LEGOLAND Discovery Center | Ziyaret ve Giriş Ücreti

3,000 metrekare üzerine inşa edilen ve içerisinde 12 faklı bölüm bulunan LEGOLAND Discovery Center İstanbul 2015 yılında kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Eğlence merkezi Doğu Avrupa ve Türkiye’de açılan ilk Legoland Discovery Center olma özelliğini de taşımaktadır.

LEGOLAND Discovery Center İstanbul Hakkında Bilgiler

Doğu Avrupa ve Türkiye’de açılan ilk Legoland Discovery Center olma özelliğini taşıyan Legoland Discovery Center İstanbul 2015 yılında kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. 3.000 metre karelik bir alana yayılmış olan eğlence merkezinin içerisinde birbirinden eğlenceli 12 farklı bölüm bulunmaktadır.

Bu bölümler hakkında detaylı bilgileri aşağıda sizlere paylaşmaya çalışacağız. Bu özelliklerin haricinde ziyaret etmek isteyenlerin bilmesi gereken en önemli huşulardan birisi de 14 yaşından küçük bir çocuk yanınızda yoksa yetişkin olarak içeriye giriş yapamıyorsunuz.

Gezinti 4 boyutlu mini bir sinemayla başlıyor. Tabi ki bu sinema Legolar üzerine çekilmiş kısa bir film. Sonrasında ise gezintinize “Lego Fabrikası” ile devam edebilirsiniz. Fabrikaya girmeden önce görevliler fotoğrafınızı çekiyorlar ve fotoğrafı gezintinin en sonunda arka planı düzenlenerek sizlere veriliyor. Bugüne özel hoş bir anı olarak saklayabilirsiniz. Ziyaretçiler Lego fabrikasının içerisinde bulunan çeşitli lego havuzlarından kendi lego karakterlerini icat etme fırsatını buluyorlar.

Karakterinizi icat ettikten sonra gezinize lazer oyunu ile devam edebilirsiniz. Bu oyunda amacınız hapis olmuş kurtarmak. Bu oyun hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça zevkli ve eğlenceli.

Prensesi de kurtardıktan sonra artık ülkemizde ve dünyada simge olmuş pek çok eserin orijinal boyutlarından esinlenerek tasarlanmış lego hallerinin bulunduğu “Miniland” bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Bu alanlar haricinde alanın üst katında okul gezisi ve doğum gibi toplu organizasyonlar için iki farklı oda bulunuyor. Dilerseniz çocuklarınızın özel günleri için burayı tercih ederek onlara unutulmaz bir gün yaşatabilirsiniz.

LEGOLAND Discovery Center İstanbul Bölümleri

Eğlence merkezinin içerisinde; Lego Fabrikası, Lego 4D Sinema, Krallık Macerası Lazer Oyunu, Miniland, Lego Yarışçıları, Merlin’in Çırağı, Lego Yangın Akademisi, Lego İnşa Sahası, Master Model Builder, Lego Mağazası, Duplo Kasabası, Lego Arkadaşları ve Olivia’nın Evi gibi birbirinden eğlenceli ve zevkli bölümler bulunuyor.

Space Missions bölümü, çocukların uzay hakkındaki bilgilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Krallık Macerası isimli oyundaysa çocuklar, lazer tabancaları ile atıldıkları macerada en yüksek puanı alarak prensesi kurtarmaya çalışıyorlar.

Lego Master Builder Workshop bölümü; çocuklar burada model yapım uzmanı görevli aracılığı ile zihinlerinde canlandırdıkları binaları, hayvanları ve çok daha fazlasını nasıl yapacaklarını uygulamalı derseler vasıtasıyla öğreniyor.

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti 2023

Günlük Bilet : 130,50 TL

LEGOLAND Discovery Center İstanbul + Sea LİFE İstanbul :  298 TL

LEGOLAND Discovery Center İstanbul + Madame Tussauds  İstanbul : 298 TL

Yıllık Üyelik : 735 TL

Ziyaret Saatleri: Eğlence merkezi haftanın her günü 10:00 ile 20:00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.  Ortalama 1-2 saat içerisinde ziyaretin tamamlandığı eğlence merkezine son giriş saati ise 18:00. Lego Satış Mağazasından alışveriş yapmak isterseniz de yine 10:00 ile 20:00 arasında merkeze giriş yapmadan alışverişinizi yapabilirsiniz.

LEGOLAND Discovery Center İstanbul Nerede? ve Nasıl Gidilir?

Adres: Kocatepe Mahallesi, Paşa Cad. 5/5, Forum İstanbul AVM – Bayrampaşa / İSTANBUL

Telefon: 444 3 253

Ulaşım: Bayrampaşa’da bulunan Forum İstanbul AVM bünyesinde hizmet veren eğlence merkezine ulaşım oldukça kolay ve rahat.

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler; 32, 32A, 32M ve 32T Hat numaralı otobüsleri kullanarak “Tuna Caddesi” durağında inip 5 dakika yürüyüş sonrasında AVM’ye ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile ulaşmak isteyenler; Merter durağında indikten sonra Atatürk Havalimanı-Yenikapı metrosuna aktarma yapıp metro ile Kocatepe metro istasyonunda inip 5-10 dakikalık yürüyüş sonrasında AVM’ye ulaşım sağlayabilirler.

Metro ile ulaşmak isteyenler; Atatürk Havalimanı-Yenikapı metrosunu kullanarak Kocatepe metro istasyonunda inip 5-10 dakikalık yürüyüş sonrasında AVM’ye ulaşım sağlayabilirler

Özel araç ile ulaşmak isteyenler; E-5 üzerinden Bayrampaşa’ya vardıktan sonra tabelaları takip ederek AVM’ye ulaşım sağlayabilirler. Konum bilgisi için tıklayın.

İstanbul’da çocuğunuzla beraber gidebileceğiniz daha çok yer var. Siz ve çocuğunuz için İstanbul’daki Eğlence Merkezlerini ve lunaparkları bir liste haline getirdik. Göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım. :)