Büyük Samanlık Koyu Plajı | Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

Tatil için Fethiye’yi seçenlere yarımada turu yapmalarını kesinlikle öneriyoruz. Hem merkeze yakın konumu hem ulaşılabilir olması hem de sessiz sakin birbirinden güzel koyları ile yarımada kesinlikle tatil planlarınız içerisinde yer almayı hak ediyor.

Daha önce yarımada üzerinde bulunan Aksazlar Koyu, Kuleli KoyuBüyük Boncuklu Koyu, Küçük Boncuklu Koyu ve Küçük Samanlık Koyu hakkında yazılarımıza göz atarak o koylar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızda Büyük Samanlık Koyu Plajı özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri yanı sıra işinize yarayacak bilgileri paylaşmaya çalıştık.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken daha dolu bir gün geçirmeniz için Fethiye’de gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Ayrıca Fethiye’deki plajlar ve koylara buradan ulaşabilirsiniz.

Büyük Samanlık Koyu Plajı Özellikleri

Büyük Samanlık Koyu Plajı Özellikleri
Büyük Samanlık Koyu Plajı Özellikleri

Yol boyunca yemyeşil doğası ile bizlere eşlik eden yarımada koya varınca da mavinin birbirinden güzel tonları ile bizleri kucaklıyor. Koy hem piknik hem deniz keyfini bir arada sunduğu için özellikle yaz aylarında ve hafta sonları oldukça kalabalık oluyor.

Çocuklar da unutulmamış tabi ve eğlenmeleri için oyun parkı bulunuyor. Bunların haricinde yürüyüş ve bisiklet parkurları da mevcut.

Büyük Samanlık Koyu Plajı

Büyük Samanlık Koyu Plajı
Büyük Samanlık Koyu Plajı

Deniz berrak ve temiz. Deniz tabanı ve sahil çakıl taşlarından oluşuyor. Bu nedenle yanınızda plaj ayakkabısı getirmenizde fayda var. Su seviyesi sığ denilebilir. Çocuklu aileler tercih edebilirler.

Plaj içerisinde çardaklar, tuvaletler, duş alma yerleri ve soyunma kabinleri bulunuyor. 

Plaj Giriş ve Şezlong Ücreti: 2023

Koy içerisine giriş için ödeyeceğiniz fiyatlar şu şekildedir;

Yaya girişi: 30 TL.

Motor: 50 TL.

Araç girişi: 100 TL.

2 Şezlong 1 Şemsiye ücreti: 150 TL.

Köşkler ön sıra: 300 TL.

Köşkler arka sıra: 150 TL.

Büyük Samanlık Koyu Ulaşım Bilgileri

Büyük Samanlık Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Büyük Samanlık Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Keçiler Mahallesi – Fethiye / MUĞLA

Nerede?: Fethiye’nin batısında yer alan ve merkeze 7 kilometre uzaklıkta olan koya ulaşım varsa özel aracınızı ile yoksa da merkezden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır.

Nasıl gidilir?: Araç ile gelecek olanlar, karagözler, tersane, letonya yolunu izleyerek ortalama 10 dakikada buraya ulaşabilirler.

Dolmuş ile gelmek isteyenlere de ücretinin kişi başı 20 lira olduğunu hatırlatalım.

Konum Bilgisi