Büyük Boncuklu Koyu
Büyük Boncuklu Koyu

Tatil için Fethiye’yi seçenlere yarımada turu yapmalarını kesinlikle öneriyoruz. Hem merkeze yakın konumu hem ulaşılabilir olması hem de sessiz sakin birbirinden güzel koyları ile yarımada kesinlikle tatil planlarınız içerisinde yer almayı hak ediyor. Daha önce yarımada üzerinde bulunan Aksazlar Koyu, Kuleli KoyuBüyük Samanlık Koyu, Küçük Samanlık Koyu ve Küçük Boncuklu Koyu hakkında yazılarımıza göz atarak o koylar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda Büyük Boncuklu Koyu Plajı özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri yanı sıra işinize yarayacak bilgileri paylaşmaya çalıştık.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken daha dolu bir gün geçirmeniz için Fethiye’de gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Ayrıca Fethiye’deki plajlar ve koylara buradan ulaşabilirsiniz.

Büyük Boncuklu Koyu Genel Bilgileri

El değmemiş doğal güzellikleri görünce gerçekten doğanın büyüsüne kapılıp gidiyor insan. Böylesi bir yerde de doğanın bize sunduklarına bakarken bir anda kendinizi hayal kurarken buluyorsunuz. Sonra burada bir hafta on gün kalacağınız aklınıza gelince her anın tadını doya doya çıkarmak istiyorsunuz. Bazıları burada yaşayanlar kadar şanslı olamıyor maalesef.

Büyük Boncuklu Koyu Özellikleri

Büyük Boncuklu Koyu Özellikleri
Büyük Boncuklu Koyu Özellikleri

Koy çevresinde pek de azımsanmayacak kadar büyük bir mesire alanı bulunuyor. Özellikle hafta sonları ziyarete gelen yerli turistlere bir de yaz sezonu çevre illerden gelenler eklenince yoğun olması kaçınılmaz oluyor. Ama yine de rahat rahat piknik ve mangal yapabileceğiniz bir alan ve masa bulabilirsiniz. O derece büyük bir alan işte.

Alan içerisinde dağ bisikleti yapılabilecek bir bisiklet parkuru yanı sıra, çocuklar için oyun alanı ve yürüyüş parkuru mevcut.

Duş, soyunma kabini ve tuvalet gibi temel ihtiyaç alanları da var ve ücretsiz.

Büyük Boncuklu Koyu Plajı

Büyük Boncuklu Koyu Plajı
Büyük Boncuklu Koyu Plajı

Küçük Boncuklu Koyu için yazdığımız bilgiler burası için de geçerli aslında. Yine de o yazımızı okumayanlar için tekrar edelim.

Cam gibi berrak, akvaryum kadar canlı ve bir o kadar da sakin bir deniz ile karşılıyor sizi plaj. Yer yer kumsal olsa da çoğu yer çakıl. Özellikle de denizin tabanı büyük çakıl taşları ile dolu. Bu biraz can sıkıcı olsa da plaj ayakkabınız yanınızda ise dert etmenize gerek yok.

Denizin seviyeyi yavaş yavaş derinleşiyor. Bu çocuklu aileler ve fazla yüzme bilmeyenler için oldukça güzel bir haber.

Burada bir fark var sadece o da orman içirişinde kamp yaparak konaklama imkanınınız bulunuyor. Kamp malzemelerini yanınıza almayı unutmayın çünkü burayı gördükten sonra akşamına dönmek istemeyeceksiniz.

Su sporları sevenler için güzel bir haberimiz var. Plajda kano kiralayabilir, tüplü dalış yapabilir ya da yelkenli ile koy içerisinde gezinti yapabilirsiniz.

Büyük Boncuklu Koyu Giriş Ücreti 2022

Giriş için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Havlunuzu ve şemsiyenizi alıp gelebilirsiniz. Sadece araç ile gelenlerden 25 TL otopark ücreti alıyorlar. Bunun dışında Koy içerisinde bulunan tesislerden aldığınız hizmetler için ücret ödemeniz gerekiyor. Bu tesislerde ücretsiz olan hizmetler ise; soyunma kabini, duş ve tuvaletler. Eğer şezlong, şemsiye veya çardak kiralamak isterseniz de onların ücretleri de şu şekilde;

Şezlong: 20 TL

Şemsiye: 20 TL

Çardak: 120 TL

Büyük Boncuklu Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Büyük Boncuklu Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Büyük Boncuklu Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Keçiler Mahallesi – Fethiye / MUĞLA

Ulaşım: Fethiye’nin batısında yer alan ve merkeze 4 kilometre uzaklıkta olan koya ulaşım varsa özel aracınızı ile yoksa da merkezden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır.

Araç ile gelecek olanlar, karagözler, tersane, letonya yolunu izleyerek ortalama 10 dakikada buraya ulaşabilirler.

Dolmuş ile gelmek isteyenlere de ücretinin kişi başı 6 lira olduğunu hatırlatalım. Konum bilgisi için tıklayın.