Kamp yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği koy aynı zamanda düğün, nişan gibi pek çok organizasyona da ev sahipliği yapmaktadır.

Aksazlar Koyu Kamp Alanı Özellikleri

Aksazlar Koyu Kamp Alanı
Aksazlar Koyu Kamp Alanı

Leb-i Derya Restoran tarafından işletilen Aksazlar Camping adında kamp alanı bulunmaktadır. Kamp alanının oldukça geniş ve ferah olduğunu söyleyebiliriz. İşletmeye ait bir otoparkı da mevcut. Duş, tuvalet ve soyunma kabinleri gibi temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanlar da bulunuyor.

Kamp alanının bir diğer özelliği de işletmeye ait olan bir plajı. Gelin biraz da bu plajdan bahsedelim;

Aksazlar Koyu Plajı Özellikleri ve Giriş Ücreti 2022

Aksazlar Koyu Plajı
Aksazlar Koyu Plajı

Plajın en büyük özelliği doğal bir plaj olmaması. Özel beyaz kum getirilerek dizayn edilen plaj oldukça estetik bir görünüme sahip olmasının yanı sıra çok da düzenli. Şezlonglar ve şemsiyelerin yanı sıra duş, tuvalet ve giyinme kabinleri de bulunuyor.

Dalgasız ve sığ denizi olmasına rağmen biraz bulanık suyu olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklu aileler ve çok iyi yüzme bilmeyenler için uygun olsa da dalış için uygun değildir.

Giriş ücreti (Kişi Başı): 35 TL

Şezlonglar : 20 TL
Şemsiye : 15 TL

*Kamp yapmak için buraya gelip kamp ücreti ödeyenler plajdan herhangi bir ücret ödemeden faydalanabiliyorlar.

Aksazlar Camping Giriş Ücreti 2022

Kamp ücreti (Çadır Başı): 75 TL

Karavan Ücreti : 300 TL

Aksazlar Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Aksazlar Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Aksazlar Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Keçiler Mahallesi, Fevzi Çakmak Cad. No: 62 – Fethiye / MUĞLA

Ulaşım: Fethiye sahil yolundan Fevzi Çakmak Caddesi üzerinden Aksazlar’a doğru devam ederken limanı ve tersaneyi geçtikten sonra yolun sağında girişini görebilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayın.