Küçük Boncuklu Koyu
Küçük Boncuklu Koyu

Tatil için Fethiye’yi seçenlere yarımada turu yapmalarını kesinlikle öneriyoruz. Hem merkeze yakın konumu hem ulaşılabilir olması hem de sessiz sakin birbirinden güzel koyları ile yarımada kesinlikle tatil planlarınız içerisinde yer almayı hak ediyor. Daha önce yarımada üzerinde bulunan Aksazlar Koyu, Kuleli KoyuBüyük Boncuklu Koyu, Küçük Samanlık Koyu ve Büyük Samanlık Koyu hakkında yazılarımıza göz atarak o koylar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda Küçük Boncuklu Koyu Plajı özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri yanı sıra işinize yarayacak bilgileri paylaşmaya çalıştık.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken daha dolu bir gün geçirmeniz için Fethiye’de gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Küçük Boncuklu Koyu Genel Bilgileri

Çok şükür ki el değmemiş güzelliğe sahip yerler hala varlar. Bu koylar da onlardan birisi işte. Masmavi denizin sarıçam ağaçları ile kucaklaştığı noktada bulunup bir taraftan denizin tadını çıkarırken diğer taraftan ağaçların sesini dinleyerek masalsı bir tatil geçirebilirsiniz.

Oldukça bakir olan koyun aynı zamanda yelkenli tekneler ve yatların da uğrak yeridir. İnsan böyle bir yerde tatil yaparken karşısında yatları görünce ister istemez o yatlardan birinde ben olmalıydım diye iç geçirmiyor değil.

Küçük Boncuklu Koyu Özellikleri

Küçük Boncuklu Koyu Özellikleri
Küçük Boncuklu Koyu Özellikleri

Aslında nasıl bir yer ile karşılaşacağınızı araçta anlamaya başlıyorsunuz. Dar ve kıvrımlı yolda ilerlerken bir tarafta yeşilin büyüleyici güzellikleri diğer tarafta yer yer kaybolan ama kokusu hep burnunuzda olan ege denizi. Koya ilk girişte beklediğinizden daha güzel bir manzara ile karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz. Tabi beklentiniz havalı bir Beach ya da yüksek sesli müzik değil de sessiz sakin bir ortam ise. İşte koyun en büyük özelliği bu huzur ve dinlendirici sessizliği.

Küçük Boncuklu Koyu Plajı

Küçük Boncuklu Koyu Plajı
Küçük Boncuklu Koyu Plajı

Cam gibi berrak, akvaryum kadar canlı ve bir o kadar da sakin bir deniz ile karşılıyor sizi plaj. Yer yer kumsal olsa da çoğu yer çakıl. Özellikle de denizin tabanı büyük çakıl taşları ile dolu. Bu biraz can sıkıcı olsa da plaj ayakkabınız yanınızda ise dert etmenize gerek yok.

Denizin seviyeyi yavaş yavaş derinleşiyor. Bu çocuklu aileler ve fazla yüzme bilmeyenler için oldukça güzel bir haber.

Son olarak da merak edenler için söyleyelim burada konaklama imkânı yok.

Küçük Boncuklu Koyu Giriş Ücreti 2022

Giriş için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Havlunuzu ve şemsiyenizi alıp gelebilirsiniz. Sadece araç ile gelenlerden 20 TL otopark ücreti alıyorlar. Bunun dışında Koy içerisinde bulunan tesislerden aldığınız hizmetler için ücret ödemeniz gerekiyor. Bu tesislerde ücretsiz olan hizmetler ise; soyunma kabini, duş ve tuvaletler. Eğer şezlong, şemsiye veya çardak kiralamak isterseniz de onların ücretleri de şu şekilde;

2 Şezlong + 1 Şemsiye: 150 TL

Çardak: 120 TL

Küçük Boncuklu Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Küçük Boncuklu Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Küçük Boncuklu Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Keçiler Mahallesi – Fethiye / MUĞLA

Ulaşım: Fethiye’nin batısında yer alan ve merkeze 4 kilometre uzaklıkta olan koya ulaşım varsa özel aracınızı ile yoksa da merkezden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır.

Araç ile gelecek olanlar, karagözler, tersane, letonya yolunu izleyerek ortalama 10 dakikada buraya ulaşabilirler.

Dolmuş ile gelmek isteyenlere de ücretinin kişi başı 6 lira olduğunu hatırlatalım. Konum bilgisi için tıklayın.