Muğla Dalaman Havalimanı Taksi Ücretleri
Dalaman Havalimanı Taksi Ücretleri - Muğla

Turizm’in göz bebeği Muğla’ya giderken Dalaman Havalimanı’na geldiğinizde karışılacağınız yüklü taksi ücretleri ile tatiliniz zehir olsun istemiyorsanız bu tasarruf dolu yazımız tam size göre.

Turizm bölgesi Muğla’nın Dalaman ilçesindeki havalimanı 1981’de faaliyetlerine başladı. Hem iç hem de dış hatlara sahip Dalaman Havalimanı yolcu kapasitesi 10 milyondur. Ülkemizdeki diğer havalimanlarından farklı olarak hem sivil hem de askeri amaçlı kullanılan Dalaman Havalimanı, Hava Meydan Müdürlüğü ile birlikte Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na da bağlı bir havalimanıdır.

Önemli bilgi: Özellikle bu bölgede bir birinden güzel yerler, tarihi bölgeler, plaj ve koylar var. Bu eşsiz yerleri keşfetmek istiyorsanız; Muğla gezilecek yerler ve Fethiye gezilecek yerler son olarak da Fethiye plajlar ve koyları için oluşturduğumuz ayrıntılı gezi yazılarımıza bir göz atabilirsiniz.

Muğla Dalaman Havalimanı Taksi Ücretleri Ne Kadar?

Özellikle yaz döneminde oldukça hareketlenmeye başlayan havalimanında yolculara en iyi hizmeti sunmak için ulaşım ve taksi hizmetlerine ayrı bir önem veriliyor. Havalimanında farklı sınıflarda hizmet veren çeşitli taksiler yer alıyor.

Havaalanı Konumu, Merkezlere Uzaklığı

Dalaman Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık olarak 94 kilometre. Dalaman merkeze uzaklıksa 6 kilometre kadar. Muğla’nın turizm cennetlerinden birini ifade eden Fethiye’ye uzaklık, 50 kilometre. Ayrıca Ölüdeniz’e 70, Marmaris’e olan uzaklık da 89 kilometredir. Bunların yanı sıra Dalaman Havalimanı’ndan Göcek’e gitmek için 24 kilometrelik, Dalyan’a ulaşmak içinse 30 kilometrelik bir yolun kat edilmesi lazımdır.

Muğla Dalaman Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Muğla Dalaman Havalimanı Ulaşım
Dalaman Havalimanı Ulaşım

Dalaman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için ilk akla gelen alternatiflerden biri HAVAŞ otobüsleridir. Bunun yanı sıra rent a car, sarı ve turkuaz taksiler de en çok kullanılan ulaşım seçenekleri arasında.

HAVAŞ ile Fethiye, Dalaman merkez, terminal, Göcek ve Adnan Menderes Bulvarı gibi şehrin merkezi konumlarına ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilir. Ayrıca hem konforlu hem de daha hızlı bir çözüm için havalimanı taksi hizmetlerinden yararlanılabilir.

Dalaman Havalimanı Taksi Tarife Ücretleri ve Fiyat Bilgisi

Dalaman Havalimanı taksilerinde 24 saat aynı tarife geçerlidir. Şehir taksilerinde ise gece tarifeleri farklılıklar arz edebilir. Havalimanı taksi açılış ücreti 5 lira, kilometre başına işleyen ücret ise yaklaşık 4 liradır. Taksi ile Marmaris’e gitmek için ortalama 340 lira, Fethiye’ye içinse 220 liralık ödeme yapılması gerekebilir.

En düşük 35 lira ile Dalaman Merkeze sağlanan ulaşımdır. Bununla birlikte en çok tercih edilen Göcek’e 125 liralık, Dalyan’a ise 135 liralık bir taksi ücreti ödenmesi gerekebilir. Dalaman Havalimanı ile Dalaman Terminal arası taksi ücreti ortalama 60 liradır.

Sizlerde Muğla Dalaman Havalimanı taksi ücretleri konusunda bir şeyler eklemek isterseniz bize yorum olarak mutlaka yazın.