İstanbul’da Bayramda Gezilecek Yerler | En Güzel 10 Mekan Önerisi

İstanbul'da Kurban Bayramında Gezilecek Yerler
İstanbul'da Bayramda Gezilecek Yerler

Kurban Bayramı yaklaşırken planlamanızı yaparak İstanbul’da bayramda gezilecek yerler araştırması mı yapıyorsunuz? O halde sizin için hazırladığımız bu çok özel listeyi değerlendirmeye ne dersiniz?

Birbirinden özel lokasyonları içeren listemizde sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmek çok daha avantajlı olacak.

Önemli bilgi: Bu yazımızda İstanbul‘un en güzel yerlerini sizi sıkmadan kısaca listelemeye çalıştık. Ama İstanbul gezilecek yerler hakkında tam listeye ulaşmak isterseniz bu gezi yazımızı da mutlaka okuyun.

İstanbul’da Bayramda Gezilecek Yerler Listesi

Şimdi İstanbul’un bayramda gezilecek birbirinden özel noktalarını değerlendirmeye başlayabilirsiniz. İşte birbirinden değerli 10 farklı mekân!

Kısa bilgi: Tanıttığımız yerler hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isterseniz linklediğimiz yerlere tıklamanız yeterli olacaktır. :)

1. Park of İstanbul

Park of İstanbul
Park of İstanbul

İstanbul’da Çekmeköy sınırları içerisinde bulunan Park of İstanbul, Doğa ve Yaşam Kompleksi konseptini benimsemiş oldukça önemli lokasyonlardan bir tanesi.

Doğal yaşamı ziyaretçilerle buluşturan tesiste hem aileler hem de çiftler için eğlenmek adına pek çok nokta var. Zaman zaman farklı hayvan türleriyle iç içe olabileceğiniz bazen de çocuklarınızın eğlenceli anlar yaşayacağı Park of İstanbul’da size özel bir deneyim yaşayabileceğinizi söylemek gerekir!

2. İstanbul Kelebek Çiftliği

İstanbul Kelebek Çiftliği
İstanbul Kelebek Çiftliği

Türkiye’nin ilk kelebek çiftliği olarak bilinen İstanbul Kelebek Çiftliği, İstanbul’da bayram planlaması yapan herkesin mutlaka gezmesi gereken yerlerden biri.

Botanik Park konseptiyle doğal yaşamı sizlerle buluşturan bu çok özel alanda siz de kusursuz bir deneyim yaşayabileceğinizi kesinlikle unutmamalısınız. Birbirinden özel kelebek türlerini keşfedebileceğiniz İstanbul Kelebek Çiftliği, Beykoz’da sizlerle buluşmayı bekliyor.

3. Miniatürk Açık Hava Müzesi

Miniatürk Açık Hava Müzesi
Miniatürk – İstanbul’da Bayramda Gezilecek Yerler

Anadolu’da yaşamış bütün uygarlıklardan izleri ‘minyatür’ olarak keşfedebileceğiniz Miniatürk Açık Hava Müzesi’ni keşfetmeye hazır mısınız? İstanbul’da bayramda gezmek adına tercih edebileceğiniz bir seçenek olarak dikkatleri çeken Miniatürk Müzesi ‘Büyük Ülkenin Küçük Bir Modeli’ sloganıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Görsel anlamda adeta masalsı bir güzelliği sunmayı amaçlayan bu müzede sevdiklerinizle vakit geçirmek bir başka olacak.

4. Nakkaştepe Millet Bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi
Nakkaştepe Millet Bahçesi

Bayramda sevdiklerimle zaman geçirmek istiyorum diyorsanız Nakkaştepe Millet Bahçesi tam size göre bir seçim olacak! Enfes bir noktada konumlanmış olması bu bahçede yaşayacağınız deneyimi bir başka seviyeye taşıyor.

Üstelik parkları ve piknik alanları sayesinde de bu bahçede olmak çok ayrıcalıklı hissettiriyor. 50 bin m2 alan üzerine kurulu görkemli bir dinlenme alanı olan Nakkaştepe Millet Bahçesi bayramda zaman geçirmek adına ideal noktaların başında geliyor!

5. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

İstanbul’da doğallığı fazlasıyla hissettiren noktalardan bir tanesi olarak Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde zaman geçirmek sizin için de çok değerli olacak.

1995 yılında bir hatıra parkı olarak tasarlanan ve zamanla botanik bahçeye dönüşen mekânda birbirinden özel canlı türlerini keşfetme imkânına sahip olabileceksiniz. İstanbulluların nefes alabilmesi için ideal bir yer olan bu nokta bayramda gezmek için de kusursuz bir seçenek!

6. Otağtepe Fatih Korusu Tabiat Parkı

Otağtepe Fatih Korusu
Otağtepe – İstanbul’da Bayramda Gezilecek Yerler

İstanbullular tarafından Otağtepe olarak da bilinen Fatih Korusu Tabiat Parkı uzun yıllardır İstanbul’da bir nefes alma noktası olarak tercih ediliyor. Konumu itibarıyla oldukça dikkat çekici noktalardan biri olması mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almasına neden oluyor.

Boğaza nazır bir noktada bulunan Fatih Korusu doğallığı fazlasıyla hissettirmeyi başarıyor. Bu nedenle de Fatih Korusu’na geldiğinizde sanki İstanbul’da değil başka bir yerdeymişsiniz gibi hissedeceksiniz.

7. Galataport İstanbul

Galataport İstanbul
Galataport İstanbul

Galataport İstanbul dünyada adından söz ettiren seçeneklerden bir tanesi! Sadece görsel anlamda değil sunduğu tarihi ve kültürel fırsatlarla da İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken bu noktayı bayramda keşfetmeye ne dersiniz?

Kendine has bir ekosistemi olan Galataport İstanbul’da daha önce hiç yaşamadığınız duygulara kapı aralama şansınız olacak!

8. Hupalupa Eğlence Parkı

Hupalupa Eğlence Parkı
Hupalupa – İstanbul’da Bayramda Gezilecek Yerler

Bayramda sadece mekân mekân gezmek istemiyorsanız listemizin en özel seçeneklerinden bir tanesi olan Hupalupa Eğlence Parkı konusunda harika bir deneyim yaşamaya başlayabilirsiniz.

Hem yetişkinler hem de çocuklar için kusursuz bir eğlence fırsatı sunan Hupalupa Eğlence Parkı bayramda mutlaka tercih edilmesi gereken noktalardan bir tanesi. Üstelik içeriği girdiğinizde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacak ve bir daha gelmek isteyeceksiniz.

9. Darlık Barajı Kamp Alanı

Darlık Barajı Kamp Alanı
Darlık Barajı Kamp Alanı

Kusursuz bir deneyim yaşamak istiyor ve doğallığı da göz ardı etmeyi bilmiyor musunuz? O halde bayramda rotanızı Darlık Barajı Kamp Alanı’na doğu çevirmeye ne dersiniz.

Kusursuz bir deneyim ve çok daha fazlasını tercih etmek adına siz de kamp malzemelerinizi yanınıza alarak bu bayramı huzurlu bir ortamda geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem bayramı farklı bir aktivite ile geçirecek hem de İstanbul’un bütün güzelliklerini keşfedebileceksiniz.

10. Ayvat Bendi Tabiat Parkı

Ayvat Bendi Tabiat Parkı
Ayvat Bendi Tabiat Parkı

Belgrad Ormanı içerisinde bulunan 9 tabiat parkından bir tanesi olan Ayvat Bendi Tabiat Parkı ile kusursuzluğu yakalamayı ister misiniz? Sıra dışı bir deneyim yaşamak adına yapacağınız sadece bayram planlamanızı yapmak.

Tertemiz havası ve huzur verici ortamıyla buraya gelenleri büyüleyen Ayvat Bendi Tabiat Parkı sayesinde İstanbul’da gezilecek yerler arasında en özel seçenekleri tercih edebileceksiniz!

Sizin de, ‘İstanbul’da Bayramda Gezilecek Yerler’ listemize eklenmesini istediğiniz farklı rotalar var ise bize yorum olarak mutlaka yazın! :)