Kuleli Koyu
Kuleli Koyu

Tatil için Fethiye’yi seçenlere yarımada turu yapmalarını kesinlikle öneriyoruz. Hem merkeze yakın konumu hem ulaşılabilir olması hem de sessiz sakin birbirinden güzel koyları ile yarımada kesinlikle tatil planlarınız içerisinde yer almayı hak ediyor. Daha önce yarımada üzerinde bulunan Aksazlar Koyu, Büyük Boncuklu Koyu, Küçük Boncuklu Koyu, Küçük Samanlık Koyu ve Büyük Samanlık Koyu hakkında yazılarımıza göz atarak o koylar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda Kuleli Koyu Plajı özellikleri, giriş ücreti, nerede? Ve nasıl gidilir? Bilgileri yanı sıra işinize yarayacak bilgileri paylaşmaya çalıştık.

Dipnot: Hazır buralara kadar gelip denizin keyfini sürmeyi planlarken daha dolu bir gün geçirmeniz için Fethiye’de gezilecek yerlere mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Ayrıca Fethiye’deki plajlar ve koylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kuleli Koyu Plajı Genel Bilgiler

Kuleli Koyu Plajı Genel Bilgiler
Kuleli Koyu Plajı Genel Bilgiler

Fethiye Yarımadası üzerinde bulunan koylardan birisi de Kuleli Koyu. Doğal güzelliği, turkuaz renkli ve tertemiz denizi yanı sıra altın sarısı plajı ile her yıl pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Özellikle doğa ile iç içe sessiz sakin tatil beklentisi içerisinde olanlar için oldukça uygun bir yer. Fethiye merkeze yakın konumu da tatil planlarınızda yer almasını sağlayan bir başka özelliği.

Kuleli Koyu Plajı Özellikleri

Kuleli Koyu Özellikleri
Kuleli Koyu Özellikleri

Mavi ile yeşilin buluştuğu eşsiz bir güzelliğe sahip koy. Bir tarafta uçsuz bucaksız güzelliği ile tertemiz denizi diğer tarafta yeşilin birbirinden güzel tonlarını sergileyen ormanı. Sessizliğin getirdiği huzur ve rahatlama hissini tarif edebilecek kelime bulamayacaksınız. Böylesi güzel bir yere gelirken yanınızda muhakkak kitap ya da varsa özel bir hobiniz ile burada vakit geçirmek inanılmaz keyifli. Rüzgâr ve dalga sesleri sizi öylesine dinlendiriyor ki bütün işin sinir, stres ve yorgunluğunu üzerinizden atıveriyorsunuz. Yani kısaca toparlayacak olursak koyun en büyük özelliği doğa ile iç içe sessiz, sakin ve huzur verici bir ortam diyebiliriz.

Kuleli Koyu Plajı

Kuleli Koyu Plajı
Kuleli Koyu Plajı

Gelelim koyun en çok merak edilen bölümüne. Plaj yer yer çakıl taşlarından oluşsa da genel olarak çoğu kısmı kumsal. Deniz tabanı da hemen hemen bu özelliklere sahip. Denizi genelde dalgasız ve sakin. Temizliği ve berraklığı da cabası.

Derinliğe gelince de öyle hemen bir anda derinleşmiyor. Yani yeni yüzmeye başlayanlar, çok iyi yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için oldukça ideal bir plaj.

Plaj içerisinde özel bir işletme de mevcut. Buradan şemsiye ve şezlong kiralayabileceğiniz gibi ayrıca işletmeye ait çadır ve çardakları da kiralayabilirsiniz. İşletme içerisinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da giderebileceğinizi hatırlatalım.

Kuleli Koyu Plajı Giriş Ücreti 2022

Kuleli Koyu Giriş Ücreti
Kuleli Koyu Giriş Ücreti

Koya giriş tamamen ücretsiz. Ancak araç ile gelenler 40 TL otopark ücreti ödemek durumundalar. Kendi şemsiyenizi ve havlunuzu serip kurulabileceğiniz gibi ayrıca Koy içerisinde aynı adı barındıran Kuleli Beach’i de tercih edebilirsiniz. Fiyatlar genel ortalamanın üzerinde ve hizmet de ideale yakın. İşletmeye girmeden önce 1 kart alıyorsunuz ve içerisine para yüklüyorsunuz. Harcadıkça tekrar yüklemeniz gerekiyor. Günün sonunda kartınızda para kalırsa akşam iade alabiliyorsunuz. Bilmek isteyenler için de ayrıca;

2 Şezlong ve 1 Şemsiye: 50 TL

Kuleli Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Kuleli Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?
Kuleli Koyu Nerede? Ve Nasıl Gidilir?

Adres: Keçiler Mahallesi – Fethiye / MUĞLA

Ulaşım: Araçla, toplu taşıma ile ve tekne ile ulaşım seçenekleri mevcut. Araç ile gelecek olanların iskele yolundan Karagözler istikametine doğru ilerlemeleri gerekir. Tatil köyünü geçtikten yaklaşık 3 kilometre sonra sağ tarafta Kuleli Koyu Plajı tabelası ile karşılaşacaksınız.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler şehir merkezinden kalkan dolmuşlara binerek buraya ulaşabilirler. Kişi başı ücretin de kişi başı 8 lira olduğunu hatırlatalım.

Tekne ile gelmek isteyenler de limandan kalkan tekne turlarını tercih edebilirler. Bu teknelerin de ücreti kişi başı 20 Lira. Konum bilgisi için tıklayın.