Küçük Samanlık Koyu
Küçük Samanlık Koyu
Küçük Samanlık Koyu Plaji
Küçük Samanlık Koyu Plaji

Tatil için Fethiye’yi seçenlere yarımada turu yapmalarını kesinlikle öneriyoruz. Hem merkeze yakın konumu hem ulaşılabilir olması hem de sessiz sakin birbirinden güzel koyları ile yarımada kesinlikle tatil planlarınız içerisinde yer almayı hak ediyor. Daha önce yarımada üzerinde bulunan Aksazlar Koyu, Kuleli KoyuBüyük Boncuklu Koyu, Küçük Boncuklu Koyu ve Büyük Samanlık Koyu hakkında yazılarımıza göz atarak o koylar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda Küçük Samanlık Koyu Plajı özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri yanı sıra işinize yarayacak bilgileri paylaşmaya çalıştık.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken daha dolu bir gün geçirmeniz için Fethiye’de gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Ayrıca Fethiye’deki plajlar ve koylara buradan ulaşabilirsiniz.

Küçük Samanlık Koyu Plaji Genel Bilgiler

Buranın yerlileri Samanlık Koyu olarak söylese de Küçük Samanlık Koyu ve Büyük Samanlık Koyu olarak 2 farklı koy bulunur.

Koy sessiz ve sakin. Huzur verici bir güzelliğe sahip. Ama yaz aylarında hem yerli halkın hem de yerli turistlerin burayı tercih etmesi sonucu özellikle hafta sonları çok yoğun oluyor. Plan yaparken Mayıs-Haziran ya da Eylül-Ekim aylarını tercih etmenizi öneririz

Koy aynı zamanda yelkenli tekneler, gezi tekneleri ve yatların uğrak noktası konumundadır.

Küçük Samanlık Koyu Plajı Özellikleri

Küçük Samanlık Koyu Özellikleri
Küçük Samanlık Koyu Özellikleri

Koy daha önce de belirttiğimiz gibi sessiz ve sakin yapısı ile tatil beklentisi huzur olanlara ilaç gibi geliyor. Bir taraftan yemyeşil ağaçların rüzgâr sesi diğer tarafta masmavi denizden gelen su sesi yıl boyunca üzerinizde biriken sinir, stres, yorgunluk kısaca ne kadar negatif şey varsa alıp götürüyor.

Küçük Samanlık Koyu Plajı

Küçük Samanlık Koyu Plajı
Küçük Samanlık Koyu Plajı

Sıra geldi koyun en çok merak edilen kısmına. Koy cam gibi berrak ve temiz bir denize sahip. Deniz aynı bir akvaryum gibi. Yüzerken pek çok deniz canlısına rastlayabilirsiniz. Deniz üzerinde atlamak için 2 tane iskele bulunuyor. Özellikle gençler oldukça eğlenceli vakit geçirebilirler.

Özellikle çocukların çok sevebileceği minik taşlı, sığ ve dalgasız bir plaja sahip. Çakıl taşları can yakmasa da çocuklar için yanınızda plaj ayakkabısı bulundurmanızda fayda olabilir.

Kendi şemsiye ve havlunuzu serip yayılabileceğiniz bir plaj. Ayrıca plaj içerisinde şezlong, şemsiye, köşk, masa ve sandalye gibi kiralama hizmetleri sunan bir tesis bulunuyor. Bu tesis içerisinde restoran, bar ve büfe de bulunuyor.   Buradan ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Tesisin özellikleri bunlarla da sınırlı değil. Çocuklarınız çocuk oyun alanında eğlenceli vakit geçirirken siz de mangalınızı yapıp hem mangalın hem de denizin keyfini aynı gün içerisinde çıkarabilirsiniz. Duş, tuvalet ve soyunma kabinleri de oldukça temiz ve bakımlı.

Eğer tüm bunlar sizin için tatmin edici gelmediyse, ben sadece denizde eğlenmek istiyorum diyorsanız sizler için de deniz bisikleti ya da kano hizmeti sunduğunu belirtelim.

Küçük Samanlık Koyu Plajı Giriş Ücreti 2022

Koya giriş ücretsiz. Ancak araç ile gelenlerden 20 TL otopark ücreti alınıyor. Bunun haricinde tesis içerisinde kiralama hizmetlerinden yararlanmak isteyebilirsiniz. Bunların ücretleri de şu şekilde;

Şezlong: 30 TL

Şemsiye: 25 TL

Köşk (Çardak): 120 TL

Üstü Açık Köşk (Çardak): 80 TL

Masa: 40 TL

Sandalye: 10 TL

Küçük Samanlık Koyu Plajı Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Küçük Samanlık Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Küçük Samanlık Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Küçük Samanlık Koyu Karagözler Mahallesi – Fethiye / MUĞLA

Ulaşım: Fethiye’nin batısında yer alan ve merkeze 4 kilometre uzaklıkta olan koya ulaşım varsa özel aracınızı ile yoksa da merkezden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır.

Araç ile gelecek olanlar, karagözler, tersane, letonya yolunu izleyerek ortalama 10 dakikada buraya ulaşabilirler.

Dolmuş ile gelmek isteyenlere de ücretinin kişi başı 8 lira olduğunu hatırlatalım. Konum bilgisi için tıklayın.